surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)
Ana Sayfa Sheepy Care Medikal Koyun Postu Sağlıklı Yaşam Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel
  • Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel
  • Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel

Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel

1,066.64$
Renk:
Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel
Teslimat İkonTahmini Kargoya Teslim Tarihi: 1-3 İş Günü
Sayısız faydası bulunan çok amaçlı ikili medikal koyun postu ile hem sağlığınızı koruyabilir hem de yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz!
Materyal: Hakiki Medikal Koyun Postu 
Tüy Uzunluğu: 2,5 cm
Ürün Ölçüsü: 160 cm (boy) 70 cm (genişlik)*
(ürün doğal formunda olduğu için ölçüde küçük farklılıklar olabilir)
Medikal koyun postu, Avustralya menşeili merinos koyun postlarının doğaya ve insan sağlığına zararsız özel bir formülle tabaklanması sonucu elde edilmektedir. Organik, hijyenik, antibakteriyel ve hipoalerjeniktir. Düzenli ve uzun süreli cilt temasına uygun olarak üretilmiştir. 2 tane medikal koyun postu arka taraflarından birleştirilerek, üzerinde yatan kişinin yün ile temas etmesi amacıyla tasarlanmıştır.
• Tek kişilik yataklar için için uygundur. Portatiftir, istediğiniz her yere kolayca taşıyabilirsiniz.
• Ekem ağrılarını hissedilir derecede azaltır. Üzerinde yattığınız süre boyunca kaslarınızı gevşeterek, rahat bir uyku deneyimlemenizi sağlar. Zor yaşam koşulları ve stres, kasların kasılmasına ve eklem ağrılarının kronik bir hale gelmesine sebep olabilir. Eğer bu sorunlara çözüm bulunmazsa, tükenmişlik sendromuna (fibromiyalji) kadar ileri düzeye ulaşabilir. Medikal koyun postunun rahatlatıcı etkisi ile bu sorunlara en doğal yoldan çözüm bulabilirsiniz. Medikal koyun postlarının uyku konforunu artırdığı kadar, tükenmişlik sendromu (fibromiyalji) yaşayan hastalarda da belirgin bir fayda sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu konu hakkında yapılan araştırmada yün yatak örtüsü ve yastık kullanan fibromiyalji hastalarının ağrı skorunun %70 düştüğü ve hassas noktalarının %51 oranında azaldığı raporlanmıştır.*
• Medikal koyun postu, sürtünmeden kaynaklanan statik elektriği emerek ani şok ve elektrik çarpmış hissi yaşamanızı önler. Vücudunuzdaki negatif elektriği nötr hale getirir. Bu sayede güne huzur içinde uyanırsınız.
• Doğal olarak yünde bulunan lanolin maddesi, cildinize iyi gelir. Teninizde oluşan kızarıklıkların ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olur. Medikal koyun postunun sahip olduğu yumuşacık merinos yünleri kaşındırmaz ve hipoalerjiktir.
• Koyun yünleri yumuşak ve esnektir. Bu sayede vücut şeklini alarak, sağlıklı kan akışını düzenler. Muhteşem bir uyku konforu sağlar. 
• Koyun postlarının olağanüstü nefes alabilirlik özelliği sayesinde vücut ısısı düzenlenir. Yünler, hava akışının sürekliliğini sağlayan oyuk liflere sahiptir. Bu özellik sayesinde, teninizin aşırı ısınmadan sıcak kalmasını sağlar. 
• Doğal yünler, kendi ağırlıklarının %33’ü kadar nemi ve suyu ıslaklık hissi vermeden içlerinde hapsederler. Bu özelliği sayesinde yazın kuru, kışın sıcak tutar. Bu sayede yattığınız süre boyunca terleseniz bile ıslaklık hissetmeyecek, güne uykunuzu almış bir şekilde huzurla uyanacak ve kolayca hastalanmayacaksınız. 
• Medikal koyun postunun rengi üretiminde kullanılan doğal malzemelerden dolayı sarıdır. İçeriğinde boyar madde yoktur. Yünler kokusuzdur ve istenmeyen kokuların oluşmasını önlemektedir. Kullanım süresince çok az yün dökebilir ancak eser miktarda olduğu için farkına bile varamayabilirsiniz.
• Medikal koyun postunun en önemli özelliklerinden bir tanesi; bası yaralarının oluşumunu %100 oranında önlemesidir. Uzun süreli yatan hastaların ciltlerinde yatak yaraları oluşabilmektedir. Bası yaralarının önlenmesi için, doktorların bildiği en yaygın çözüm havalı yatak olmasına rağmen; medikal koyun postlarının havalı yataklara göre daha etkili olduğu Dr. Sezgi Çınar ve Uzman Hemşire Nilay Sağnak tarafından yapılan araştırmada da ortaya konmuştur.** Araştırmanın sonuç kısmında, koyun postu üzerinde yatırılan hastaların hiçbirisinde bası yarası oluşmazken, havalı yatak kullanılan ve yatış pozisyonları düzenli olarak değiştirilen hastaların %30’unda bası yarası geliştiği belirtilmiştir. Ayrıca araştırmacılar, “Koyun postu uygulamasının yatağa bağımlı hastalarda sürtünme, tahrişi önleyerek ve cildin hava almasını sağlayarak bası yaralarını önlemede %100 etkili olduğu söylenebilir.” paragrafını sonuç kısmına eklemişlerdir.
Medikal koyun postlarının temizliği oldukça kolaydır. Ürünü hafif nemli bir bezle sildikten sonra güneş ışığına ya da ısı kaynağına maruz bırakmadan kendi halinde kurumaya bırakınız. Kuruma işleminden sonra bir fırça yardımı ile yünlerini tarayabilirsiniz. Kesinlikle deterjan ya da ağartıcı kullanmayınız ve yıkamayınız. Medikal koyun postunu düzenli olarak havalandırmanızı tavsiye ederiz.
* https://cdn.derimarket.net/upload/files/Research-Kiyak-Fibromyalgia.pdf
** https://cdn.derimarket.net/upload/files/Nilay-Sagnak-Sezgi-Cinar.jpg

BİLGİLENDİRME: Ürünlerimizde, çiftliklerde besi amaçlı yetiştirilen hayvanların yan ürünü olan kürkünü ve derisini kullanıyoruz. Bu hayvanlar, kürkleri ya da derileri için yetiştirilmemektedir.

5.0
Ürünü 2022 2 Aralık da teslim aldım. Tek kelime ile ürün 'harika'
T. I. -
03 Aralık 2022
Ürünü satın aldı
Merhaba, güzel geri dönüşünüz ile bizleri çok mutlu ettiniz. Ürünümüzü beğenmenize çok sevindik. Ürününüzü şimdiden güzel günlerde kullanmanızı dileriz. Sevgilerimizle, Derimarket Ekibi
Derimarket -
08 Aralık 2022

Derimarket üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler, 15 gün içerisinde yeniden satılabilirlik özelliğini yitimediği taktirde sebep aranmadan iade garantisi altındadır. Ürünlerimizi; dışarıda kullanmadan, fatura, orijinal kutu, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

Ürünlerimizde değişim bulunmamaktadır.

İade ile alakalı taleplerinizi, [email protected] mail adresi üzerinden, 0850 532 33 74 nolu Müşteri Hizmetlerini arayarak veya 0537 395 78 95 nolu WhatsApp hattından bize iletebilirsiniz.

İade işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız.