surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)
Ana Sayfa Sheepy Care Medikal Koyun Postu Sağlıklı Yaşam Sheepy Care Medikal Post Tekerlekli Sandalye Minderi MDK014 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Post Tekerlekli Sandalye Minderi MDK014 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Post Tekerlekli Sandalye Minderi MDK014 Naturel

Sheepy Care Medikal Post Tekerlekli Sandalye Minderi MDK014 Naturel

1,066.64$
Renk:
Sheepy Care Medikal Post Tekerlekli Sandalye Minderi MDK014 Naturel
Teslimat İkonTahmini Kargoya Teslim Tarihi: 1-3 İş Günü

Ürün Ölçüleri:

Kolluklar: 30x20 cm

Oturma bölümü: 80x40 cm

Ürün, sadece oturma ve kol dayama bölümünde görülen medikal koyun postundan oluşmaktadır. Tekerlekli sandalye sadece görsel amaçlı kullanılmış olup, ürüne dahil değildir.

• Medikal koyun postu, doğaya ve insan sağlığına zararsız bitkisel tabaklama yöntemi kullanılarak Avustralya menşeili merinos koyun postlarından elde edilmektedir. Düzenli ve uzun süreli cilt teması için tasarlanmıştır. Avustralya başta olmak üzere Avrupa ve İskandinavya ülkelerinde yaygın bir şekilde üretilip kullanılmasına rağmen, Türkiye’de medikal koyun postlarını ilk ve tek üreten Sheepy Care markasıdır.

• Doğal olarak yünde bulunan lanolin maddesi, cildinize iyi gelir. Uzun süreli oturma ve temas sebebiyle vücudunuzda oluşabilecek kızarıklıkların ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olur. Lanolin, kozmetik sektöründe de sıklıkla kullanılan bir çeşit değerli yün yağıdır.

• Medikal koyun postu kokusuzdur. Üzerinde hiçbir boya bulunmadığı için renk vermez. Kullanım şekline göre yünleri eser miktarda dökülebilir ancak bunun farkına bile varamayabilirsiniz. 

• Medikal koyun postu; organik, hijyenik, antibakteriyel ve hipoalerjeniktir. İçeriğinde toksik veya zararlı kimyevi madde bulunmaz. Medikal postların üretiminde genetiği değiştirilmiş hiçbir madde kullanılmamıştır. Aleve ve kire dayanıklıdır. Alev almaz ve üzerinde kir tutmaz.

• Koyun postlarının olağanüstü nefes alabilirlik özelliği sayesinde vücut ısınızı düzenler. Yünler, hava akışının sürekliliğini sağlayan doğal oyuk liflere sahiptir. Bu özellik sayesinde, teninizin ısınmadan sıcak kalmasını sağlar. Üzerinde oturduğunuz süre boyunca vücudunuzun şeklini alarak, kan akışınızın düzenli olmasına destek olur.

• Doğal yünler, kendi ağırlıklarının %33’ü kadar nemi ve suyu ıslaklık hissi vermeden içlerinde hapsederler. Bu özelliği sayesinde hareket halinde terleseniz bile, teri kendi üzerine çekerek yazın kuru, kışın sıcak kalmanızı sağlar. Böylece altınızda ve sırtınızda çok daha az ıslaklık hissedecek ve üşütmeden kaynaklı kolayca hastalanmayacaksınız.

• Eklem ağrılarını hissedilir derecede azaltır. Üzerinde oturduğunuz süre boyunca kaslarınızı gevşeterek, rahat bir tekerlekli sandalye deneyimi yaşamanızı sağlar. Devamlı tekerlekli sandalye üzerinde yaşam, kaslarınızın kasılmasına ve eklem ağrılarının kronik bir hale gelmesine sebep olabilir. Eğer bu sorunlara çözüm bulunmazsa, tükenmişlik sendromuna (fibromiyalji) kadar ileri düzeye ulaşabilir. Medikal koyun postunun rahatlatıcı etkisi ile bu sorunlara en doğal yoldan çözüm bulabilirsiniz. Medikal koyun postlarının eklem ağrılarını azaltarak, tükenmişlik sendromu (fibromiyalji) yaşayan hastalarda belirgin bir fayda sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu konu hakkında yapılan araştırmada yün yatak örtüsü ve yastık kullanan fibromiyalji hastalarının ağrı skorunun %70 düştüğü ve hassas noktalarının %51 oranında azaldığı raporlanmıştır.

• Medikal koyun postu, sürtünmeden kaynaklanan statik elektriği emerek ani şok ve elektrik çarpmış hissi yaşamanızı önler. Vücudunuzdaki negatif elektriği nötr hale getirir. Bu sayede huzurlu bir yaşama sahip olursunuz.

• Medikal koyun postunun en önemli özelliklerinden bir tanesi; bası yaralarının oluşumunu %100 oranında önlemesidir. Uzun süreli tekerlekli sandalye kullanan bireylerin ciltlerinde bası yaraları oluşabilmektedir. Bası yaralarının önlenmesi için, doktorların bildiği en yaygın çözüm havalı yatak olmasına rağmen; medikal koyun postlarının havalı yataklara göre daha etkili olduğu Dr. Sezgi Çınar ve Uzman Hemşire Nilay Sağnak tarafından yapılan araştırmada da ortaya konmuştur. Araştırmanın sonuç kısmında, koyun postu üzerinde yatırılan hastaların hiçbirisinde bası yarası oluşmazken, havalı yatak kullanılan ve yatış pozisyonları düzenli olarak değiştirilen hastaların %30’unda bası yarası geliştiği belirtilmiştir. Ayrıca araştırmacılar, “Koyun postu uygulamasının yatağa bağımlı hastalarda sürtünme, tahrişi önleyerek ve cildin hava almasını sağlayarak bası yaralarını önlemede %100 etkili olduğu söylenebilir.” paragrafını sonuç kısmına eklemişlerdir.

*Medikal koyun postlarının temizliği oldukça kolaydır. Ürünü hafif nemli bir bezle sildikten sonra güneş ışığına ya da ısı kaynağına maruz bırakmadan kendi halinde kurumaya bırakınız. Kuruma işleminden sonra bir fırça yardımı ile yünlerini tarayabilirsiniz. Kesinlikle deterjan ya da ağartıcı kullanmayınız ve yıkamayınız. Medikal koyun postunu düzenli olarak havalandırmanızı tavsiye ederiz.

BİLGİLENDİRME: Ürünlerimizde, çiftliklerde besi amaçlı yetiştirilen hayvanların yan ürünü olan kürkünü ve derisini kullanıyoruz. Bu hayvanlar, kürkleri ya da derileri için yetiştirilmemektedir.

* https://cdn.derimarket.net/upload/files/Research-Kiyak-Fibromyalgia.pdf

** https://cdn.derimarket.net/upload/files/Nilay-Sagnak-Sezgi-Cinar.jpg


Derimarket üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler, 15 gün içerisinde yeniden satılabilirlik özelliğini yitimediği taktirde sebep aranmadan iade garantisi altındadır. Ürünlerimizi; dışarıda kullanmadan, fatura, orijinal kutu, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

Ürünlerimizde değişim bulunmamaktadır.

İade ile alakalı taleplerinizi, [email protected] mail adresi üzerinden, 0850 532 33 74 nolu Müşteri Hizmetlerini arayarak veya 0537 395 78 95 nolu WhatsApp hattından bize iletebilirsiniz.

İade işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız.