Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 19:00)

Ana Sayfa Blog Medikal Ürünler Yatak Yarasına Çözüm Önerileri
Yatak Yarasına Çözüm Önerileri
21 Mart 2019

Yatak Yarasına Çözüm Önerileri

Çeşitli nedenlere bağlı olarak yatağa bağlı yaşamak zorunda kalan kişilerde yatak yarası adı verilen rahatsızlık ortaya çıkar. Deri ve deri altında yer alan çeşitli faktörlerin etkisi ile vücutta birtakım yaralar oluşmaktadır. Oluşan yaralar ise 4 farklı evrede incelenir. Birinci evrede henüz cildin renginde ve dokusunda tam bir bozulma söz konusu değildir. İyileşmesi oldukça kısa sürebilir. İkinci evrede ise çeşitli şişlikler ve ağrılar oluşur.  Ancak yine kısa sürede baskının azaltılması sonucu iyileşme sağlanabilir. Yatak yarasının üçüncü evresinde ise sinir lifleri ölür. Kötü bir kokuya sahip olan enfeksiyon oluşumu görülür. Tedavi süreci aylarca sürebiliyor. Dördüncü evrede ise baskı giderilse bile iyileşme oldukça uzun sürecektir. Yatak yarası bakımı için birinci evrede hasta yatağı değiştirilir.  Havayı sirküle eden havalı yatak kullanılarak tedavi edilir. Ayrıca gün içinde en az 2 kez pozisyon değiştirilmesi gerekiyor.  Hastanın beslenme düzeninin iyileştirilmesi de oldukça önemlidir. 2. evre için birinci evrede olduğu gibi yatak değiştirildikten sonra düzenli pansuman yapılması durumunda tedavi mümkündür. 3. evrede ise enfeksiyonun sona erdirilmesi sağlanır. Bunun için ise yaranın kendiliğinden kapanması adına zengin ve sağlıklı beslenme sağlanması oldukça önemli.  Yaranın temizlenmesi durumunda daha kapsamlı uygulamalar yapılarak yatak yarası bakımı ile tedavi edilir.

Uygun Fiyatlara Masaj Yapan Yataklar

Masaj yapan yataklar sayesinde kişiler daha konforlu ve huzurlu bir şekilde uyuyabilir. Çeşitli romatizma hastalıklarına da iyi gelen sağlıklı masaj yapan yatak internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde satın alınabiliyor.  Masaj yapan yataklara sahip olmak adına ise kişiler Derimarket sitemizi ziyaret edebilir.  Yüzüstü yatış pozisyonlarında da kullanılabilen yataklar kolaylıkla taşınabiliyor.  Yatağın üzeri ise 1.sınıf deri ile kaplı. Kaliteli malzemeden üretilen yataklar oldukça kullanışlı olmakla beraber uzun yıllar kullanıma da uygun. Kolaylıkla taşınabilen yatakları evinizde istediğiniz her odaya götürebilirsiniz. Son sistem masaj yapan yataklar omurları açar ve sinir üzerindeki baskıyı ortadan kaldırır.  Bedende kendini iyileştirme özelliği bulunur. Bu potansiyelin tam olarak kullanılabilmesi ve organların sağlığına kavuşabilmesi adına masaj yatağının kullanılması oldukça önemlidir. Uzmanlara göre 40 dakika boyunca masaj yatağının kullanımı ile bir saatlik koşu yapılması hemen hemen eşdeğerdir. Fiziksel koordinasyonun sağlanması açısından da oldukça önemli olan masaj yapan yataklar uygun fiyatlar ile satışa sunuluyor. Vücut sağlığı açısından oldukça önemli olan bu ürünü yurt dışı üzerinden ya da Türkiye'nin herhangi bir noktasından sipariş etmeniz mümkün olacak. Masaj yapan yatak siparişlerinden sonra ürün özel olarak paketlenir ve kargoya teslim edilir. Ücretsiz kargo özelliğinden yararlanarak bütçenizi de sarsmayacak olan bu ürünü oldukça kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Derimarket.net  adresine erişim sağlamanız yeterli olacak.

Uyku Konforu


Fibromiyalji Nasıl Tedavi Edilir 

Uyuma sonrasında dahi vücudun dinlenmemesi olarak nitelendirebileceğimiz fibromiyalji nasıl tedavi edilir konusunda öncelikle kişilerin doktoru ile iletişime geçmesi oldukça önemlidir. Öncelikle fibromiyalji nedir konusunda bilgi sahibi olunmalı. Fibromiyalji; kaslarda yoğun bir şekilde görülen ağrı ve vücudun aşırı halsiz olması gibi belirli etkiler ile gözlemlenebilen romatizmal bir rahatsızlıktır. Kişilerin yaşam standardını ise oldukça olumsuz bir şekilde etkiler. Tedavi edilmediğinde iş gücü kaybına neden olabilir.  Ağrıları normalden daha fazla hissetmek, çarpıntı, depresyon hali ve uyku kalitesinde ciddi azalma olması gibi belirtileri var. Nedenlerine bakılacak olur ise özellikle depresyon hastalarında, çalıştığı işten memnun olmayan kişilerde ve 25-55 yaş arasında bulunan kadınlarda sıklıkla görülür. Stresli işlerde çalışan kişilerde de ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Fibromiyalji nasıl tedavi edilir konusunda ise istikrarlı olmak öncelikli olarak önem taşımaktadır.  Kişilere bağlı olarak ise tedavi seçenekleri değişiklik göstermektedir. Bölgesel enjeksiyonlar, sıcaklık ajanları, germe gevşeme eğilimleri, doku masajı ve klasik masaj birtakım yöntemler arasındadır. Bunun yanı sıra manipülasyon, proloterapi ve germe-gevşeme etkinlikleri de tedavi yöntemlerindendir.  İş günü sonrasında haftada en az 3 kez spor yapmaya vakit ayırmak şart. Özellikle uzun saatler masa başında hareketsiz bir şekilde çalışan kişilerin spor yapması oldukça önemli. Çünkü hareketsiz kalmak kas gelişimini oldukça etkilemekte. İlaç tedavisinde ise hasta eğilimleri önem kazanıyor. Ayakta uzun süre durma ya da uzun süre oturma, uzun süre yazı yazma ve ağırlık kaldırma gibi durumlar nedeni ile şikayetler daha çok artacaktır. Ancak yapılan germe ve gevşeme hareketleri sonrasında ağrı döngüsü de kırılmış olur. Sıcak tedaviler, elektrik simülasyonları ve masaj gibi fizik tedavi için yapılan uygulamalar neticesinde tedavi gerçekleşir. Bu konuda istikrarlı davranılması ve düzenli spora devam edilmesi şart.