0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 19:00)
Ana Sayfa MEDİKAL Uyku Konforu Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel
  • Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel

Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel

105.00 $
87.48 $
%17indirim

Diğer Renkler

Sheepy Care Medikal Koyun Postu - Yatak İçin MDK001 Naturel
Tahmini Kargoya Teslim Tarihi: 1 İş Günü İçerisinde Teslim


 

ÜRÜN ÖLÇÜLERİ: Ürünümüz ortalama 100*70 cm ölçülerindedir. Medikal koyun postunun formu doğaldır.  


Avustralya'nın geniş ve yeşil meralarında otlayan koyunların değerli merinos yünlerinden elde edilen medikal koyun postları; insan sağlığına ve doğaya tamamen zararsız malzemeler (başta mimoza ağacı ekstraktı olmak üzere) kullanılarak tabaklanır ve günlük yaşamda kullanılacak hale getirilir.


Medikal koyun postu, günlük yaşamda uyku konforunuzu arttırır. Böylece medikal yatak örtüsü daha huzurlu ve mutlu uyanmanızı sağlar.

Yarı iletken yapısı sayesinde vücuttaki negatif enerjiyi alır.


Sinir sisteminin ve kan dolaşımının düzene girmesine yardımcı olur. Bu sayede güne mutlu bir şekilde başlarsınız.

 Medikal koyun postları, nemi kendi üzerine çekerek terlemeyi engeller. Böylece terleme kaynaklı hastalıklar engellenmiş olur. Bu özelliğinden dolayı yaz kış kullanılabilir. 


 Medikal koyun postu, sahip olduğu yoğun ve uzun lifli merinos yünleri sayesinde hasta ile zemin arasındaki basıncı azaltarak hava sirkülasyonunun kesilmesini önler. Böylece sürekli yatağa bağımlı hastaların vücutlarında meydana gelen bası (basınç) yaralarının oluşumunun engellenmesinde %100 oranında etki gösterir. 


Medikal postların işlenmesinde hiçbir boyar madde kullanılmaz, rengini yumurta sarısı proteininden alır. Ürün tabaklandığı için asla bozulmaz ve koku yapmaz.


Medikal özelliği bulunmayan ürünlerin sağlık amaçlı kullanılması hastalık sebebiyle ileri derecede hassaslaşan insan tenine zarar verebilir. Bu konuda çok dikkatli olunmalı, kullanılan postların medikal özelliği olduğundan emin olunmalıdır. Her koyun postu sağlık amaçlı kullanılamaz.


 Medikal koyun postları kokusuzdur. Ayrıca, teknik olarak üzerlerinde boya olmadığı için renk vermezler. Bakteriler için bir besin maddesi olmadığı için medikal post üzerinde üremezler. 


Hijyeniktir, elde ve makinede yıkama için uygundur. Maksimum 30 derecede yıkanabilir. Yıkama esnasında PH nötr olan yün şampuanları tercih edilmelidir, çamaşır suyu veya ağartıcı kullanılmaz.


Yıkanan medikal koyun postunun kısa kurutma devri ile suyu alındıktan sonra silkelenerek ya da el yardımıyla çekilerek şekli verilmelidir.


Açık havada doğal ortamda asarak kurutulmalı, ısıtıcı yanında veya direkt güneşin altında bırakılmamalıdır. Kurutmak için kalorifer üzerine koymayınız. Küçük kirlenmiş bölgeleri ve lekeleri ıslak bir bezle ya da fırçayla temizleyebilirsiniz.

Derimarket’te satışa sunulan medikal koyun postları merinos cinsi koyun derilerinden özenle seçilerek ve özel olarak insan sağlığına zararsız maddelerle tabaklanan güvenilir koyun postlarıdır.


Bu postlar, ham deri tedariğinden, tabaklanmasına kadar her safhasında kendi sahip olduğu profesyonel ekibi ve modern sistemleri ile üretime imza atan Erdoğan Deri’den temin edilmektedir. Kurumsal sitemiz www.erdoganderi.com.tr üzerinden firma hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Sağlık amaçlı kullanımlarda lütfen doktorunuzun onayını alınız veya konunun uzmanlarından bilgi isteyiniz. 

Medikal koyun postunun sağlığa etkilerine ilişkin, dünyada çok sayıda araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalardan biri de Türkiye’de gerçekleştirilen ve 2005 yılında Yoğun Bakım Hemşireliği Dergisi 'nde yayımlanan bilimsel araştırmadır. Araştırmaya ait makaleyi buradan inceleyebilirsiniz.

Bu ürüne ilk yorumu sen yap

Derimarket üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler 14 gün içerisinde sebep aranmadan iade ve değişim garantisi altındadır. Ürünlerimizi; fatura, orijinal kutu, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden, satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması koşuluyla; sebep bildirmeksizin 14 gün içerisinde ücretsiz iade edebilir ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz.

İade ve değişimle alakalı taleplerinizi, destek@derimarket.net mail adresi üzerinden, 0850 532 33 74 nolu Müşteri Hizmetlerini arayarak veya 0537 395 78 95 nolu WhatsApp hattından bize iletebilirsiniz. 

İade ve değişim ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

MDK001-1
Alışverişinizi telefon sipariş kanallarımız ile kolayca tamamlayın
Sipariş Hattı 905373957895