Ana Sayfa Blog Deri Ayakkabı Uygun Fiyatlı Erkek Deri Botlar
Uygun Fiyatlı  Erkek Deri Botlar
12 Mart 2019

Uygun Fiyatlı Erkek Deri Botlar

Son yılların en revaçta konusu online alışveriş alternatifi olmaktadır. Bulunduğunuz yerden rahat koşullarda istediğiniz ürünü online sipariş ile rahatlıkla temin edebilirsiniz. Tarzınızın en ideal bot modelini internet üzerinden araştırıp bulmanız çok daha kolay olacaktır.  

Doğru botu seçme konusunda verilecek olan ilk öneri ayak numarasına göre bir bot seçimi olacaktır. Böylelikle hem ayakların rahat etmesi sağlanacak hem de büyük numaralı botların karlı ve buzlu yollarda içerdiği kayabilme olumsuzluğu da ortadan kaldırılmış olacaktır. Kışlık bot alışverişlerinde küçük numaralı bir bot satın alınması da ayak sağlığının oldukça olumsuz anlamda etkilenmesine neden olmakla birlikte, bu yönde ayağa verilen rahatsızlıklar çok uzun süre devam edecektir. Bu nedenle kışlık bot alışverişlerinde uygun çorapla ayrıntılı bir deneme yapılması önerilmektedir. Deri kışlık bot alışverişlerinde ise derinin birkaç kez kullanıldıktan sonra esneme yapabileceği akıldan çıkarılmadan ilk denemede ayağı biraz sıkan bir deri bot tercihi yapılabilir. Kışlık bot alışverişlerinde bir diğer önemli nokta da botların rahatlıklarının öncelikli seçim nedeni olması gerektiğidir. Zorlu kış koşullarında her yönüyle rahatlık sağlayacak bir kışlık bot seçiminde özellikle bayanlar için topuksuz modellerin tercih edilmesi, erkek bot seçimlerinde de aynı şekilde daha alçak tabanlı botların tercih edilmesi çok önemlidir.

 

Erkek Kürklü Bot


Su Geçirmeyen Kışlık Botlar Tercih Edilmeli

Erkek bot modelleri konusunda çok önemli olan bir başka husus da botların su geçirmeme özelliğine sahip olmasıdır. Kışın tercih edilecek bir mot modeli başta su geçirmeye karşı dayanıklı olmak zorunda olmanın yanında hem yağmurda hem de karlı havalarda bu konuda ayakları tam anlamıyla korumalıdır. Yasal olarak su geçirmez botlarda waterproof ibaresi koyulması zorunlu olmakla birlikte bu yönde ayakkabı tabanlarıyla ayakkabının üst yüzeyi arasındaki dikişlerin tam anlamıyla kuvvetli olması gerekmektedir. Ek olarak botların hava alma gözeneklerinden su geçmemesi de botlarda aranan diğer bir özelliktir. Kışlık botların bu sayede tabanlarına da oldukça büyük iş düşmektedir. Hem ayakkabı materyali hem dikiş özellikleri, hem tabanları hem de bağcık yapılarının su geçirmeye karşı özel olarak üretilmemesi durumunda botlar su geçirmekte, bu da zaten çetin olan kış koşullarıyla başa çıkılamamasına neden olmaktadır. Erkek kürklü botlar açısından da ayakkabı içerisine su girmesi her yönden olumsuzluk yaratmakta, ek olarak da ayak kokusu yapabilmektedir. Bu yönde satın alınan fermuarlı bot modellerinde fermuarların sağlam olup olmadığı kontrol edilmesi su geçirme konusunda altın değerinde bir öğüt olarak nitelendirilebilir. Kışlık botların üretim amaçlarından bir diğeri de kışın zor dönemlerinde alt tabanlarının kaymamasıdır. Bu yönde kauçuk maddesinden imal edilen ve zemin tutuşu olarak da sağlam kavrayışlı bir kışlık bot kışın en büyük olumsuzluklarının başında gelen kayma probleminin de önüne geçecektir. Ek olarak botların altlarının pürüzlü ve tırtıklı olması da bu konuda oldukça önemli avantajlar sağlayacaktır. Deri kışlık bot modelleri başta olmak üzere en iyi modellere Deri Market ayrıcalığıyla ulaşılabilirken, sitenin online alışverişlerde kesintisiz olarak sağladığı uygun fiyat ve avantajlı kampanyalar sayesinde tüm ayakkabı alışverişleri büyük bir zevk içerisinde yapılmaya devam etmektedir.