surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)
Ana Sayfa Sheepy Care Medikal Koyun Postu Sağlıklı Yaşam Sheepy Care Medikal Koyun Postu Yatak Örtüsü MDK003 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu Yatak Örtüsü MDK003 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu Yatak Örtüsü MDK003 Naturel

Sheepy Care Medikal Koyun Postu Yatak Örtüsü MDK003 Naturel

2,222.20$
Renk:
Sheepy Care Medikal Koyun Postu Yatak Örtüsü MDK003 Naturel
Teslimat İkonTahmini Kargoya Teslim Tarihi: 1-3 İş Günü
Bası yaralarının önlenmesinde %100 etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış medikal koyun postu yatak örtüsü ile yaşam kalitenizi ve konforunuzu yükseltin. Medikal koyun postları, bası yaralarının önlenmesinde havalı yataklara oranla daha etkilidir.
Materyal: Orijinal Medikal Koyun Postu 
Tüy Uzunluğu: 2,5 cm
Ürün Ölçüsü: 90 cm (genişlik) 180 cm (boy)
Medikal koyun postu, doğaya ve insan sağlığına zararsız malzemeler kullanılarak Avustralya menşeili üst kalite merinos koyun postlarının işlenmesiyle elde edilmektedir. Organik, hijyenik, antibakteriyel ve hipoalerjeniktir. Düzenli ve uzun süreli cilt temasına uygundur. Medikal koyun postları birleştirilerek, arka tarafları kumaşla astarlanmıştır. Yatağa sabitlemek için, astarının 4 köşesinde yatağa tutturma lastikleri bulunmaktadır. Üzerinde yatan kişinin başından ayaklarına kadar yün ile temas ettirilerek bası yaralarını önleme amacıyla tasarlanmıştır.
• Hasta yatakları için idealdir. Portatiftir, kolayca taşınabilir. Temizliği kolaydır, hafif nemli bezle kolayca temizlenebilir. İçeriğinde boyar madde olmadığı için boya vermez. Kokusuzdur ve istenmeyen kötü kokuların oluşumunu, yünün içerdiği doğal bileşimler sayesinde kayda değer bir şekilde engeller. 
Medikal koyun postunun en önemli özelliği; sahip olduğu yoğun ve uzun lifli merinos yünleri sayesinde hasta ile zemin arasındaki basıncı azaltarak hava sirkülasyonunun kesilmesini önlemesi, dolayısıyla da bası yaralarının oluşumunu %100 oranında engellemesidir. Bası yaralarının önlenmesi için, doktorların bildiği çözüm havalı yatak olmasına rağmen; medikal koyun postlarının havalı yataklara göre daha etkili olduğu Dr. Sezgi Çınar ve Uzman Hemşire Nilay Sağnak tarafından yapılan araştırmada da ortaya konmuştur. Araştırmanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz. Araştırmanın sonuç kısmında, koyun postu üzerinde yatırılan hastaların hiçbirisinde bası yarası oluşmazken, havalı yatak kullanılan ve yatış pozisyonları düzenli olarak değiştirilen hastaların %30’unda bası yarası geliştiği belirtilmiştir. Ayrıca araştırmacılar, “Koyun postu uygulamasının yatağa bağımlı hastalarda sürtünme, tahrişi önleyerek ve cildin hava almasını sağlayarak bası yaralarını önlemede %100 etkili olduğu söylenebilir.” notunu araştırmanın sonuç kısmına eklemişlerdir.
• Hastanın yaşadığı stres ve içerisinde bulunduğu psikolojik durum, kasların kasılmasına ve eklem ağrılarının kronik bir hale gelmesine sebep olabilir. Uzun süreli yatağa bağımlı olma sonucu oluşan eklem ağrılarını belirgin oranda azaltır. Kasları gevşeterek, yaşam kalitesini artırır. Eğer bu sorunlara çözüm bulunmazsa, tükenmişlik sendromuna (fibromiyalji) kadar ulaşan sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Medikal koyun postunun rahatlatıcı etkisi ile bu sorunlara doğal yolla çözüm bulabilirsiniz. Medikal koyun postlarının bası yaralarını engellediği kadar, tükenmişlik sendromu (fibromiyalji) yaşayan kişilerde de belirgin bir iyileşme sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu konu hakkında yapılan araştırmada, yün yatak örtüsü ve yastık kullanan fibromiyalji hastalarının ağrı skorunun %70 azaldığı ve hassas noktalarının %51 oranında düştüğü gözlemlenmiştir. Araştırmanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.
• Medikal koyun postu, sürtünmeden kaynaklanan statik elektriği emer. Yatan hastanın vücudunuzdaki negatif elektriği nötr hale getirir. Bu sayede konforu artar.
• Doğal olarak yünde bulunan lanolin maddesi, cilde iyi gelir. Lanolin, kozmetik sektöründe cilt bakım ürünleri için sıkça tercih edilen bir çeşit yün yağıdır. Teninizde oluşan kızarıklıkların ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olur. Medikal koyun postunun yumuşacık yünleri kaşındırmaz ve hipoalerjiktir.
• Koyun yünleri yumuşak ve esnektir. Bu sayede vücudun şeklini alarak, sağlıklı kan akışının sürekliliğini sağlar. 
• Koyun postlarının olağanüstü nefes alabilirlik özelliği sayesinde vücut ısısı düzenlenir. Yünler, hava akışının sürekliliğini sağlayan oyuk liflere sahiptir. Bu özellik sayesinde yatan hastanın vücudu; yazın kuru, kışın sıcak kalacaktır.
• Doğal yünler, kendi ağırlıklarının %33’ü kadar nemi ve teri ıslaklık hissi vermeden liflerinin içine hapsederler. Bu sayede üzerinde yatılan süre boyunca terlense bile ıslaklık hissedilmez ve terlemeden kaynaklı rahatsızlıklara karşı korunulur. 
• Medikal koyun postunun rengi, üretiminde kullanılan doğal malzemelerden dolayı sarıdır. İçeriğinde boyar ya da renk verici bir madde yoktur. Kullanım süresince çok az yün dökebilir ancak eser miktarda olduğu için farkına bile varamayabilirsiniz.
Medikal koyun postu, sadece bası yaralarının oluşmasını önleyebilir. Oluşmuş bası yaralarının tedavisinde kullanılmaz. Bası yarası oluşmuş hastanıza konfor kazandırmak için üzerine ince bir bez serip kullanabilirsiniz.
Medikal koyun postlarının temizliği oldukça kolaydır. Ürünü hafif nemli bir bezle sildikten sonra güneş ışığına ya da ısı kaynağına maruz bırakmadan kendi halinde kurumaya bırakınız. Kuruma işleminden sonra bir fırça yardımı ile yünlerini tarayabilirsiniz. Kesinlikle deterjan ya da ağartıcı kullanmayınız ve yıkamayınız. Medikal koyun postunu düzenli olarak havalandırmanızı tavsiye ederiz.

BİLGİLENDİRME: Ürünlerimizde, çiftliklerde besi amaçlı yetiştirilen hayvanların yan ürünü olan kürkünü ve derisini kullanıyoruz. Bu hayvanlar, kürkleri ya da derileri için yetiştirilmemektedir.

Derimarket üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler, 15 gün içerisinde yeniden satılabilirlik özelliğini yitimediği taktirde sebep aranmadan iade garantisi altındadır. Ürünlerimizi; dışarıda kullanmadan, fatura, orijinal kutu, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

Ürünlerimizde değişim bulunmamaktadır.

İade ile alakalı taleplerinizi, [email protected] mail adresi üzerinden, 0850 532 33 74 nolu Müşteri Hizmetlerini arayarak veya 0537 395 78 95 nolu WhatsApp hattından bize iletebilirsiniz.

İade işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız.