surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Medikal Ürünler Medikal Yatak Örtüsü
Medikal Yatak Örtüsü
22 Temmuz 2019

Medikal Yatak Örtüsü

Medikal koyun postu yatak örtüsü, basınca bağlı meydana gelen bası yaralarının oluşumunun engellenmesi amacıyla özel olarak, doğal koyun postundan üretilen bir üründür. Yatağa bağımlı ya da uzun süre yatakta yatmakta olan kişilerin çok daha konforlu, sağlıklı ve dirençli şekilde yaşamaları için, doğallığı korunarak üretilen medikal yatak örtüleri, Derimarket.net’te satışa sunulmaktadır. Sadece bası yaralarının oluşumun engellenmesinde değil, uyku konforu ve bebeklerin sağlıklı gelişimine katkı sağlamak amacıyla üretilen medikal koyun postu, hiçbir olumsuz etkisi olmayan yüzde yüz doğal bir üründür. Medikal koyun postlarının sahip olduğu yumuşacık merinos yünleri, uyku konforunu ve yaşam kalitesini artırdığı kadar tükenmişlik sendromu yaşayan hastalarda da belirgin bir fayda sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Konuyla alakalı yapılan bilimsel araştırmada; orijinal yün yatak örtüsü ve yastık kullanan Fibromiyalji hastalarının ağrı skorunu %70 oranında azaldığı ve ağrıya hassas noktalarının %51 oranında düştüğü gözlemlenmiştir.  Medikal koyun postu yatak örtüleri, çift kişilik yatak örtüsü ya da tek kişilik yatak örtüsü olarak Derimarket’te bulunmaktadır. Medikal koyun postu ürünlerimiz; Avustralya'nın geniş ve yeşil meralarında otlayan koyunların değerli merinos yüne sahip postlarından özenle seçilmektedir. Medikal koyun postları; insan sağlığına ve doğaya tamamen zararsız malzemeler (başta mimoza ağacı ekstraktı olmak üzere) kullanılarak tabaklanır ve günlük yaşamda kullanılacak hale getirilir.

Medikal

Medikal Koyun Postunun Özellikleri;

Medikal koyun postu yatak örtüsü, tekstil nevresim takımları ya da yatak örtüsü modelleri içerisinde bulunan ürünler ile asla kıyaslanamaz. Sıradan bir tekstil ürünü yatak örtüsündeki amaç ortadadır. Ancak medikal koyun postu yatak örtüsü, sağlık ve konfor amacıyla özel olarak üretilmiştir. Medikal koyun postu, yapısı gereği anti-bakteriyeldir. İstenmeyen kokuları oluşturan maddelerin havadaki oksijenle birleşmesini engelleyerek nötralize eder, koku oluşmasını veya ürüne koku sinmesini doğal yoldan engel olur. Cildin aşırı nemli olması, yara oluşumuna neden olur. Yün hidrofiliktir. Yün ıslaklık hissi vermeksizin ağırlığının üçte birine kadar su buharını tutabilir. Böylece bası yaralarını önlemede en önemli prensiplerden biri olan cildin ıslak olmadan nemli olmasını ve vücut ısısının dengede tutulmasını sağlar. Medikal koyun postları, nemi kendi üzerine çekerek terlemeyi engeller. Terleme sebebiyle oluşan hastalıklar engellenmiş olur. Bu özelliğinden dolayı 7’den 70’e herkes tarafından yaz kış kullanılabilir. Medikal koyun postunun üzerinde boya olmadığı için renk vermezler. Medikal postların işlenmesinde hiçbir boyar madde kullanılmaz, rengini yumurta sarısı proteininden alır. Bakteriler için bir besin maddesi olmadığı için medikal post üzerinde üremezler. Hijyeniktir, elde ve makinede yıkama için uygundur. Yıkanan medikal koyun postunun kısa kurutma devri ile suyu alındıktan sonra silkelenerek ya da el yardımıyla çekilerek şekli verilmelidir. Ürün asarak kurutulmalı, ısıtıcı yanında veya direkt güneşin altında bırakılmamalıdır.

Özellikle de yatağa bağımlı hastalar için büyük bir önem taşıyan bu ürünün, bası yaralarının oluşumunu %100 engellediği de yapılan bilimsel araştırmalarla ortaya konulmuştur. Peki bası yarası nedir? Nasıl oluşur? Kimlerde meydana gelir? Dilerseniz bu konuya daha yakından bakalım. Diğer bir ismi basınç ülseri olan bası yarası; sürtünme, basınca maruz kalma, yırtılma ve diğer etkiler neticesinde deride veya deri altı dokularında, zedelenmelerin etkisiyle açığa çıkan yaralanmalardır. Genel olarak deri ve kasların üzerinde görülen bu yaralar, basınca maruz kalan bölgelerde kan dolaşımının zayıflamasıyla ortaya çıkmaktadır. Kişilerde hastalık ve ölüm riskini arttırmakta, yaşam kalitesini ciddi oranda düşürmektedir.

Bası Yarasının Nedenleri

Bası yarasını meydana getiren nedenlerin başında, yoğun şekilde basınca maruz kalma, hareketsizlik ve yatağa bağımlılık gelmektedir. Özellikle de yatalak hastalar, felçli hastalar ve tekerlekli sandalyeye bağımlı kişilerde bu sorun görülmektedir. Vücudun sürekli yatak yüzeyi ile temas etmesi, hareketsizlikle birlikte deri ve kaslarda basınç oluşması, yeterli düzeyde sıvı alınmaması, düzensiz ve sağlıksız beslenme ve diyabet gibi nedenler de bası yarasının ortaya çıkmasında önemli rol oynamaktadır.

Bası Yarasına Ne İyi Gelir?

Bası yarasına ne iyi gelir sorusu da, hastalıkla alakalı en fazla merak edilen konulardan biridir. Bası yarası için bazı doğal çözümler mevcuttur. Bu çözümler ise şunlardır: Hastanın yatış ve oturma pozisyonunun sıkça değiştirilmesi, yaraların hızla iyileşmesine ve direncin artmasına yardımcı olan; çinko, zerdaçal, C vitamini, karakafes bitkisi, altınmühür bitkisi, Hindistan cevizi yağı gibi bitkisel takviyelerin sağlanması, hastanın hareket kapasitesinin ve enerjisinin arttırılması, sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Bunların dışında bilimsel olarak yapılan araştırmalar, medikal koyun postunun bası yarası tedavisinde büyük oranda iyileşme sağladığını da ortaya çıkarmıştır.

Tükenmişlik Sendromu Artık Kabus Değil

Medikal koyun postu yatak örtüsü, halk arasında tükenmişlik sendromu olarak da bilinen ve kronik bir ağrı sendromu olan fibromiyalji hastalığında da üstün bir etki göstermektedir. Uyku bozukluğu, kas iskelet sistemi ağrısı ve yorgunluğun iç içe yaşandığı bir rahatsızlık olan bu sendromu yaşayan hastalarda ortaya çıkan diğer şikayetlerden bazıları ise anksiyete, kronik baş ağrısı, kronik yorgunluk sendromu, depresyon, irritabl bağırsak sendromu, irritabl mesane sendromu ve huzursuz bacak sendromudur.

Fibromiyaljide Tedavi

Fibromiyalji tedavisi, hasta özelinde gerçekleştirilmesi gereken bir olaydır. Her hastaya aynı tedavinin uygulanmasının söz konusu olmadığı bu sendromda, hastanın yaşadığı sorunlar ve şikayetler baz alınarak kişiye özel bir tedavi programı uygulanır. Tükenmişlik sendromu yaşadığınızı düşünüyorsanız; hastanelerin romatoloji uzmanına ya da ilgili birimin doktoruna gitmelisiniz. Ancak komplike bir hastalık olduğu için tedavisinde birçok branştan destek alınmalıdır. Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman hekiminin başkanlığında; psikolog ve fizyoterapistten yardım alınır. Gerekli olduğunda diğer branş hekimlerinden de destek alınır ve tedavi multidisipliner şekilde yapılır. Fibromiyalji tedavisi ilaçlarla yapılamamaktadır. Ayrıca, tükenmişlik sendromunun önlenmesi ve tedavisinde medikal koyun postlarından faydalanabilirsiniz.

Medikal


Medikal Koyun Postu ve Romatizmal Ağrılar

Medikal koyun postu, doğal yapısı ve yoğun lif dokusu ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Hem dekor açısından ve hem de konforlu kullanım bakımından oldukça ilgi çeken bir alternatif olmaktadır. Medikal koyun postu, Derimarket.net adresinde satışa sunuluyor. Sadece post olarak değil, başka eşya alternatifleriyle de karşımıza geliyor. Örneğin; çocuk uyku tulumu, yatak örtüsü ve oto koltuk kılıfı gibi günlük yaşamda sürekli kullanılacak modelleri mevcuttur. Aynı zamanda eklem ağrısı ya da romatizmal problemleri önlemek amacı ile geliştirilen dizlikkol bandajı ve korse gibi kişisel destek ürünleri de bulunuyor. Medikal koyun postu ile desteklenen bu ürünler, sağlık açısından düzenli kullanım halinde oldukça etkili olmaktadır. Eklem bölgelerinde oluşan ağrıları önler ve romatizmal sorunların önüne geçer. Bel ağrısı ya da anlık hareketlerle bel incinmesi gibi günlük hayatta karşımıza çıkabilecek sorunları da medikal bel korsesi engelliyor.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30