Ana Sayfa Blog Medikal Ürünler Medikal Yatak Örtüsü
Medikal Yatak Örtüsü
22 Temmuz 2019

Medikal Yatak Örtüsü

Medikal koyun postu yatak örtüsü, basınca bağlı meydana gelen bası yaralarının oluşumunun engellenmesi amacıyla özel olarak, doğal koyun postundan üretilen bir üründür. Yatağa bağımlı ya da uzun süre yatakta yatmakta olan kişilerin çok daha konforlu, sağlıklı ve dirençli şekilde yaşamaları için, doğallığı korunarak üretilen medikal yatak örtüleri, Derimarket’te. Sadece bası yaralarının oluşumun engellenmesinde değil, uyku konforu ve bebeklerin sağlıklı gelişimine katkı sağlamak amacıyla üretilen medikal koyun postu, hiçbir olumsuz etkisi olmayan yüzde yüz doğal bir üründür. Medikal koyun postlarının sahip olduğu yumuşacık merinos yünlerinin, uyku konforunu ve yaşam kalitesini artırdığı kadar; tükenmişlik sendromu yaşayan hastalarda da belirgin bir fayda sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Konuyla alakalı yapılan bilimsel araştırmada; orijinal yün yatak örtüsü ve yastık kullanan Fibromiyalji hastalarının ağrı skorunu %70 oranında azaldığı ve ağrıya hassas noktalarının %51 oranında düştüğü gözlemlenmiştir.  Medikal koyun postu yatak örtüleri, çift kişilik yatak örtüsü ya da tek kişilik yatak örtüsü olarak Derimarket’te bulunmaktadır. Medikal koyun postu ürünlerimiz; Avustralya'nın geniş ve yeşil meralarında otlayan koyunların değerli merinos derilerinden özenle seçilmektedir. Medikal koyun postları; insan sağlığına ve doğaya tamamen zararsız malzemeler (başta mimoza ağacı ekstraktı olmak üzere) kullanılarak tabaklanır ve günlük yaşamda kullanılacak hale getirilir.

Medikal Yatak Örtüsü İle Daha Sağlıklı Bir Yaşam
Medikal koyun postu yatak örtüsü, basınca bağlı meydana gelen bası yaralarının oluşumunun engellenmesi amacıyla özel olarak, doğal koyun postundan üretilen bir üründür. Yatağa bağımlı ya da uzun süre yatakta yatmakta olan kişilerin çok daha konforlu, sağlıklı ve dirençli şekilde yaşamaları için, doğallığı korunarak üretilen medikal yatak örtüleri, Derimarket’te. Sadece bası yaralarının oluşumun engellenmesinde değil, uyku konforu ve bebeklerin sağlıklı gelişimine katkı sağlamak amacıyla üretilen medikal koyun postu, hiçbir olumsuz etkisi olmayan yüzde yüz doğal bir üründür. Tükenmişlik sendromumun tedavisinden, prematüre bebeklerin gelişimine, bebeklerin yaşam kalitesini yükseltilmesinden, uyku düzeni bozukluklarının düzenlenmesine kadar, geniş bir alanda fayda sağlayan medikal koyun postu yatak örtüsünü hayatınızın her alanında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.  


Medikal Koyun Postunun Özellikleri 

Medikal koyun postu yatak örtüsü ev tekstil ürünleri içerisinde satışa sunulan nevresim takımları ya da yatak örtüsü modelleri içerisinde bulunan ürünler ile asla kıyaslanamaz. Sıradan bir tekstil ürünü yatak örtülerindeki amaçlar ortadadır. Ancak medikal koyun postu yatak örtüsü ise sağlık ve rahatlık amacıyla özel olarak üretilmiştir. Medikal koyun postu yapısı gereği anti-bakteriyel bir yapıya sahiptir. İstenmeyen kokuları oluşturan maddelerin havadaki oksijenle birleşmesini engelleyerek nötralize eder, koku oluşmasını veya ürüne koku sinmesini doğal yoldan engel olur. Cildin aşırı nemli olması, yara oluşumuna neden olur. Yün hidrofiliktir. Yün ıslaklık hissi vermeksizin ağırlığının üçte birine kadar su buharı tutabilir. Böylece bası yarasını önlemede en önemli prensiplerden biri olan cildin ıslak olmadan nemli olmasını ve vücut sısını dengede tutmasını sağlar. Medikal koyun postları, nemi kendi üzerine çekerek terlemeyi engeller. Terleme sebebiyle oluşan hastalıklar engellenmiş olur. Bu özelliğinden dolayı 7’den 70’e herkes tarafından yaz kış kullanılabilir. Medikal koyun postları teknik olarak üzerlerinde boya olmadığı için renk vermezler. Medikal postların işlenmesinde hiçbir boyar madde kullanılmaz, rengini yumurta sarısı proteininden alır. Bakteriler için bir besin maddesi olmadığı için medikal post üzerinde üremezler. Hijyeniktir, elde ve makinada yıkama için uygundur. Yıkanan medikal koyun postunun kısa kurutma devri ile suyu alındıktan sonra silkelenerek ya da el yardımıyla çekilerek şekli verilmelidir. Açık havada doğal ortamda asarak kurutulmalı, ısıtıcı yanında veya direkt güneşin altında bırakılmamalıdır.

Uyku Konforu


Özellikle de yatağa bağımlı hastalar için büyük bir önem taşıyan bu ürünün, bası yaralarının oluşumunu %100 engellediği de yapılan bilimsel araştırmalarla ortaya konulmuştur. Peki bası yarası nedir? Nasıl oluşur? Kimlerde meydana gelir? Dilerseniz bu konuya daha yakından bakalım: Bası Yarası Nedir? Diğer bir ismi basınç ülseri olan bası yarası; sürtünme,  basınca maruz kalma, yırtılma ve diğer etkiler neticesinde deride veya deri altı dokularında, zedelenmelerin etkisiyle açığa çıkan yaralanmalardır. Genel olarak deri ve kasların üzerinde görülen bu yaralar, basınca maruz kalan bölgelerde kan dolaşımının zayıflamasıyla ortaya çıkmaktadır. Kişilerde hastalık ve ölüm riskini arttırma, yaşam kalitesini ciddi oranda düşürme gibi sorunlara da neden olan bası yarası, birkaç evreden oluşur.

Bası Yarasının Nedenleri

Bası yarasını meydana getiren nedenlerin başında, yoğun şekilde basınca maruz kalma, hareketsizlik ve yatağa bağımlılık gelmektedir. Özellikle de yatalak hastalar, felçli hastalar ve tekerlekli sandalyeye bağımlı kişilerde bu sorun görülmektedir. Vücudun sürekli yatak yüzeyi ile temas etmesi, hareketsizlikle birlikte deri ve kaslarda basınç oluşması, yeterli düzeyde sıvı alınmaması, düzensiz ve sağlıksız beslenme ve diyabet gibi nedenler de bası yarasının ortaya çıkmasında önemli rol oynamaktadır.

Bası Yarasına Ne İyi Gelir?

Bası yarasına ne iyi gelir sorusu da, hastalıkla alakalı en fazla merak edilen konulardan biridir. Bası yarası için bazı doğal çözümler de mevcuttur. Bu çözümler ise şunlardır: Hastanın yatış ve oturma pozisyonunun sıkça değiştirilmesi, yaraların hızla iyileşmesine ve direncin artmasına yardımcı olan; çinko, zerdaçal, C vitamini, karakafes bitkisi, altın mühür bitkisi, Hindistan cevizi yağı gibi bitkisel takviyelerin sağlanması, hastanın hareket kapasitesinin ve enerjisinin arttırılması, sağlıklı ve düzenli beslenme. Bunların dışında bilimsel olarak yapılan araştırmalar, medikal koyun postunun bası yarası tedavisinde büyük oranda iyileşme sağladığını da ortaya çıkarmıştır.

Tükenmişlik Sendromu Artık Kabus Değil

Medikal koyun postu yatak örtüsü, halk arasında tükenmişlik sendromu olarak da bilinen ve kronik bir ağrı sendromu olan fibromiyaliji hastalığında da üstün bir etki göstermektedir. Uyku bozukluğu, kas iskelet sistemi ağrısı ve yorgunluğun iç içe yaşandığı bir rahatsızlık olan bu sendromu yaşayan hastalarda ortaya çıkan diğer şikayetlerden bazıları ise, anksiyete, kronik baş ağrısı, kronik yorgunluk sendromu, depresyon, irritabl barsak sendromu, irritabl mesane sendromu ve huzursuz bacak sendromudur.

Fibromiyaljide Tedavi

Fibromiyalji tedavisi hasta özelinde gerçekleştirilmesi gereken bir olaydır. Her hastaya aynı tedavinin uygulanmasının söz konusu olmadığı bu sendromda, hastanın yaşadığı sorunlar ve şikayetler baz alınarak kişiye özel bir tedavi programı uygulanır. Tükenmişlik sendromu yaşadığınızı düşünüyorsanız; hastanelerin romatoloji uzmanına ya da ilgili birimin doktoruna gitmelisiniz. Ancak komplike bir hastalık olduğu için tedavisinde birçok branştan destek alınmalıdır. Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman hekiminin başkanlığında; psikolog ve fizyoterapistten yardım alınır. Gerekli olduğunda diğer branş hekimlerinden de destek alınır ve tedavi multidisipliner şekilde yönlendirilir. Fibromiyalji tedavisi ilaçlarla yapılamamaktadır. Ayrıca, tükenmişlik sendromunun önlenmesi ve tedavisinde medikal koyun postlarından faydalanabilirsiniz.

