Ana Sayfa Sheepy Care Medikal Koyun Postu Bebek Sağlığı Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Bebekler İçin MDK002 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Bebekler İçin MDK002 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Bebekler İçin MDK002 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Bebekler İçin MDK002 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Bebekler İçin MDK002 Naturel

Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Bebekler İçin MDK002 Naturel

%33indirim
350.00 $
233.30 $
Renk:
Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Bebekler İçin MDK002 Naturel
Teslimat İkonTahmini Kargoya Teslim Tarihi: 1-3 İş Günü İçerisinde Teslim
Sizde Avrupalı anneler gibi bebeğinizin sağlıklı ve mutlu olmasını istiyorsanız, bebek gelişimine katkısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış medikal koyun postu kullanın!

Materyal: Hakiki Medikal Koyun Postu 
Tüy Uzunluğu: 2,5 cm
Ürün Ölçüsü: 80 cm (boy) 70 cm (genişlik)*
(ürün doğal formunda olduğu için ölçüde küçük farklılıklar olabilir)

Medikal koyun postu, özenle seçilen Avustralya menşeili merinos koyun postlarının doğaya ve insan sağlığına zararsız özel bir formülle tabaklanması sonucu üretilmektedir. Organik, hijyenik, antibakteriyel ve hipoalerjeniktir. Bebeğinizin hassas tenine düzenli ve uzun süreli temasa uygun olarak üretilmiştir. 

• Bebekler, medikal koyun postunun yumuşacık yünlerine temas etmekten çok hoşlanırlar ve dokunma duyuları gelişir. Yeni emekleyen ve yeni yürümeye başlayan bebeklerin altına serip, düştüklerinde incinmelerini önleyebilirsiniz.

• Avustralya ve Yeni Zellanda’da yeni doğacak bebeklere baby shower hediyesi olarak medikal koyun postu götürmek bir gelenektir.

• Dr. Stephen Scott ve ekibi tarafından Cambridge Üniversite’sinde yapılan bir araştırmaya göre; erken doğan bebeklerin (prematüre) doğumdan hemen sonra koyun postu üzerine yatırıldığında, pamuklu veya suni elyaf ürünlerde yatan prematüre bebeklere oranla daha hızlı kilo aldığı ortaya konulmuştur. Ayrıca Dr. Scott, koyun postu üzerinde yatan bebeklerin daha sakin olduğunu belirtmiştir.*

• Alman araştırmacıların yaptığı ve Avrupa Solunum Derneği (ERS) Uluslararası Kongresi’nde sunulan bir araştırmaya göre; doğumdan sonraki ilk 3 ay boyunca koyun postunda uyuyan bebeklerin, hayatlarının devamında astım veya alerji geliştirme ihtimalinin daha düşük olduğunu tespit edilmiştir.**

• Doğal olarak yünde bulunan lanolin maddesi, bebeğinizin cildine iyi gelir. Bebeğinizin hassas teninde oluşan kızarıklıkların ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olur. 

• Koyun postları, olağanüstü nefes alabilirlik özelliği sayesinde bebeğinizin vücut ısısını düzenler. Yünler, hava akışını artıran oyuk liflere sahiptir. Bu özellik sayesinde bebeğiniz aşırı ısınma olmadan sıcak kalır. Araştırmalar, medikal koyun postu üzerinde yatan bebeklerin daha sakin olduklarını, daha az ağladıklarını ve daha sağlıklı uyuduklarını göstermiştir. 

• Medikal koyun postu portatiftir, böylece bebeğinizle birlikte her yere götürebilirsiniz. Bebeğiniz geceyi bebek bakıcısında veya büyükannesinin evinde geçirirse; ortama uyum sorunu yaşamayacak ve huzursuz hissetmeyecektir. Medikal koyun postu; beşikte, oyun odalarında, otomobilde,  piknikte ya da istediğiniz her ortamda bebeğinizin sağlıklı yatağı ve oyun halısı olacak.

• Medikal koyun postu, sürtünmeden kaynaklanan statik elektriği emerek bebeğinizin ani şok yaşamasını önler. Vücutlarında oluşan negatif elektriği nötr hale getirir. Bu sayede bebeğiniz daha huzurlu olur ve daha az ağlar. 

• Medikal koyun postunun sahip olduğu merinos koyun yünleri yumuşak ve esnektir. Bu sayede bebeğinizin vücut şeklini alarak, sağlıklı kan akışını düzenler. Deliksiz bir uyku konforu sağlar. 

• Koyun postlarının olağanüstü nefes alabilirlik özelliği sayesinde bebeğinizin vücut ısısı düzenlenir. Yünler, hava akışının sürekliliğini sağlayan oyuk liflere sahiptir. Bu özellik sayesinde, bebeğinizin teni aşırı ısınmadan sıcak kalır. 

• Doğal yünler, kendi ağırlıklarının %33’ü kadar nemi ve suyu ıslaklık hissi vermeden içlerinde hapsederler. Bu özelliği sayesinde bebeğinizi yazın kuru, kışın sıcak tutar. Böylece bebeğiniz uyuduğu süre boyunca terlese bile ıslaklık hissetmeyecek, yeterince uyumuş bir şekilde huzurla uyanacak, kolayca hastalanmayacak ve çevresine mutluluk gülücükleri saçacaktır. 

• Medikal koyun postunun rengi, üretiminde kullanılan doğal malzemelerden dolayı sarıdır. İçeriğinde boya maddesi yoktur. Yünler kokusuzdur ve istenmeyen kokuların oluşmasını önlemektedir. Kullanım süresince eser miktarda yün dökebilir. Bu yünler zararsız olmasına rağmen, bebeğinizin yutmasına izin vermeyiniz.

• Avrupa, Amerika, Kanada ve Avustralya'da yaşayan anneler gibi bebeğinizin mutlu olmasını ve sağlıklı bir şekilde büyümesini  istiyorsanız, Türkiye'de üretilen ve dünyaya ihraç edilen SHEEPY CARE Medikal Koyun Postları'nı tercih edin! 1998 yılından bu yana Türkiye'de üreterek ihraç ettiğimiz medikal koyun postu bebek ürünlerimize artık Türkiye'de yaşayan annelerde sahip olabilecek!

Medikal koyun postlarının temizliği oldukça kolaydır. 30 derecede elde ya da narin ayarda makinede yıkayabilirsiniz. Yıkama işleminden sonra suyunu alarak, direkt güneş ışığına ya da ısı kaynağına maruz bırakmadan kendi halinde kurumaya bırakınız. Kuruma işleminden sonra bir fırça yardımı ile yünlerini tarayabilirsiniz. Yıkama işleminde sadece yün şampuanı kullanmalısınız. Kesinlikle deterjan ya da ağartıcı kullanmayınız. Hafif ve kolayca çıkabilecek lekelerde nemli bez kullanabilirsiniz. Medikal koyun postunu düzenli olarak havalandırmanızı tavsiye ederiz.

* https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(83)90990-X/fulltext
** http://www.europeanlung.org/en/news-and-events/media-centre/press-releases/sleeping-on-animal-fur-in-infancy-found-to-reduce-risk-of-asthma


Bu ürüne ilk yorumu sen yap

Derimarket üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler, 14 gün içerisinde sebep aranmadan iade garantisi altındadır. Ürünlerimizi; dışarıda kullanmadan, fatura, orijinal kutu, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

Normal kullanım koşullarına uygun kullanılmasına rağmen; üretimden kaynaklandığını düşündüğünüz bir hata nedeniyle, ürünle alakalı bir memnuniyetsizlik yaşamanız durumunda sizin için yapabileceğimizin en iyisini yapıp süre sınırı olmaksızın hızlı bir şekilde iade süreci başlatılır.

Ürünlerimizde değişim bulunmamaktadır.

İade ile alakalı taleplerinizi, [email protected] mail adresi üzerinden, 0850 532 33 74 nolu Müşteri Hizmetlerini arayarak veya 0537 395 78 95 nolu WhatsApp hattından bize iletebilirsiniz.

İade işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız.