Ana Sayfa Blog Medikal Ürünler Yatak Yarası Problemi Ortopedik Yataklarla Çözülüyor
Yatak Yarası Problemi Ortopedik Yataklarla Çözülüyor
20 Mart 2019

Yatak Yarası Problemi Ortopedik Yataklarla Çözülüyor

Yatak yarası, yatalak olan hastaların karşılaştığı en önemli sorunlardan birisidir. Bunun ortaya çıkmasında birçok farklı neden vardır. En önemli neden ise hastanın çok uzun süre boyunca aynı basınca maruz kalmasıdır. Hareket etmekte zorlanan, felçli ya da ameliyatlı olan hastalar, yataklarında pozisyon değiştiremedikleri için genellikle aynı pozisyonda yatarlar. Bundan dolayı da hastanın vücudundaki bazı bölgelere, sürekli aynı basınç uygulanır. Basıncı uygulayan şey ise yataktır. Bu yüzden ilgili bölgeye kan gitmez. Kan gitmediği bölgede çürüme ve sonrasında da kızarıklıklar başlar. Bu durum zamanla bası yarasına dönüşmektedir.


Fibromiyalji Ve Yatak Yarası Sorununa Veda Edin

Fibromiyalji olarak bilinen rahatsızlık, modern hayatın en önemli problemlerinden birisi olarak göze çarpmaktadır. Tam olarak ifade ediliş şekli ise Fibromiyalji sendromudur. Bu rahatsızlık her yaştan insanda görülebilmektedir. Henüz kesin bir nedeni bulunamamıştır. Hastalığın kendini belli etmesi, bazı septomlar ile olmaktadır. Bunların başında ise uykunun yetmemesi gelmektedir. Bu rahatsızlığa sahip olan kişiler, çok fazla uyumalarına rağmen sürekli uykulu bir şekilde dolaşmaktadırlar. Bundan dolayı gündelik işlerini yapmakta zorlanırlar. Ayrıca hastaların çok büyük bir kısmında ağrı ve hassasiyet durumları da ortaya çıkmaktadır. Böyle durumlarda yapılması gereken ilk şey ise yeni bir yatak almaktır. Bunun için havalı yatak ismi verilen üründen edinerek, bu rahatsızlığı kısa sürede çözebilirsiniz. Anı zamanda hava basıncını azaltan, vücut ısısını dengeleyen medikal yatak örtüsü ve medikal post ürünleri fibromiyalji hastalığı ve yataklak hastalarda görülen yatak yarasına iyi gelen en ideal çözümdür. Özellikle yatağa bağımlı veya bir süre yatağa bağlı kalan hastalarda görülen diğer adıyla bası yarasına iyi gelen medikal yatak örtüsü, uykusuzluk depresyon gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde de ciddi yarar sağlıyor. 


Havalı Yatak Sayesinde Yatak Yaraları Son Buluyor

Havalı yatak ismi verilen ürün, birçok yatalak kişinin en önemli sorununu çözüyor. Yatağa bağımlı olan hastaların büyük problemlerinden en bilineni, zamanla ortaya çıkan yatak yarasıdır. Bu durumu ortadan kaldırmak ise modern teknoloji ile mümkün hale gelmiştir. Çünkü havalı yatak sayesinde, hastaların vücudunda bası yarası oluşmasına neden olan yüksek basınç ortadan kaldırılmaktadır. Şişirme yöntemi ile çalışan yatak, havayı farklı yerlere farklı miktarlarda dağıtmaktadır. Bu şekilde hastaların aynı basınca uzun bir süre boyunca kalması da engellenmektedir. İnsan sağlığının her şeyden değerli olduğu bilinen bir gerçektir. Bundan dolayı kendimiz ya da sevdiklerimiz için bazı ürünleri satın alarak, onların problemlerine bir sorun verebiliriz. Uyku problemleri ve yatak yaraları gibi büyük sorunlar, satın alınacak bir havalı yatak ile artık tarihe karışmaktadır. Bu şekilde, değer verdiğimiz kişilere daha rahat bir ortam sunabilmemiz mümkün olacaktır.