surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Ayakkabı Blog Deri Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 9 Özellik
Deri Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 9 Özellik
04 Kasım 2022

Deri Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 9 Özellik

Yenilikçi ve özgün tasarımlarıyla her sezon kullanıcıları heyecanlandıran deri ayakkabı modelleri stilinize ahenk katar. Farklı tarzlara uyum konusunda kolaylık sağlayan deri ayakkabılar; kaliteleri, tasarımları ve fonksiyonellikleri ile öne çıkar. Peki ama deri ayakkabı alışverişinde bu unsurların hangisine dikkat etmek gerekir? Deri ayakkabı ya da deri botunuzu uzun yıllar kullanmak istiyorsanız deri ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken durumları incelemeden alışveriş yapmayın. 

Kadın Deri Ayakkabı


1-Gerçek Deri Malzeme 

Kaliteli ve dayanıklı bir deri ayakkabı sahibi olmak istiyorsanız ayakkabının hakiki deri malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Gerçeği ile ayırt etmenizi güçleştirecek ustalıkta yapılmış, hakiki deri olmayan ayakkabılar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak ayakkabının yüzeyine dokunarak gerçek deriden yapılıp yapılmadığını anlamanız mümkün. Hakiki deri ayakkabıların yüzeyleri tamamen kusursuz ve pürüzsüz değildir. Hakiki deri ayakkabı yüzeyindeki heterojen yapı bu anlamda size fikir verebilir. Ayrıca hakiki deri kokusuyla da diğerlerinden ayrılır. 

2-Klasik ve Kullanışlı Bir Model

Aykırı tasarımlara göz kırpıyor olabilirsiniz ancak özellikle yoğun şehir hayatında ve iş temposunda her gün yepyeni bir kombin oluşturmak için zaman yaratmak pek de kolay değil. Günlük deri ayakkabı seçiminde ayakkabınızı gardırobunuzdaki hangi parçalarla birlikte giyebileceğinizi gözden geçirmeniz iyi olur. Her türlü kombinasyona eşlik etme potansiyeli olan klasik bir model, joker parçanız olarak kararsız kaldığınız anlarda da işinizi kolaylaştırır. 

3-Mevsime Uygun Seçim

Deri ayakkabı doğallığı sebebiyle dört mevsim giyilebilir ancak eğer soğuk kış günleri için bot tipinde bir model arıyorsanız içi kürklü olanlara yönelebilirsiniz. Tıpkı derinin hakiki olup olmadığı kadar bu modelde de kürkün orijinalliğini sorgulamanız şart. Nefes alabilir özelliği bulunan, vücuttaki negatif elektriği nötralize eden, bakteri oluşumuna izin vermeyecek ürünler doğru seçim olacaktır. Derimarket’in hakiki deri ve hakiki kürklü bot modelleri ile soğuk kış günlerini sıcacık geçirebilirsiniz. 

Kadın Kürklü Bot


4-Zor Koşullara Dayanıklılık

Deri ayakkabı bayan ya da erkek modelleri ile size pek çok seçenek sunar. Ancak satın alacağınız ürün şık tarzının yanında esnek ve dayanıklı bir yapıda da olmalıdır. Yağmur, çamur, kar gibi zorlu koşullarında dahi rahatlıkla kullanabileceğiniz su itici özelliğine sahip modeller sizi mutlu edebilir. 

5-Doğru Beden Seçimi

Elbette bu maddeyi yerine getirmek için yapacağınız şey deri ayakkabıyı denemek ve rahatlığından emin olmaktır. Ancak bunun için de ayağınızın şiş olmamasına ve çorap seçiminize dikkat etmelisiniz. Ayak ölçünüzden büyük ya da küçük deri ayakkabılar sizi rahatsız edeceği gibi bu seçimle estetik bir görünüm de oluşturmanız mümkün olmaz. 

6-Kaydırmaz Taban

Hakiki deri bayan ayakkabı ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da ayakkabının tabanı ile ilgilidir. Eğer gün içinde uzun süreli yürüyüşler yapıyorsanız, yokuş ya da rampa gibi zorlayıcı yollardan geçiyorsanız mutlaka tabanı kaydırmayan bir model seçmelisiniz. Kalın ve kaydırmaz tabanlı deri ayakkabılar sizi soğuk günlerde de tam istediğiniz gibi korur. 

Kadın Deri Ayakkabı


7-Renk ve Desen 

Burada da yine tarzınız, zevkiniz ve ihtiyaçlarınız devreye girer. Klasik bir tarzınız varsa kahverengi ya da siyah gibi kullanışlı ve klasik renklere yönelebilirsiniz. Ancak biraz daha yaratıcı ve farklı kombinler yapmayı seviyorsanız dikkat çekici renkler seçebilirsiniz. 

8-Bakım Kolaylığı

Deri ayakkabı erkek kullanıcılar için de kadın kullanıcılar için de bakımı kolay bir üründür. 

Ancak yine de satın alırken tercih ettiğiniz modelin ne şekilde temizleneceğini, formunun bozulmaması için nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Hafif nemli bezle silip, oda sıcaklığında kurumaya bırakabileceğiniz deri ayakkabıları tercih ederseniz işiniz kolaylaşır. 

Erkek Deri Ayakkabı

9-Aksesuar Detayları 

Özel davetler, ofis ortamı ya da gündelik hayat… Tüm ortamlarda, uygun takımlamalarla tercih edebileceğiniz deri ayakkabınızı, topuklu, topuksuz; fermuarlı ya da bağcıklı olacak şekilde seçebilirsiniz. Çeşitli opsiyonları bir arada bulunduran modeller daha pratik bir kullanım sunabilir. Taş, toka ya da püskül detayları tarzınızı bir anda farklılaştırabilir. 

Dört mevsim boyunca parlayan bir parça olarak öne çıkan deri ayakkabılar sokakta çarpıcı adımlar atmanızı sağlar. Derimarket’in üst kalite malzemeler kullanılarak el işçiliğiyle üretilen, çevreye duyarlı deri ayakkabı modelleri ile tanışmak için acele edin!

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30