Ana Sayfa Sheepy Care Medikal Koyun Postu Sağlıklı Yaşam Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel

Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel

174.97 $
Renk:
Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel
Teslimat İkonTahmini Kargoya Teslim Tarihi: 1-3 İş Günü İçerisinde Teslim
Düzenli bir uykuya sahip olmak ve yaşam kalitenizi artırmak için etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış medikal koyun postu kullanın!

Materyal: Hakiki Medikal Koyun Postu 
Tüy Uzunluğu: 2,5 cm
Ürün Ölçüsü: 80 cm (boy) 70 cm (genişlik)*
(ürün doğal formunda olduğu için ölçüde küçük farklılıklar olabilir)

Medikal koyun postu, özenle seçilen Avustralya menşeili merinos koyun postlarının doğaya ve insan sağlığına zararsız özel bir formülle tabaklanması sonucu üretilmektedir. Medikal koyun postları; organik, hijyenik, antibakteriyel ve hipoalerjeniktir. Teninizle uzun süreli ve düzenli temasa uygun olarak üretilmiştir. 

• Medikal koyun postunu yatağınıza sererek ya da üzerinde oturarak çok yönlü olarak kullanabilirsiniz. Koyun postunun yününde doğal olarak bulunan lanolin maddesi, cildinize iyi gelir. Teninizde oluşan kızarıklıkların ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olur. 

• Koyun postları, olağanüstü nefes alabilirlik özelliği sayesinde vücut ısınızı düzenler. Yünler, hava akışını artıran oyuk liflere sahiptir. Bu özellik sayesinde teninizin aşırı ısınma olmadan sıcak kalmasını sağlar. 

• Medikal koyun postu portatiftir, böylece dilediğiniz her yere götürebilirsiniz. 

• Medikal koyun postu, sürtünmeden kaynaklanan statik elektriği emerek ani şok yaşamanızı önler. Vücudunuzda biriken negatif elektriği nötr hale getirir. Bu sayede bebeğiniz daha huzurlu olur ve daha az ağlar. 

• Medikal koyun postunun sahip olduğu merinos koyun yünleri yumuşak ve esnektir. Bu sayede vücut şeklinizi alarak, sağlıklı kan akışını düzenler. Deliksiz bir uyku konforu sağlar. 

• Doğal yünler, kendi ağırlıklarının %33’ü kadar nemi ve suyu ıslaklık hissi vermeden içlerinde hapsederler. Bu özelliği sayesinde teninizi yazın kuru, kışın sıcak tutar. Böylece üzerinde uyuduğunuz süre boyunca terleseniz bile ıslaklık hissetmeyecek, yeterince uyumuş bir şekilde huzurla uyanacak ve kolayca hastalanmayacaksınız.

• Medikal koyun postunun rengi, üretiminde kullanılan doğal malzemelerden dolayı sarıdır. İçeriğinde boya maddesi yoktur. Yünler kokusuzdur ve istenmeyen kokuların oluşmasını önlemektedir. Kullanım süresince eser miktarda yün dökebilir. 

• Medikal koyun postunun en önemli özelliği; sahip olduğu yoğun ve uzun lifli merinos yünleri sayesinde hasta ile zemin arasındaki basıncı azaltarak hava sirkülasyonunun devamlılığını sağlaması, dolayısıyla da bası yaralarının oluşumunu %100 oranında engellemesidir. Bası yaralarının önlenmesi için, doktorların bildiği çözüm havalı yatak olmasına rağmen; medikal koyun postlarının havalı yataklara göre daha etkili olduğu Dr. Sezgi Çınar ve Uzman Hemşire Nilay Sağnak tarafından yapılan araştırmada da ortaya konmuştur. Araştırmanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz. Araştırmanın sonuç kısmında, koyun postu üzerinde yatırılan hastaların hiçbirisinde bası yarası oluşmazken, havalı yatak kullanılan ve yatış pozisyonları düzenli olarak değiştirilen hastaların %30’unda bası yarası geliştiği belirtilmiştir. Ayrıca araştırmacılar, “Koyun postu uygulamasının yatağa bağımlı hastalarda sürtünme, tahrişi önleyerek ve cildin hava almasını sağlayarak bası yaralarını önlemede %100 etkili olduğu söylenebilir.” notunu araştırmanın sonuç kısmına eklemişlerdir.

• Hastanın yaşadığı stres ve içerisinde bulunduğu psikolojik durum, kasların kasılmasına ve eklem ağrılarının kronik bir hale gelmesine sebep olabilir. Uzun süreli yatağa bağımlı olma sonucu oluşan eklem ağrılarını belirgin oranda azaltır. Kasları gevşeterek, yaşam kalitesini artırır. Eğer bu sorunlara çözüm bulunmazsa, tükenmişlik sendromuna (fibromiyalji) kadar ulaşan sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Medikal koyun postunun rahatlatıcı etkisi ile bu sorunlara doğal yolla çözüm bulabilirsiniz. Medikal koyun postlarının bası yaralarını engellediği kadar, tükenmişlik sendromu (fibromiyalji) yaşayan kişilerde de belirgin bir iyileşme sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu konu hakkında yapılan araştırmada, yün yatak örtüsü ve yastık kullanan fibromiyalji hastalarının ağrı skorunun %70 azaldığı ve hassas noktalarının %51 oranında düştüğü gözlemlenmiştir. Araştırmanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Medikal koyun postlarının temizliği oldukça kolaydır. 30 derecede elde ya da narin ayarda makinede yıkayabilirsiniz. Yıkama işleminden sonra suyunu alarak, direkt güneş ışığına ya da ısı kaynağına maruz bırakmadan kendi halinde kurumaya bırakınız. Kuruma işleminden sonra bir fırça yardımı ile yünlerini tarayabilirsiniz. Yıkama işleminde sadece yün şampuanı kullanmalısınız. Kesinlikle deterjan ya da ağartıcı kullanmayınız. Hafif ve kolayca çıkabilecek lekelerde nemli bez kullanabilirsiniz. Medikal koyun postunu düzenli olarak havalandırmanızı tavsiye ederiz.

BİLGİLENDİRME: Ürünlerimizde, çiftliklerde besi amaçlı yetiştirilen hayvanların yan ürünü olan kürkünü ve derisini kullanıyoruz. Bu hayvanlar, kürkleri ya da derileri için yetiştirilmemektedir.


Bu ürüne ilk yorumu sen yap

Derimarket üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler, 14 gün içerisinde sebep aranmadan iade garantisi altındadır. Ürünlerimizi; dışarıda kullanmadan, fatura, orijinal kutu, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

Normal kullanım koşullarına uygun kullanılmasına rağmen; üretimden kaynaklandığını düşündüğünüz bir hata nedeniyle, ürünle alakalı bir memnuniyetsizlik yaşamanız durumunda sizin için yapabileceğimizin en iyisini yapıp süre sınırı olmaksızın hızlı bir şekilde iade süreci başlatılır.

Ürünlerimizde değişim bulunmamaktadır.

İade ile alakalı taleplerinizi, [email protected] mail adresi üzerinden, 0850 532 33 74 nolu Müşteri Hizmetlerini arayarak veya 0537 395 78 95 nolu WhatsApp hattından bize iletebilirsiniz.

İade işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız.