surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)
Ana Sayfa Sheepy Care Medikal Koyun Postu Sağlıklı Yaşam Sheepy Care Medikal Koyun Postu Yatak Örtüsü MDK015 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu Yatak Örtüsü MDK015 Naturel

Sheepy Care Medikal Koyun Postu Yatak Örtüsü MDK015 Naturel

2,222.20$
Renk:
Teslimat İkonTahmini Kargoya Teslim Tarihi: 1-3 İş Günü
Konforlu bir uyku ve kaliteli bir yaşam için medikal koyun postu yatak örtüsü kullanın. İnsanlığın ilk dönemlerinden beri korunma ve sağlık amaçlı kullanılan koyun postunun sayısız faydalarından siz de yararlanın.

Materyal: Orijinal Medikal Koyun Postu 
Tüy Uzunluğu: 2,5 cm
Ürün Ölçüsü: 200 cm (boy) 200 cm (genişlik)

Medikal koyun postu, çevreye ve insan sağlığına zararsız doğal malzemeler kullanılarak Avustralya menşeili merinos koyun postlarından elde edilmektedir. Organik, hijyenik, antibakteriyel ve hipoalerjeniktir. Düzenli ve uzun süreli cilt teması için üretilmiştir. Medikal koyun postlarının birleştirilip, arka tarafının kumaşla astarlanması sonucu elde edilmiştir. Üzerinde yatan kişinin başından ayaklarına kadar yün ile temas etmesi amacıyla tasarlanmıştır.

• Büyük boy yataklar için idealdir. Portatiftir, kolayca taşınabilir.

• Eklem ağrılarını belirgin oranda azaltır. Kaslarınızı gevşeterek, rahat bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlar. Zor yaşam koşulları ve modern hayatın stresi, kasların kasılmasına ve eklem ağrılarının kronik bir hale gelmesine sebep olabilir. Eğer bu sorunlara çözüm bulunmazsa, tükenmişlik sendromuna (fibromiyalji) kadar ulaşan sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Medikal koyun postunun rahatlatıcı etkisi ile bu sorunlara doğal yolla çözüm bulabilirsiniz. Medikal koyun postlarının uyku konforunu artırdığı kadar, tükenmişlik sendromu (fibromiyalji) yaşayan kişilerde de belirgin bir iyileşme sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu konu hakkında yapılan araştırmada yün yatak örtüsü ve yastık kullanan fibromiyalji hastalarının ağrı skorunun %70 azaldığı ve hassas noktalarının %51 oranında düştüğü gözlemlenmiştir. 

• Medikal koyun postu, sürtünmeden kaynaklanan statik elektriği emerek ani şok yaşamanızı önler. Vücudunuzdaki negatif elektriği nötr hale getirir. Bu sayede daha dengeli ve mutlu bir yaşamınız olur.

• Doğal olarak yünde bulunan lanolin maddesi, cildinize iyi gelir. Lanolin, kozmetik sektöründe cilt bakım ürünleri için sıkça kullanılmaktadır. Teninizde oluşan kızarıklıkların ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olur. Yumuşacık yünleri kaşındırmaz ve hipoalerjiktir.

• Koyun yünleri yumuşak ve esnektir. Bu sayede vücudunun şeklini alarak, sağlıklı kan akışınızı düzenler. Deliksiz bir uyku konforu sağlar. 

• Koyun postlarının olağanüstü nefes alabilirlik özelliği sayesinde vücut ısınızı düzenler. Yünler, hava akışını sürekliliğini sağlayan oyuk liflere sahiptir. Bu özellik sayesinde, teninizi aşırı ısındırmadan sıcak kalmasını sağlar.

• Doğal yünler, kendi ağırlıklarının %33’ü kadar nemi ve teri ıslaklık hissi vermeden liflerinin içine hapsederler. Bu sayede üzerinde yattığınız süre boyunca terleseniz bile ıslaklık hissetmeyecek, güne mutlu bir şekilde uyanacak ve terlemeden kaynaklı kolayca hastalanmayacaksınız. Yünün suyu hapsetme özelliği saysinde; vücudunuz yazın kuru, kışın sıcak kalacaktır.

• Medikal koyun postunun rengi, üretiminde kullanılan doğal malzemelerden dolayı sarıdır. İçeriğinde boya ya da renk verici bir madde yoktur. Yünler kokusuzdur ve istenmeyen kokuların oluşmasını önlemektedir. Kullanım süresince çok az yün dökebilir ancak eser miktarda olduğu için farkına bile varamayabilirsiniz.

• Medikal koyun postunun önemli özelliklerinden bir tanesi; bası yaralarının oluşumunu %100 oranında engellemesidir. Uzun süreli yatan hastaların sırtlarında ve ayaklarında yatak yaraları oluşabilmektedir. Bası yaralarının önlenmesi için, doktorların bildiği çözüm havalı yatak olmasına rağmen; medikal koyun postlarının havalı yataklara göre daha etkili olduğu Dr. Sezgi Çınar ve Uzman Hemşire Nilay Sağnak tarafından yapılan araştırmada da ortaya konmuştur. Araştırmanın sonuç kısmında, koyun postu üzerinde yatırılan hastaların hiçbirinde bası yarası oluşmazken, havalı yatak kullanılan ve yatış pozisyonları düzenli olarak değiştirilen hastaların %30’unda bası yarası geliştiği belirtilmiştir. Ayrıca araştırmacılar, “Koyun postu uygulamasının yatağa bağımlı hastalarda sürtünme, tahrişi önleyerek ve cildin hava almasını sağlayarak bası yaralarını önlemede %100 etkili olduğu söylenebilir.” notunu araştırmanın sonuç kısmına yazmışlardır.

Medikal koyun postlarının temizlenmesi çok kolaydır. 30 derecede elde ya da narin ayarda makinede yıkayabilirsiniz. Yıkama işleminden sonra direkt güneş ışığına ya da ısı kaynağına maruz bırakmadan kendi halinde kurumaya bırakınız. Kuruma işleminden sonra bir fırça yardımı ile yünlerini tarayabilirsiniz. Yıkama işleminde sadece yün şampuanı kullanmalısınız. Hafif ve kolayca çıkabilecek lekelerde nemli bez kullanabilirsiniz. Medikal koyun postunuzu düzenli olarak havalandırmanızı tavsiye ederiz. 

BİLGİLENDİRME: Ürünlerimizde, çiftliklerde besi amaçlı yetiştirilen hayvanların yan ürünü olan kürkünü ve derisini kullanıyoruz. Bu hayvanlar, kürkleri ya da derileri için yetiştirilmemektedir.


* https://cdn.derimarket.net/upload/files/Research-Kiyak-Fibromyalgia.pdf
** https://cdn.derimarket.net/upload/files/Nilay-Sagnak-Sezgi-Cinar.jpg

Derimarket üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler, 15 gün içerisinde yeniden satılabilirlik özelliğini yitimediği taktirde sebep aranmadan iade garantisi altındadır. Ürünlerimizi; dışarıda kullanmadan, fatura, orijinal kutu, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

Ürünlerimizde değişim bulunmamaktadır.

İade ile alakalı taleplerinizi, [email protected] mail adresi üzerinden, 0850 532 33 74 nolu Müşteri Hizmetlerini arayarak veya 0537 395 78 95 nolu WhatsApp hattından bize iletebilirsiniz.

İade işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız.