Sheepy Care Medikal Koyun Postu Yatak Örtüsü MDK003 (MDK003)

0,00
Marka : Sheepy Care
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : $540.00(KDV Dahil)
İndirimli : $449.95(KDV Dahil)

Standart hasta yataklarına uygun olarak üretilmektedir. Bası yaralarının önlenmesinde %100 oranında etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Uzun süre yatağa bağımlı hastalara konforlu bir yaşam kalitesi sağlar.

Telefonla Sipariş

ADET

Artır Azalt
Tavsiye Et

 

- Medikal koyun postu yatak örtüsünün ölçüleri 90 cm*180 cm'dir. Arka yüzü kumaşla astarlanmış olup; arka yüzünün 4 köşesinde de yatağa tutturma lastikleri bulunmaktadır.

 

 - Medikal koyun postu, uzun süreli yatağa bağımlı hastalara konforlu bir yaşam kalitesi sağlar. Bası yarasının önlenmesinde en önemli etken olan basıncın dağılması, yoğun ve uzun liflere sahip olan merinos koyun postu ile sağlanabilmektedir. Yünlerin mikro lif yapısı sayesinde, hastanın altında hava sirkülasyonu hiç kesilmez böylece sürekli yatağa bağımlı hastaların vücutlarında meydana gelen bası yaralarının engellenmesinde %100 oranında etkilidir. Dünyada yapılan birçok araştırmanın yanı sıra; Türkiye'de yapılıp, 2005 yılında Yoğun Bakım Hemşireliği Dergisi 'nde yayımlanan bilimsel makaleyi buradan inceleyebilirsiniz.

 

- Medikal koyun postları, nemi kendi üzerine çekerek terlemeyi engeller. Terleme sebebiyle oluşan hastalıklar engellenmiş olur. Bu özelliğinden dolayı yaz kış kullanılabilir. 

 

- Medikal koyun postu yatak örtüsü, hasta bakımı için kullanıldığı gibi günlük yaşamda uyku konforunuzu artırıp daha huzurlu ve mutlu uyanmanızı sağlar. Yarı iletken yapısı sayesinde vucüttaki negatif enerjiyi alarak, sinir sisteminin ve kan dolaşımının düzene girmesine yardımcı olur. Bu sayede sabahları hafiflemiş olarak mutlu bir şekilde güne başlarsınız.

 

 - Medikal postların tabaklama işlemleri sırasında doğal liflerden elde edilmiş (başta mimoza ağacı ekstraktı olmak üzere) malzemeler kullanılır. Medikal postların işlentisinde hiçbir boyar madde kullanılmaz, rengini yumurta sarısı proteininden alır. Medikal özelliği olmayan postların işlentisinde ise çeşitli kimyasallar ve boyar maddeler kullanılmaktadır. Bu tarz ürünlerin sağlık amaçlı kullanılması hastalık sebebiyle ileri derecede hassaslaşan insan tenine zarar verebilir. Bu konuda çok dikkatli olunmalı, kullanılan postların medikal özelliği olduğundan emin olunmalıdır.

 

- Medikal koyun postları kokusuzdur. Ayrıca, teknik olarak üzerlerinde boya olmadığı için renk vermezler. Bakteriler için bir besin maddesi olmadığı için medikal post üzerinde üremezler. 

 

 - Hijyeniktir, elde ve makinede yıkama için uygundur. Maksimum 30 derecede yıkanabilir. Yıkama esnasında PH nötr olan yün şampuanları tercih edilmelidir, çamaşır suyu veya ağartıcı kullanılmaz. Yıkanan medikal koyun postunun kısa kurutma devri ile suyu alındıktan sonra silkelenerek ya da el yardımıyla çekilerek şekli verilmelidir. Açık havada doğal ortamda asarak kurutulmalı, ısıtıcı yanında veya direkt güneşin altında bırakılmamalıdır. Kurutmak için kalorifer üzerine koymayınız. Küçük kirlenmiş bölgeleri ve lekeleri ıslak bir bezle ya da fırçayla temizleyebilirsiniz.

 

- Her koyun postu sağlık amaçlı kullanılamaz. Ham deri tedariğinden, tabaklanmasına kadar her safhasında kendi sahip olduğu profesyonel ekibi ve modern sistemleri ile derimarket.net sitesinde satışa sunulan postlar, Merinos cinsi koyun derilerinden özenle seçilerek ve özel olarak insan sağlığına zararsız maddelerle tabaklanan güvenilir koyun postlarıdır. Kurumsal sitemiwww.erdoganderi.com.tr üzerinden firmamız hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

-Sağlık amaçlı kullanımlarda mutlaka doktorunuzun onayını alınız veya konunun uzmanlarından bilgi isteyiniz.