Ana Sayfa Sheepy Care Medikal Koyun Postu Sağlıklı Yaşam Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel
  • Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel
  • Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel

Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel

%33indirim
700.00 $
466.63 $
Renk:
Sheepy Care İkili Medikal Koyun Postu MDK005 Naturel
Teslimat İkonTahmini Kargoya Teslim Tarihi: 1-3 İş Günü İçerisinde Teslim
Sayısız faydası bulunan çok amaçlı ikili medikal koyun postu ile hem sağlığınızı koruyabilir hem de yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz!

Materyal: Hakiki Medikal Koyun Postu 
Tüy Uzunluğu: 2,5 cm
Ürün Ölçüsü: 160 cm (boy) 70 cm (genişlik)*
(ürün doğal formunda olduğu için ölçüde küçük farklılıklar olabilir)

Medikal koyun postu, Avustralya menşeili merinos koyun postlarının doğaya ve insan sağlığına zararsız özel bir formülle tabaklanması sonucu elde edilmektedir. Organik, hijyenik, antibakteriyel ve hipoalerjeniktir. Düzenli ve uzun süreli cilt temasına uygun olarak üretilmiştir. 2 tane medikal koyun postu arka taraflarından birleştirilerek, üzerinde yatan kişinin yün ile temas etmesi amacıyla tasarlanmıştır.

• Tek kişilik yataklar için için uygundur. Portatiftir, istediğiniz her yere kolayca taşıyabilirsiniz.

• Eklem ağrılarını hissedilir derecede azaltır. Üzerinde yattığınız süre boyunca kaslarınızı gevşeterek, rahat bir uyku deneyimlemenizi sağlar. Zor yaşam koşulları ve stres, kasların kasılmasına ve eklem ağrılarının kronik bir hale gelmesine sebep olabilir. Eğer bu sorunlara çözüm bulunmazsa, tükenmişlik sendromuna (fibromiyalji) kadar ileri düzeye ulaşabilir. Medikal koyun postunun rahatlatıcı etkisi ile bu sorunlara en doğal yoldan çözüm bulabilirsiniz. Medikal koyun postlarının uyku konforunu artırdığı kadar, tükenmişlik sendromu (fibromiyalji) yaşayan hastalarda da belirgin bir fayda sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu konu hakkında yapılan araştırmada yün yatak örtüsü ve yastık kullanan fibromiyalji hastalarının ağrı skorunun %70 düştüğü ve hassas noktalarının %51 oranında azaldığı raporlanmıştır.*

• Medikal koyun postu, sürtünmeden kaynaklanan statik elektriği emerek ani şok ve elektrik çarpmış hissi yaşamanızı önler. Vücudunuzdaki negatif elektriği nötr hale getirir. Bu sayede güne huzur içinde uyanırsınız.

• Doğal olarak yünde bulunan lanolin maddesi, cildinize iyi gelir. Teninizde oluşan kızarıklıkların ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olur. Medikal koyun postunun sahip olduğu yumuşacık merinos yünleri kaşındırmaz ve hipoalerjiktir.

• Koyun yünleri yumuşak ve esnektir. Bu sayede vücut şeklini alarak, sağlıklı kan akışını düzenler. Muhteşem bir uyku konforu sağlar. 

• Koyun postlarının olağanüstü nefes alabilirlik özelliği sayesinde vücut ısısı düzenlenir. Yünler, hava akışının sürekliliğini sağlayan oyuk liflere sahiptir. Bu özellik sayesinde, teninizin aşırı ısınmadan sıcak kalmasını sağlar. 

• Doğal yünler, kendi ağırlıklarının %33’ü kadar nemi ve suyu ıslaklık hissi vermeden içlerinde hapsederler. Bu özelliği sayesinde yazın kuru, kışın sıcak tutar. Bu sayede yattığınız süre boyunca terleseniz bile ıslaklık hissetmeyecek, güne uykunuzu almış bir şekilde huzurla uyanacak ve kolayca hastalanmayacaksınız. 

• Medikal koyun postunun rengi üretiminde kullanılan doğal malzemelerden dolayı sarıdır. İçeriğinde boyar madde yoktur. Yünler kokusuzdur ve istenmeyen kokuların oluşmasını önlemektedir. Kullanım süresince çok az yün dökebilir ancak eser miktarda olduğu için farkına bile varamayabilirsiniz.

• Medikal koyun postunun en önemli özelliklerinden bir tanesi; bası yaralarının oluşumunu %100 oranında önlemesidir. Uzun süreli yatan hastaların ciltlerinde yatak yaraları oluşabilmektedir. Bası yaralarının önlenmesi için, doktorların bildiği en yaygın çözüm havalı yatak olmasına rağmen; medikal koyun postlarının havalı yataklara göre daha etkili olduğu Dr. Sezgi Çınar ve Uzman Hemşire Nilay Sağnak tarafından yapılan araştırmada da ortaya konmuştur.** Araştırmanın sonuç kısmında, koyun postu üzerinde yatırılan hastaların hiçbirisinde bası yarası oluşmazken, havalı yatak kullanılan ve yatış pozisyonları düzenli olarak değiştirilen hastaların %30’unda bası yarası geliştiği belirtilmiştir. Ayrıca araştırmacılar, “Koyun postu uygulamasının yatağa bağımlı hastalarda sürtünme, tahrişi önleyerek ve cildin hava almasını sağlayarak bası yaralarını önlemede %100 etkili olduğu söylenebilir.” paragrafını sonuç kısmına eklemişlerdir.

Medikal koyun postlarının temizliği oldukça kolaydır. 30 derecede elde ya da narin ayarda makinede yıkayabilirsiniz. Yıkama işleminden sonra suyunu alarak, direkt güneş ışığına ya da ısı kaynağına maruz bırakmadan kendi halinde kurumaya bırakınız. Kuruma işleminden sonra bir fırça yardımı ile yünlerini tarayabilirsiniz. Yıkama işleminde sadece yün şampuanı kullanmalısınız. Hafif ve kolayca çıkabilecek lekelerde nemli bez kullanabilirsiniz. Medikal koyun postunuzu düzenli olarak havalandırmanızı tavsiye ederiz. 

* https://cdn.derimarket.net/upload/files/Research-Kiyak-Fibromyalgia.pdf
** https://cdn.derimarket.net/upload/files/Nilay-Sagnak-Sezgi-Cinar.jpg

Bu ürüne ilk yorumu sen yap

Derimarket üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler, 14 gün içerisinde sebep aranmadan iade garantisi altındadır. Ürünlerimizi; dışarıda kullanmadan, fatura, orijinal kutu, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

Normal kullanım koşullarına uygun kullanılmasına rağmen; üretimden kaynaklandığını düşündüğünüz bir hata nedeniyle, ürünle alakalı bir memnuniyetsizlik yaşamanız durumunda sizin için yapabileceğimizin en iyisini yapıp süre sınırı olmaksızın hızlı bir şekilde iade süreci başlatılır.

Ürünlerimizde değişim bulunmamaktadır.

İade ile alakalı taleplerinizi, [email protected] mail adresi üzerinden, 0850 532 33 74 nolu Müşteri Hizmetlerini arayarak veya 0537 395 78 95 nolu WhatsApp hattından bize iletebilirsiniz.

İade işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız.