Ana Sayfa Blog Kürklü Bot Kışlık Bot Modellerinde En Çok Tercih Edilen Ürünler
Kışlık Bot Modellerinde En Çok Tercih Edilen Ürünler
04 Mart 2019

Kışlık Bot Modellerinde En Çok Tercih Edilen Ürünler

Kışlık bot alışverişleri dört mevsim kesintisiz olarak yapılan ve bu yönde kampanya ve indirimlerin kesintisiz olarak takip edildiği ayakkabı alışverişlerinin önemli bir kısmını oluştururken, Deri Market online bot alışverişleri konusunda oldukça avantajlı koşullar sağlamaya devam etmektedir. Hem erkekler hem de bayanlar için en iyi malzemelerden üretilmiş kışlık bot modelleri başta olmak üzere her türlü bot modelleri en iyi fiyat ve en özel kampanyalarla müşterilerine sunulurken, tüm ürünlerde koşulsuz şartsız değişim ve iade imkânı da bulunmaktadır.

Bu konuda kışa özel üretilmiş özel malzemeli botlar su geçirmezlik, ayağı sıcak tutma, kaymama konusunda önemli etkiler sağlamaktadır. Botlar tarafından sağlanan bu özellikler ayakların rahatlığını da içine almaktadır. Seçilen malzemelerin yanında, ayakların sıcak tutulması ve rahat etmesi de oldukça önemlidir. Ek olarak kalın tabanlı botlar da önemli özellikler içermektedir. Uzmanlar tarafından kışlık bot seçiminin en önemli noktası olarak ayak sağlığının olumsuz etkilenmediği model seçimi gösterilirken, bu konuda yapılan yanlış seçimler ayaklarda çok farklı rahatsızlıkların oluşmasına neden olmaktadır. Erkek kışlık bot tercihlerinde kalın tabanlı ve alt kısmı kauçuktan yapılmış botlar önemli bir ayrıntı olarak göze çarparken kışlık bot alışverişlerinde botların her iki teklerinin de uygun bir çorapla denenmiş olması da oldukça önemlidir. Sadece deri kışlık botlar kullanıldıktan bir süre sonra az miktarda açılma yapacağından satın alınmadan önce bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir.
Kışlık Bot Alışverişlerinin Püf Noktaları
Kışlık bot alışverişleri konusunda görülen en büyük problemlerden biri de botların su alması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan olumsuzluklar olarak bahsedilebilir. Derimarket.net internet sitesinde müşterilere sunulan tüm kışlık bot modelleri özel üretim ve en kaliteli maddelerden üretilmekle birlikte herhangi bir olumsuzluk görülme durumu da oldukça düşüktür. Satın alınan kışlık botlarda görülen herhangi bir su geçirme durumunda asla soba ve benzeri yollarla botların kurutulmaması gerekliliğinden bahseden uzmanlar, herhangi bir bot ya da ayakkabının kesinlikle makineye atıp yıkanmaması konusunda da öneriler sunmaktadır. Kışlık botların giyilme esnasında tüm bağcıkların çözülmesi gerekliliği de önerilen bir diğer husus olmak üzere sadece bağcıkların değil, fermuarların da tamamen açılarak giyilmesi, botların giyilme esnalarında çekecek kullanılması ve botlar çıkarılırken de kışlık bot çeşitleri başta olmak üzere topuğa basılarak çıkarılmaması da önerilen diğer hususlar olarak göze çarpmaktadır. Botlarda görülebilen ıslanma, su çekme ve terleme durumları için de koyu renk çoraplar giyilmesi tavsiye edilen başka bir durumdur. Kullanılan malzemenin sentetik değil de doğal olması, bot tabanlarının ayakları üşütmeyecek tarzda yapılması, ne çok alçak ne de çok yüksek olması, ısı yalıtkanlıkları fazla olan maddelerin seçilmesi de bot alışverişlerin diğer püf noktalarıdır.

Türkiye’nin İlk Ve Tek Deri Marketi
Deri Market Türkiye’nin ilk ve tek deri marketi olmasının yanında bu yönde içerdiği kaliteli ürünler ve en iyi fiyat seçenekleriyle ön plana çıkıyor. Derimarket.net attığı ürünlerin kalitesinin yanında uyguladığı başarılı fiyat politikalarıyla da müşterilerinin takdirini kazanmaktadır. 

Erkek Kürklü Bot


Kürklü klasik erkek botlar
Hakiki nubuk içi kürklü erkek botlar
Hakiki deri içi kürk bağcıklı erkek botlar
İçi kürklü kamuflaj deri erkek botlar
Bu kışın trendi olacak erkek bot çeşitlerine bakıldığında;
Su geçirmez erkek botları
Hakiki nubuk erkek botları
Süet erkek botları
Kaymaz tabanlı erkek botları
Ayağı terletmeyen ve nefes alan bot modelleri ön plana çıkmaktadır.
Detaylara inildiğinde öncelikli olarak ayakların üşümesini engelleyen kışlık botların tercih edilmesinin yanında, ayakların üşümemesi ilk düşünülecek olgu olmalıdır. Kışlık bot çeşitleri bu düşüncenin hayata geçmesini hızlandıracak bir model olarak göze çarparken, bu konuda kullanılan iç tüy ya da kürklerin sentetik ve yapay değil de doğal olmasına da çok dikkat edilmelidir. Kışlık botların iç malzemelerinde doğal olmayan madde kullanımı başta ayak terlemesi ve ayak kokusu olmak üzere birçok olumsuzluğa neden olabilmektedir. Ek olarak bot tabanlarının da ayakların üşümemesini sağlaması oldukça önemlidir. Kadın botları başta olmak üzere bot tabanlarının az da olsa yüksek olması hem taban konusunda hissedilebilecek bir üşümenin önüne geçerken, ayakların soğuk ve çamurdan korunmasına da oldukça yardımcı olacaktır. Isıyalıtkanlığı fazla olan kauçuk tabanlı botlar da bu konuda oldukça büyük avantajlar içermektedir.

* Kürklü Botlar Neden Tercih Edilmeli

Günümüzde kürkün tüm faydalarının, estetik ve görünümde sunduğu şıklıkla birleştirilerek giyim modasına da taşınması, kürkün değerini daha da artırmıştır. Milattan önceki yıllarda insanlar tarafından kullanıldığı saptanan kürklü botlar da bugüne çok sayıda değişimle ve gelişimle ulaşmıştır. Artık amaç sadece sıcaklık değil, daha fazla rahatlık, daha iyi bir duruş ve çok daha şık bir görünüme kavuşmaktır. Bu amaçlara hizmet eden kürklü botlar da ayak sağlığına sunduğu faydaları ve insanlara sağladığı avantajları ile de soğuk kış günlerinin en çok tercih edilen bot modellerinin başında gelmektedir.
Kürklü Botların Faydaları
Kürklü botların tercih edilmesi, kışı çok daha sıcak, sağlıklı, konforlu ve zarif geçireceğiniz anlamına geliyor. Çünkü insan sağlığı, rahatlığı ve görünümü açısından çok sayıda faydası ve avantajı bulunan kürklü botlar, kalitesi ve uzun ömürlü olmasıyla da çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyorlar. Kürklü botların insanlara sağlamış olduğu faydaları ise şu şekilde sıralayabiliriz: Kürklü botlar, kış aylarında estetik açıdan ödün vermenizi engeller.  Sağladığı sıcaklık ve rahatlı sayesinde, ayak sağlığınızı korur, soğuktan kaynaklanan hastalıklardan sizi uzak tutar.  
Kan dolaşımını hızlandırarak insan vücudunu her zaman dinç ve sağlıklı tutarlar. 
Yumuşak olmalarından dolayı ayak konforu ve rahatlığını da fazlasıyla arttırırlar.  
Ayrıca kürk içerisinde bulunduğu tüm bot modellerine; şık, zarif, ihtişamlı ve cool bir hava katar. 
Antibakteriyel özelliği sayesinde ayaklarda bakteri oluşumunu engeller. 
Nefes aldırmaları sayesinde de terleme, koku oluşumu gibi olumsuzlukları yok ederler. 
Sağladığı rahatlık ve sunduğu yumuşaklıkla son derece konforlu bir kullanım sağlar. 
Koyun yünü doğal lif yapısından dolayı terlemeyi önler, kir tutmaz, tüylenmez ve kırışmaz.

Botlarda Kürk ve Deri Kombinasyonu 

Ayakkabı modası içerisinde kış trendleri içerisinde en fazla tercih edilen kürklü botlar, hakiki deri kullanılarak kombinlenmektedir. Bunun en büyük nedeni ise, insanlara maksimum fayda ve avantajı sunmaktır. Esneklik, sağlık, zarafet, dayanıklılık, uzun ömürlülük ve kolay temizlenme gibi çok sayıda avantajı sağlayan gerçek deri ile sıcaklık, konfor, şıklık ve zenginlik sunan kürkü bir araya getiren kürklü deri botlar, en zorlu kış şartlarında bile güvenli bir kullanım sağlarlar. Bu da kürklü deri botların neden bu denli çok tercih edildiklerinin de yanıtını oluşturur. Stil sahibi olan kadınların ve beylerin ayakkabı ve botlara yönelik tüm beklentilerine en sağlıklı ve doğru ürünlerle yanıt veren Derimarket, aynı zamanda kürk ve deri kombinasyonunda son derece zarif, kaliteli, dayanıklı ve estetik bot modellerini sizlerle buluşturuyor.

{{kategori:9,varyant:3}}

Kalitenin Adresi Derimarket

Hakiki deri ve kürkten üretilen yüzlerce ürün çeşidini, kalite ve güvenilirliğini kanıtlamış markaların seçkin koleksiyonlarından temin eden Derimarket, tüm ayakkabı modellerinde olduğu gibi, deri bot modelleri ve içi kürklü bot modellerinde de kaliteyi önceliği olarak belirlemektedir. Günümüzde deri ve kürk sektörünün farklı ve yenilikçi bir yüzü olarak; 1998 yılından bu yana uzman ekibi, tecrübesi ve teknolojisi ile çalışmalarına devam eden Erdoğan Deri, bu markalardan biridir. Ayrıca,  gerçek deri ve kürkü, üretimine imzasını attığı tüm bot modellerinin ayrılmaz birer parçası yapan, insan sağlığından ve kalitesinden asla ödün vermeden, en iyi işçilik ve her sezona damga vuran en şık tasarımlarıyla da son derece başarılı çalışmalar gerçekleştiren Pegia marka kürklü bot modelleri Derimarket ile sizlere sunulmaktadır. Kürklü bot modelleri ile tarzından ödün vermeyen, seçici kişilere hitap eden, sezon trendlerini özel tasarımlarına yansıtan ve sağlığı ile konforu yaşatırken; şıklığı, çekiciliği, gösterişi ve ihtişamı da farklı stillerle sunan Cool Moon markasının kürklü kar botu modelleri de Derimarket’in ayrıcalıklarla dolu dünyasında sizlerin emrinde. Her kombine kolaylıkla uyum sağlayacak yüzlerce farklı model kürklü botlar ile siz de kışı sağlıklı, rahat, şık ve modanın içerisinde geçirebilirsiniz. Her sezon ayakkabı modasındaki sezonun en trend modellerini ziyaretçilerine sunan Derimarket; özgün, dinamik, şık ve kaliteli yüzlerce kürklü bot modeli ile de farkını ortaya koyuyor. Tüm botlarında gerçek deri ve kürkü harmanlayarak; asil, zarif, uzun ömürlü ve ayak sağlığını güvenceye alan geniş ürün gamını değerli müşterileriyle buluşturan Derimarket;  Pegia ve Cool Moon botlarıyla mükemmelliğin, tutkunun ve asaletin, en cool yansımasını da ayaklarınıza sunuyor. 

Çevreye Duyarlı Ürünler

Sadece insan sağlığına zararsız maddeler kullanarak üretim yapan markaların ürünlerinin sunulduğu Derimarket, başta ayak sağlığınızı güvene alarak, derinin sağladığı dayanıklılık, şıklık, uzun ömürlülük, esneklik,  kolay temizlenebilirlik ve rahatlıkla sizlere kendinizi her zaman ayrıcalıklı hissetmenize de katkı sağlıyor. Rahatlığından ve tarzından asla ödün vermeyen, tarzıyla özgün bir kimlik yaratmak ve her ortamda dikkatleri üzerine çekmek isteyen kadınlar için tasarlanan birbirinden şık, asil ve özgün kürklü botlarımızı her türlü kış koşulunda güvenle kullanabilirsiniz!

* Bayan Kar Botları

Derimarket, bünyesinde bulunan tüm ürünlerinde birinci sınıf deri ve işçilik kullanarak, müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi de sürdürüyor. Sezon trendlerini özel tasarımlarına yansıtan orjinal markaların kürklü bot çeşitleri ile modayı yakalayın!  Birbirinden şık ve özgün kürklü bot ürünlerini her türlü kış koşulunda güvenle kullanabilirsiniz. Sezonunun en fazla aranan kadın kürklü bot modelleri, uygun fiyat ve ücretsiz kargo avantajıyla Derimarket'te!

Bayan kar botları yapısal ve şekilsel olarak diğer botlara nazaran biraz daha diri bir görünüme sahiptir. Bu tasarım ve görüntü ile kendinizi daha güçlü ve güvende hissediyorsunuz. Kar botlarının tasarım olarak en belirgin özelliklerinden biri de bağcıklarıdır. Özellikle de bilek kısmını saran bağcıklar sayesinde botun içerisine yukarıdan su girişi engellenir. Bayan kar botları içerisinde yer alan modellerde renk olarak ise daha çok siyah, taba, beyaz, kahve ve bakır renkleri tercih edilmektedir. Bu renklerin fazla tercih edilmesinin nedeni ise her türlü kombine rahatlıkla uyum sağlamasıdır. Tüm bu açılardan almayı düşündüğünüz bir kar botunun markası da güvenilir olmalıdır. Bayan kar botları denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri ise Cool Moon markasıdır. Çatlamayan ve renk atmayan derilerin kullanıldığı ürünleri ile marka, üretim portföyünde ayrıca tasarım noktasında da spor ve klasik giyime eşlik edecek geniş bir ürün yelpazesine yer veriyor. Böylece ayakkabılarınızla birlikte sağlık ve hijyeni yaşarken diğer taraftan da tasarım bakımından estetik kaygılarınız giderilmiş oluyor.
{{kategori:80,varyant:5}}

Cool Moon Kar Botu Modelleri

Kaliteli bir kar botumuz varsa eğer, uzun saatler dışarıda kalmamız gerekse bile içimiz rahat, ayaklarımız sıcak ve adımlarımız güvenli olacaktır. Tüm bu imkânları sağlamak ve ayaklarımızın sağlığını da korumak için bayanlara özel üretilen bayan kar botu ile kışın zorluklarının üstesinden rahatlıkla gelebilsiniz. Kış ayları için en değerli yatırım olan kar botları, ayaklarınızın sıcaklığını korurken, karın ve suyun da ayaklarınıza geçişini engeller. Son derece dayanıklı ve dirençli olan kar botlarını seçerken tarzınızı da en şık şekilde oluşturabilir, kendinizi rahat, güvenli ve daha güçlü hissedebilirsiniz. Kar botunuzun içini saran bu kürk ayaklarınızı sıcak tutarken aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandıracak, yumuşaklığı ile ayaklarınızı rahat ettirecektir. Bayan kar botu modelleri, tüm bu avantaj ve faydaları dikkat çekici tasarımlar ile bir araya getiriyor. Alanında kalitesiyle ön plana çıkan Cool Moon kar botları sizleri büyülü dünyasına davet ediyor. Bir kar botunda aradığınız tüm özellikleri bir araya getiren Cool Moon kar botları ile siz de kış boyunca sıcak, sağlıklı, güvenilir, şık ve konforlu anlar yaşayabilirsiniz. Yeni sezon Cool Moon marka kadın kar botu modelleri şimdi Derimarket’te sizleri bekliyor.

* Son Moda İçi Kürklü Bot Modelleri

Genel olarak soğuk iklimlerde yaygın olarak kullanılmakta olan içi kürklü bot ürünleri, akla gelebilecek olan her yaş grubu için özel olarak üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Piyasadaki sağlam marka ve firmalar tarafından üretilmiş olan bot ürünlerinin en uygun üzerinden satışını gerçekleştirmiş olduğumuz hizmetlerde, müşteriler için pek çok farklı avantajları da sunmaktayız. Belirlenmiş olan özel gün ve zamanlarda uygulanan indirim ve kampanyalarda, kişilerin uygun fiyatlar üzerinden bot almaları sağlanmakta ve tasarruf elde ederek memnun kalmalarına dikkat edilmektedir. Çeşitli hayvanlardan elde edilmiş ve gerçek malzemeler kullanılarak üretilmiş olan ürünlerin uygun fiyat seçenekleri ile satılması, hizmetlerimiz sayesinde mümkün olmaktadır. 

İçi Kürklü Bayan Bot

Günümüzde bayanların daha rahat hareket etmesi ve ayaklarının sıcak durması için üretilmiş olan içi kürklü bot ürünlerinde yer alan fiyat seçenekleri, ürünlerin üretimi sırasında kullanılan malzeme ve boyutlarına göre farklı ücretlendirmeler ile satışa sunulmaktadır. Bayanların oldukça seçici oldukları ayakkabı ürünleri için yapılan farklı tasarımlar sayesinde, daha çeşitli özelliklerde botların üretilmesi sağlanmıştır. Alanında kaliteli markalar tarafınca üretilmiş olan bayan botlarının, en uygun fiyatlar üzerinden satılmasını hizmetlerimiz sayesinde mümkün kılmaktayız. Güvenli alışveriş ayrıcalığı ile sunulan hizmetler sayesinde, mağazaları tek tek dolaşma derdi uğraşmadan alışveriş yapmanız mümkün hale gelmektedir. İstenilen her zamanlarda ürünlere ulaşmanız ve çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanız için çalışmalar yürütülmektedir.

{{kategori:9,varyant:7}}

Erkek Ve Çocuklar İçin İçin Kürklü Bot

Her yaş grubundaki erkekler için üretilmiş olan içi kürklü bot ürünleri, aynı zamanda çocuklar içinde farklı tasarımlar ile üretilmektedir. Pek çok farklı marka tarafından fabrika alanlarında üretilmiş olan bot ürünleri için zahmete girmeden erişmeniz, sağlanmış olan site hizmeti sayesinde mümkün olmaktadır. Müşteriler için sunulan ayrıcalıklardan birisi olan kargo işleminde, satın alınan ürünlerin ücretsiz olarak adreslere ulaştırılması sağlanmaktadır. Satın alınmış ancak değiştirilmek istenen ürünlerin iadesinin de yapıldığı hizmetlerde, 14 gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. En uygun bot ürünlerine ulaşmak için site adresi üzerinden arama yapabilirsiniz.

* Kış Mevsimi İçin En Kaliteli Bayan Deri Bot Modelleri

Soğuk olan kış günlerinde mutlaka ayağınızı ısıtacak ayakkabı türlerini ihtiyaç duyarsınız. Özellikle karlı ve buzlu zeminler için en ideal ayakkabı her zaman bot olmaktadır.

Firmamızın üretmiş olduğu bütün botlarda gerçek deri kullanıldığından dolayı sağlık ve hücrenin yanı sıra son derece şık bir görünüm de elde edilmektedir. Özellikle bayan deri bot türündeki imalatlarımız gerçekten dikkat çekicidir. Böylece kış modasına farklı anlamlar kalkmakta olan firmamızın üretim bandından çıkan bu ürünlerle hem çok sıcak bir kış hem de son derece şık bir ortam oluşturabileceksiniz. Her bütçeye hitap eden farklı bir çözümün bulunduğu geniş kataloğumuzda süetten deriye taba renginden siyah botlara kadar çok farklı alternatifler bulunmaktadır. Böylece en ekonomik ve kaliteli bayan deri bot çeşitlerini uygun fiyata satın almak sizin için mümkün olacaktır.

Erkek Kürklü Bot


Bayan Deri Bot Çeşitleri

Kadınların tercihine göre şekillenmekte olan botlar en modern çizgileri taşımaktadır. Yeni trend olan deriden imal edilen bayan deri bot çeşitleri oldukça beğenilmektedir. Bu konuda renk skalasını da çok geniş tutarak her zevke hitap eden farklı bir ürün kataloğumuzda yer almaktadır. Özellikle bayanların rağbet göstermiş olduğu kürklü botlara da ayrı bir hassasiyet göstermekteyiz. Böylece üretim bandımızdan çıkmakta olan bütün ürünlerde hakiki deri kullanıldığı için ortaya yüz güldüren sonuçlar çıkmaktadır. Süet formunda üretilmekte olan deri botlar sofistike çözümler olarak bayanların beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca üretmiş olduğumuz botları klasik ve spor giyime göre ayrı kategorilerde ayırabilmekteyiz. Böylece siz iş yerinizde ofisinizde botun sıcaklığı ile beraber şıklığını da hissedebilirsiniz. Sokak modası noktasında da son derece kaliteli ve marjinal çizgileri taşımakta olan botlarla kendinize ait olan tarzı oluşturabilirsiniz. Tüm bu opsiyonların yer almış olduğu geniş ürün kataloğumuzda bağcıklı olan botlar da ayrı bir güzellik ortaya çıkartılmaktadır. Ayrıca botlarımızın tamamında termal taban kullanıldığı için buzlu ve karlı zeminlerde dahi kaymadan yürüyebilir ve ayaklarınızı sıcak tutabilirsiniz. İçi kürklü olan botlarda ayaklarınız stabil bir şekilde dururken terlemenin de önüne geçilmektedir.

* Kışlık Bot Modellerinde Harika Alternatifler

Yaklaşan soğuk havalar nedeniyle erkek bot arayışları şimdiden başlarken hem ayakkabı mağazası vitrinlerinde hem de internet üzerinden satış yapan online ayakkabı sitelerinde kışlık bot modellerine yer veriliyor. Deri Market de bu yöndeki ürünleriyle gittikçe ön plana çıkarken, deri kışlık bot modelleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Özellikle erkekler için önemli birer yeri olan kışlık bot alışverişlerinde farklı özelliklerinden dolayı değişik ürünler tercih edilirken, birçok detayın da alışveriş algısını değiştirdiği de göze çarpan bir diğer etken. Bot alışverişlerinde; 
Botun markası 
Botun sağlamlığı 
Botun su geçirip geçirmediği, waterproff özelliğine sahip olup olmadığı
Botun modeli ve aksesuar detayları
Botun hangi maddeden yapıldığı
Botun hava alma özelliği, terleme yapıp yapmadığı 
Botun taban özellikleri 
Botun ıslak yüzeylerde ve kar yağışına karşı kayma özellikleri de oldukça önem taşımaktadır. Kışlık botlar kış boyunca hemen hemen her gün giyileceğinden seçimlerinde ilk önerilen hususun rahatlığın ön planda olması, ayak tabanını ve kemerini destekleyici bir bot satın alınmasıdır. Taban astarı verdiği rahatlığın yanında ayağı desteklerken, botların bağcıkları içinse ayağın tepeden tırnağa desteklendiği bağcıklı modeller tercih edilmesi rahatlık konusunda önemli avantajlar içerecektir. Karlı havalarda ayakların bağcıklarla desteklendiği bot modelleri yürüyüş konusunda oldukça büyük avantajlar sağlayacaktır.

