ÜCRETSİZ KARGO

HAVALI YATAK NE İŞE YARAR? 
                                               
İleri yaşta pek çok kişinin, yaşlılığa bağlı hastalıklar sonucu karşı karşıya kaldığı yatalaklık veya yaşanılan bir kaza sonrasında uzun süre yatağa bağımlı kalma durumu sonrasında kişilerde yatak yarası sorunu ortaya çıkabilmektedir.  Yatağa bağımlı kalan kişilerin hayatlarının neredeyse tamamını geçirdikleri yatakların, kendilerine uygun ölçülerde olması da son derece önemlidir. Bu önemi belirleyen iki faktör vardır. Birincisi, doğru yatak kişide yatak yarası oluşma riskini en aza indirecektir. İkincisi ise mevcutta var olan bir yatak yarası probleminin daha da büyümesini ve yaraların yayılmasını engelleyecektir. Bu nedenle yatak yarasını önleyen havalı yatak kullanılması gerekmektedir. Havalı yatak faydaları hastaların yaşam kalitelerinin artmasında da başlıca rol oynamaktadır. Hasta vücudunun hava almasını sağlayan, pozisyon değişimine destek veren, nem ve bakteri oluşumunu önleyen, vücuda masaj yapan ve konfor sağlayan özellikte bir yatak yarası önleyen yatak için doktor tavsiyesine de başvurulması gerekmektedir.


Bası Yaralarını Nasıl Engeller?


Havalı yatakların hastalara sunduğu en büyük fayda ise bası yaralarının oluşmasını önlemesi ve önceden ortaya çıkan bası yaraların iyileşmesini hızlandırmasıdır. Uzun süre aynı pozisyonda hareketsizce yatan hastanın bedeninin nefes almasını sağlayan ve nem oluşmasını engelleyen havalı yataklar, vücutta kan dolaşımının sağlanmasında da son derece etkin bir rol oynar. Tüm bu faydalar, bası yani yatak yarasının ortaya çıkmasını durdurduğu gibi, var olan yaraların iyileşmesini de hızlandırır. 


Medikal Postun Faydaları


Medikal kuzu postu üzerinde taşıdığı milyonlarca yünün lif yapısı gereği, yünlerin kendi aralarında sürtünmesiyle oluşturduğu iletkenlikle vücuttaki elektriği nötralize etmede, kan dolaşımını hızlandırmada ve sinir sitemini düzene sokmada önemli rol oynar. Medikal kuzu postu vücuttaki teri ve nemi kendi üzerine çekme özelliğine sahiptir. Bu özellikleri ile medikal kuzu postu da havalı yatak görevi de görmektedir. Medikal kuzu postu yatak örtüsü ya da postu üzerine yatak bir hastanın vücudunda, bası yaralarının oluşmasını önlediği, yapılan bilimsel çalışmalarda ortaya konulmuştur. Bu nedenle de uzun süre yatağa bağımlı kalan hastaların medikal kuzu postu kullanmaları doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Medikal koyun postu, sürekli yatağa bağımlı hastalarda oluşan bası yaralarını engellemede %100'e yakın bir oranda etkilidir. Bu özelliğinin en büyük sebebi yatan hasta ile yatılan zemin arasında sürekli bir hava sirkülasyonun oluşması ve bu hava akımının kesilmemesidir. Havalı yatak dahil hiç bir tedavi aracı bu kadar etkili bir koruma sağlayamaz. Konuyla ilgili detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz. Derimarket’te sunulan hakiki koyun kürkünden yapılan medikal kuzu postları daha sağlıklı bir beden için sizleri bekliyor.