surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Ayakkabı Blog Gerçek Deri Ayakkabı Kullanmanın Avantajları
Gerçek Deri Ayakkabı Kullanmanın Avantajları
14 Ekim 2022

Gerçek Deri Ayakkabı Kullanmanın Avantajları

Deri ayakkabı modelleri, dünyanın her yerinde en çok tercih edilen ayakkabı çeşitlerinin başında gelir. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde giyilebilen deri ayakkabı model ve çeşitlilik bakımından oldukça zengin seçenekler sunar. Klasik tekstil ürünleri veya sentetik malzemelere göre daha yüksek fiyatlara satılan hakiki deri ayakkabılar buna karşın ayaklarınıza konfor ve rahatlık sunar. Deri modellerle şık kombinler yapabilir ve her türlü ortamda göz alıcı görünebilirsiniz. Peki, gerçek deriden yapılmış ayakkabıların özellikleri nelerdir? Gelin deri ayakkabıların en önemli avantajlarını birlikte inceleyelim. 

Kadın Deri Ayakkabı


1) Nefes Alabilirlik

Deri, doğal bir malzeme olduğundan nefes alan yapıya sahiptir. Böylece yürüyüş sırasında hava deri malzemenin içinden geçerek ayakların rahat etmesini sağlar. Bu özellik bilhassa ilkbahar ve yaz aylarında son derece önemlidir. Ayakların içinde sürekli hava akımın olması ter ve koku oluşumunu önler.

2) Dayanıklılık

Deri ayakkabılar sentetik malzemeden tasarlanan modellere kıyasla çok daha dayanıklıdır. Hakiki deri modeller zorlu ortamlarda veya gündelik hayatta daha az yıpranması ile çok daha uzun süre kullanım avantajı sunar. Deri ayakkabı bayan ve erkek modellerine gerekli bakımı yaparak ürünleri uzun yıllar aynı performansta kullanabilirsiniz. 

3) Rahatlık

Deri modeller rahatlık bakımından da kullanıcılara fayda sağlar. Gerçek deriden tasarlanmış modelleri ayaklarınıza ilk giydiğiniz andan itibaren yumuşaklığı ve esnekliği hissedebilirsiniz. Deri modeller ayaklara gün boyu destek sunan bir yapıya sahiptir.

4) Ekstra Koruma

Deri, doğal yapısı sayesinde kullanım sırasında daha fazla dayanıklılık sunar. Günlük hayatta elverişli bir deneyim vadeden deri modeller, ayrıca su ve sıcak sıvı dökülmelerine karşı da ayaklarınıza ekstra koruma sağlar.

5) Suya Direnç Gösterme

Deri ayakkabıların düzenli olarak cila ve bakım uygulamaları yapılırsa su ve sıvılara karşı çok daha dayanıklı olur. Böylece bu modeller her türlü hava şartı altında kullanıma uygun olup size avantajlı bir deneyim sunar.

6) Çevre Dostu

Sentetik malzemelerle tasarlanan ayakkabılar üretim süreci boyunca ciddi ölçüde zararlı gaz oluşumuna neden olur. Bu durum da doğaya büyük ölçüde zarar verir. Oysa deri malzeme doğal olduğundan dolayı üretimde kimyasal madde kullanımı gerektirmez. Bu yönüyle deri, çevre dostu bir malzemedir.

7) Kolay Temizlenme

Deri modellerin temizlenmesi diğer malzemelere kıyasla daha kolaydır. Deri ayakkabıların dışını bir bez yardımı ile silip kurulayabilirsiniz. Nefes alan yapısı sayesinde deri ıslandıktan sonra kolayca kuruma özelliği sunar. Bu yönüyle oldukça pratik şekilde temizlenir.

8) Ayağa Uyum Sağlama

Plastik ve sentetik malzemeler ayak yapısına karşı sert ve dirençlidir. Deri malzeme ise kullanımla birlikte ayak yapısına göre şekil alır. Deri ayakkabıların ayak şekline uyum sağlaması ayaklara ekstra konfor ve rahatlık imkanı sunar.

9) Şıklık

Hakiki deri ayakkabıların şık ve tarz görünümü modelleri her türlü ortamda tercih etmenize yardımcı olur. Deri malzemeden üretilen modeller her daim lüks ve parlak bir görünüme sahiptir. İster gündelik hayatta isterseniz özel etkinliklerde deri modellerin klas duruşundan faydalanarak güçlü kombinler yapabilirsiniz.

10) Kendine Has Koku

Sentetik malzemelerle yapılan modeller içeriğindeki farklı kimyasallar nedeniyle zamanla kötü koku oluşumuna neden olur. Deri modellerde ise bunun aksine böyle bir sorun yaşanmaz. Deri malzemenin kendine has ferah ve doğal bir kokusu vardır. Bunun yanı sıra hava alan deri modeller ayak kokusu veya terleme gibi nedenlerden ötürü koku oluşumuna neden olmaz.

Siz de Derimarket tarafından üretilen kadın ve erkek deri ayakkabı modelleri arasından en beğendiklerinizi hemen belirleyerek deri şıklığını günlük hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Erkek Deri Ayakkabı


WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30