Sımsıcak Tutan Kışlık Bot Modelleri

Rahatlığın yanında bir kışlık bottan beklenen en büyük husus botun ayağı sıcak tutmasıdır. Kışın özellikle soğuk iklimlerde en önemli etken bir botun sıcak tutması olarak değerlendirilir. Dermarket.net internet sitesinde yer alan içi kürklü bot modelleri geçen kış olduğu gibi bu kış da en trend modeller ile göz dolduruyor. Aynı zamanda sıcak tutan ve su geçirmeyen yapısı ile öne çıkıyor. Deri haricinde süet kumaştan üretilmiş kışlık botlar her daim vitrinleri süslerken, süet görünüşünün verdiği özellikli yapının soğuk konusunda ayağı koruma konusunda yetersiz kaldığı görülmektedir. Süet botlar kış mevsiminin nispeten daha hafif geçtiği iklimlerde oldukça popülerdir. İçi yünlü kışlık bot modelleri de bot alışverişlerinin en önemli elemanlarını oluştururken, üç yününün sentetik olmamasına dikkat edilmektedir. İçleri gerçek yünlü botlar ayağın tümünü sıcak tutup soğuğu geçirmemesinin yanında, ayağı terletmez ve aynı zamanda ayağın hava almasını sağlar. Sentetik yünler ise ayağı sıcak tutarken ayağı terletmeme konusunda ise başarısızdır.

Deri Market’in müşterilerine sunduğu kışlık botların sıcaklık konusunda bir diğer özelliği de bot tabanlarının ayak tabanının soğuk zeminden koruyucu özellikleridir. Herhangi bir özelliği olmayan tabana sahip kışlık botların tabanları oldukça kısa zamanda açılabilirken, ayak tabanını sıcak tutmadığı da görülmektedir. Ayrıca ayakların vücudun en çok terleyen bölümlerinden biri olması kışlık botların terletmeyen yapıda olmasını gerekli kılmaktadır. Terletmeyen bot denildiğinde ayakların nefes alabildiği modeller akla gelirken kışlık bot erkek seçimlerinde bu konuda anti-bakteriyel, ve botların hava almasını sağlayan maddelerden imal edildiği kontrol edilmelidir. Böylelikle terleme konusunda ortaya çıkan kötü ayak kokusu ve bu yönde oluşması muhtemel mantar oluşumunun da önüne geçilecektir

Erkek Kürklü Bot


Kaymaz Taban Kışlık Botlar

Kışlık botlar konusunda aranan özelliklerden bir diğeri de karda ve ıslak zeminlerde kaymama özelliğidir. Tercihlerinde önemli bir yer tutan kaymazlık özelliği, kışın çetin geçtiği ve karın uzun aylar boyunca yerde kaldığı iklimlerde hayat kurtarıcı dahi olabilirken, kışlık botların zemini iyi kavraması ve zemine uyguladığı kuvvetin güçlü olması gerekir. Kaymaz tabanlı kışlık bot çeşitleri Deri Market farkı ve kalitesiyle müşterilerine sunulurken, en kaliteli modellerin uygun fiyat ve kampanyalarla desteklendiği de gözden kaçmamaktadır. Bu konuda kauçuk tabanlı kışlık botlar tercih edilmeli ve kauçuk tabanlı botlarla güvenli bir şekilde hareket edileceği de unutulmamalıdır. Kaymazlık özelliğine ek olarak kışlık botların su geçirmez yapıda olması da çok önemlidir. Yasal olarak bir kışlık botun su geçirmezlik garantisinin verilebilmesi için ürünün görülen bir kısmında waterproof ibaresi olması gerekirken; hem yağmur hem de kar suları için su geçirmez botlar birebir olarak nitelendirilmektedir. Böylelikle hem ayak üşümesi hem de su nedeniyle ortaya çıkacak ayakkabı kokusunun da önüne geçilecektir. İçi kürklü bot modellerinde de görülebilen su geçirmezlik özelliğine ek olarak olabildiğince hafif kışlık bot seçimleri de ayakta durulan uzun saatler boyunca duyulan yorgunluğu bir nebze de olsa azaltmış olacaktır.