surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı 2024 Sömestr Tatili İçin En Trend Giyim ve Ayakkabı Önerileri
2024 Sömestr Tatili İçin En Trend Giyim ve Ayakkabı Önerileri
13 Kasım 2023

2024 Sömestr Tatili İçin En Trend Giyim ve Ayakkabı Önerileri

Tatillerde hepimizin amacı rahatlamak, dinlenmek ve eğlenmek. Ancak eğlenmek kadar konforlu günler geçirmek de önemli. Önümüzde sömestr tatili olduğu için soğuk havalara karşı mümkün olduğunca önlem almamız gerekebilir. Neyse ki bu sene 2024 moda trendleri, sizleri kış mevsiminin etkilerinden koruyan dayanıklı kıyafetlere yer verirken bir yandan da konforunuzu önemseyen bir anlayışı gözler önüne seriyor. 

Kilit ögeler; konfor ve işlevsellik. Seçimlerinizle birlikte trendleri kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Peki sömestr tatilinde şıklığı ve konforu harmanlayan bir stil elde edebilmek için neler yapabilirsiniz? Sömestr tatili giyim önerileri için yazımızı okumaya devam edin.

Yarıyıl Tatili İçin Giyim Önerileri

2024 kış aylarının her zamankinden daha soğuk geçeceği söyleniyor. Tatilde şıklığınızı korumak ve moda trendlerini uygulamak kadar soğuk havalara karşı önlem almak da önem taşıyor. 2024 moda trendleri tatilde nasıl giyinmeniz gerektiğine dair ipuçları verirken, sıcak tutan parçalar ön planda. 

Şık ve Rahat Kombinler

Özellikle gençler için moda trendleri sevindirici gelişmelerle geliyor. Çünkü bu trendlerin odağında rahat olabilmek, kendinizi sınırlamadan hareket edebilmek ve hayal gücünüzü konuşturabilmek yer alıyor.

Bu nedenle tatilde rahat ve şık kıyafetler ile trendleri yakalamak çok kolay. İçinde rahat hissettiğiniz ve özgürce hareket edebildiğiniz parçalarla stilinizi oluşturabilirsiniz. 

Soğuktan Koruyan İşlevsel Parçalar

2024 kış modası bizleri az ama öz giyinmeyi, nicelikten ziyade nitelikli kıyafetlere yönelmeyi öğütlüyor. 

Kaliteli materyallerle üretilen dayanıklı parçalar, daha az harcamanıza sebep olurken kış soğuklarına karşı korunaklı olmanızı da sağlıyor. Bu nedenle kombinlerinizi oluşturmadan önce kıyafetlerin hangi malzemelerle üretildiğine dikkat etmenizde fayda var.

Deri ve Kürk Yeniden Sahalarda

Defilelerde tasarımcıların hakiki deriye ve kürklere farklı formlarda ağırlıklı olarak yer verdiğini görüyoruz. Deri ceketler, deri botlar, kürklü kabanlar ve sıcak tutan kürklü kışlık botlar bu şık tarzınızı oluşturmak için raflarda yerini alıyor. 

Kış aylarında kürklü ve deri botlarla dilediğiniz kombini oluşturabilirsiniz. Ayaklarınızı soğuklardan en etkili şekilde koruyan, sıcak tutan ve nefes almasını sağlayan kürklü botlarla tatil keyfinizi taçlandırabilirsiniz.

Salaş Şıklık

Tatilde hepimizin dinlenmeye ve mevsimin tadını çıkarmaya hakkı var. Ofis ortamı ve çalışma hayatındaki gibi gerçek stilinizi kısıtlayan kıyafetlerle kombin yapmaya tatilde ara verin. Şık ama salaş parçalarla konforlu hissetmeniz de önemli. 

Oversize örgü kazaklar, puffer (şişme) montlar, herkesin dolabında yer alan sweatshirt'ler, salaş kürklü kabanlar ve konforlu şıklık botlarla şık olabilir ve konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. 

Karlı Havaların Kurtarıcısı: Kar Botları

Sömestr tatilinde kayak merkezlerine akın edenler kar botlarını şimdiden hazırlasın. 

Kadın Kar Botu


Karlı ve buzlu havaların kurtarıcısı kar botları, üşümenizi engelleyen materyallerle üretilirken konforunuzu da gözetiyor. Su geçirmez yapıları sayesinde kayak tatilinde sizleri yarıda bırakmıyor ve ayaklarınızın ıslanmasını önlüyor. 

Kayak tatilinde kar botlarının yanı sıra dağ elbiseleri edinmek de şart. Soğuğun çok daha fazla hissedildiği kayak merkezleri, soğuktan tamamen izole eden, sıcak tutan ve kayak sporuna uygun kıyafetlerle kombin oluşturmanızı gerektiriyor. Bu nedenle tatile gitmeden önce kayak ve snowboard gibi sporlar için özel olarak üretilen kaban ve pantolon edinmeniz gerekiyor.

Kombinlere Hareket Katan Aksesuarlar

Kombinlerinizi bir üst seviyeye taşıyan ve kış aylarında sıcak tutan aksesuarlar ile şıklığı yakalamak mümkün.

Bu şıklığı elde etmenizi sağlayan parçalardan biri salaş ve büyük şallar. Yün şallar ve kürklü şapkalar, soğuklardan korunmanızı sağlarken tarzınıza estetik bir görünüm kazandırabilir.

Siyahın Asaleti

Bu sezon özellikle ceket ve kabanlarda siyah çok moda. Sömestr tatilinde baştan aşağı siyah kombinler oluşturarak asil bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Siyah kürklü ceket, salaş bir kazak ve siyah kürklü kışlık botlar stilinizi oluşturmak için vazgeçilmez parçalar arasında yer alıyor. 

Ugg Bot


Ugg Botların Muhteşem Dönüşü

Geçtiğimiz sene itibarıyla Ugg botlar farklı formlarda ve sıra dışı kombinlerle sahalara yeniden dönüş yaptı.

Fenomenliğini yitirmeyen ve Hollywood ünlülerinin de sıklıkla tercih etmeye başladığı Ugg botlarla kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Bu sezon kat kat giyinmekten ziyade soğuktan koruyan etkili parçalarla minimal bir görünüm yakalamak moda. Olması gereken parçalarla, abartıya kaçmadan ve fazlalıklardan arınarak nitelikli kombinler oluşturabilirsiniz. Bunun için kıyafetlerinizin dayanıklı ve uzun ömürlü olması, kış mevsiminin sert soğuklarından koruyan malzemelerden üretilmesi gerekiyor. Tatilde kombinlerinizi oluştururken dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında az ama öz giyinmek de yer alıyor.

Sömestr tatilinde stilinizle ön plana çıkmanızı sağlayan, konforlu kıyafetlerle hareket özgürlüğünün önündeki engelleri kaldıran ve kaliteli materyaller ile üretilen parçalar Derimarket'te. Derimarket'in sizler için özel olarak ürettiği kışlık kar botları, deri aksesuarlar, kürklü botlar ve çok daha fazlasıyla tatil kombininizi oluşturabilirsiniz. Soğuklara karşı meydan okumanızı sağlayan, su geçirmeyen ve en kaliteli materyallerle üretilen ürünlerimizi incelemeyi unutmayın. 

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30