MEDİKAL ÜRÜNLERDE GÜVENİLİR ALIŞVERİŞ

Erdoğan Deri, medikal koyun postu ile üretilen sağlık odaklı ürünler ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Doğal tabaklama işlemi ile kullanıma kazandırılan sayısız koyun postu malzeme içeren ürün, Derimarket.net adresi üzerinden satışa açılıyor. Derimarket olarak sağlık alanında da sizlerin yanınızdayız. Her daim olduğu gibi kaliteli malzeme kullanılarak üretilen tüm ürünlerimizi uygun fiyat aralıklarıyla sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere sunuyoruz.

Koyun postları insan yaşamı boyunca sürekli olarak kullanmayı tercih ettiği ürünlerden biridir farklı amaçlara hitap etmesinin yanı sıra sağlık alanında da faydalı olması son dönemlerde daha fazla üstüne konuşulan bir ürün olmasını da sağlamaktadır. Koyun postunun faydalarını saymaya başladığımızda ilk sırada prematüre bebeklerin gelişimleri üzerinde olumlu etkilerinin olduğu bilinen bir gerçektir. Bunun yanı sıra uyku bozukluğu problemi olanların derdine deva olan Koyun postları bası yarası evreleri sürecinde de iyileştirme özelliği bulunan faydalı bir üründür. Yatalak olan hastalarınızın yataklarında kullanabileceğiniz aksesuarların yanı sıra seyahatleriniz sırasında boynunuzu rahat ettirecek seyahat yastıkları ve gün içinde hareketlerinizi zorlayacak bel ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayacak bel korsesi medikal ürünler içinde bulabileceğiniz ürünlerdir. Eklemler için oluşan yaralanmalarınızı koruma altına alabileceğiniz dirsek ve diz bantlarını da bu bölümde bulabilmektesiniz. Derimarket.net sayfamızı ziyaret ettiğinizde deri malzeme kullanılarak üretilmiş olan birçok ürünü bir arada bulmaktasınız. Ayakkabılardan, aksesuarla, medikal malzemelerden kadın kürklü mont çeşitlilerine kadar deri firmamız tarafından her türlü aksesuar ve giyim içinde kullanılmaktadır. 1.sınıf deri malzemeler kullanarak sağlığınızı koruma altına almakta ürünlerimizin kalitesini de ortaya koymaktayız.

 

Uyku Konforu


Medikal Ürünlerde Koyun Postu Kullanımı

Sitemiz içinde ayakkabı ve mont çeşitlerinin yanı sıra birbirinden farklı terlik ve aksesuar ürünleri de bulabilmektesiniz. Beylere ve bayanlara yönelik tüm ihtiyaçlarınızı sitemizde karşılayabileceğiniz gibi sitemizde birinci sınıf kaliteli malzeme kullanılarak üretimi gerçekleşen medikal ürünleri de bulabilmektesiniz. Özellikle kuzu postunun kullanımı sağlık açısından da önemlidir. Bel korsesi medikal ürünler arasında yer alan seçeneklerdendir. Özellikle lastikli esnek bir bağlama sisteminin olması kroşenin her kişiye uygun olmasını sağlamaktadır. Günlük yaşam içinde birçok kişinin en fazla sorun yaşadığı bölgelerden biridir bel ağrıları. Yapılan ani hareketler, duruş bozuklukları, sağlıksız ayakkabı kullanımı, sürekli ayakta durmak gibi nedenlerden dolayı bel ağrıları oluşabilmektedir. Sitemizden satın alabileceğiniz bel korsesi modelini kullanarak bel ağrılarınızdan kolaylıkla kurtulabilmektesiniz. Medikal kuzu postu bel korsesi kan dolaşımınızı hızlandırmaktadır. Belinizin hareket kabiliyetinin arıtışında böylelikle etkili olmaktadır. Soğuk havalarda kullanmanız halinde böbreklerinizin soğuktan etkilenmesinin önüne geçmiş olmaktasınız. Yaşam kalitenizin yükseltilmesini sağlamaktadır.  Medikal ürünler olarak kullanılan koyun postunun rengi sarısıdır. Bu rengi almasını sağlayan özellik ise tabaklanması sırasında yumurta sarısı kullanıldığı için proteinden almaktadır. Bu işlemin uygulanması bakteri ve virüslerin post üzerinde oluşmasını ve barınmasının önüne geçilmesini sağlamaktadır. Boya kullanılmadığı için renk vermeyen ürünlerdir. Hijyenik ürünler olması gönül rahatlığıyla kullanmanızı sağlamaktadır. Makinede yıkanabilir özelliği sayesinde temizliği oldukça kolaydır. Açık ortamda kurutulması halinde postun özelliği bozulmamaktadır. Site olarak farklımız koyun postu kullanılan medikal malzemelerin üretiminde koyun postunun işlemden geçirilirken özellikle medikal amaçlı kullanılacağına dikkat edilmekte ve kimyasal ürünler kullanılmamaktadır.