surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlanıyor?
Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlanıyor?
24 Ocak 2022

Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlanıyor?

Şubat ayının yaklaşmasıyla birlikte Sevgililer Günü hakkında araştırmalar da hız kazandı. Her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü'nün 2024'te hangi güne denk geldiği çiftler tarafından merakla araştırılıyor. Sevgililer Günü’ne özel etkinlik planları şimdiden yapılmaya başlandı. Peki, 14 Şubat hangi güne denk geliyor? Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak? Sevgilinize hediye seçerken nelere dikkat etmeniz gerek?

Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel bir gündür. 14 Şubat hikayesi Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanıyor. Sevgililer Günü için birçok şehir efsanesi bulunsa da en yaygın olanı Eski Roma’da 15 Şubat’ta kutlanan Lupercalia Bayramı arifesine dayanmaktadır. Bu bayram genç nüfus için büyük önem taşımaktadır. Eski Roma’da; tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan dolayı tatil yapılırdı. 14 Şubat’ta Eski Roma’da bekar olan kadınlar isimlerini kağıda yazıp bir kutuya atar. Genç Romalı erkekler de bu kutudan kağıt çekerek kağıdın üzerinde yazan isimle partner olur ve bayram eğlencelerini beraber geçirir. Bu eğlenceler sonrası bazı çiftler birbirlerine aşık olur ve evlenirler. Fakat imparator 2. Claudius’un sert politikaları vardı ve Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Bu sıralarda Roma’da papaz olan Aziz Valentine de genç aşıkları gizlice evlendiriyordu. Bu olayı duyan hükümdar, Aziz Valentine’yi tutuklatıp öldürtür. Roma’daki gençler de Aziz Valentine’i anmak için Lupercalia Bayramı’nı “Aziz Valentine Günü” olarak kutlamaya başlar. 14 Şubat Sevgililer Günü, Valentine’s Day olarak anılır ve kutlanır. Bu kutlamalarda romantik sevgililer birbirlerine hediye alır, özel bir aktivite yapılır ve çeşitli sürprizler yapılır.

Sevgililer Günü

Günümüzde Sevgililer Günü

14 Şubat, 1800’lü yıllarda Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir. Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

Türkiye’de Sevgililer Günü Kutlamaları Ne Zaman Başladı?

Sevgililer Günü’nün Türkiye’de popülerleşme süreci ise 2000’li yılların başında gerçekleşti. 90’lı yıllarda ise yalnızca belirli bir kesim tarafından kutlanıyordu. 90’lı yıllarda gazetelere verilen küçük ilanlarla kamuoyunun haberdar olduğu Sevgililer Günü, 2000’li yıllarda ise siyasi liderler ve ünlü isimlerin yaptığı kutlamalarla gündeme geldi.

Erkek Kürklü Ev Terliği

Sevgililer Günü için Hediye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Sevgililer için bu özel ve anlamlı günde çiftler, birbirlerini gönderecekleri Sevgililer Günü mesajları ve alacakları hediyeler ile mutlu edecekler. 14 Şubat yaklaşırken herkesi hediye telaşı sarıyor. Ansızın kendinizi hediye arayışında mı buldunuz? Telaşlanmayın ve kalbinizi dinleyin. Sevgililer Günü için kadın hediyeleri ile erkek hediyelerinin kesiştiği en önemli nokta aslında hediyenin onun hoşlanacağı özel bir hediye olmasıdır. Sevdiğiniz kişinin hangi rengi sevip sevmediği, ofiste ya da evde ihtiyacı olan eşyalar, nelerden hoşlanacağı sizin yanıtlayabileceğiniz sorular. Kendinize doğru soruları yönelterek en iyi hediyeyi ustaca bulabilirsiniz. Kendinize inanın. Sevgilinizi en iyi tanıyacak kişi sizsiniz. Diğer yandan günlük hayattan ipuçlarını hediye alışverişinize aktarın, mesela kürklü ugg bot modelleri bayanların asla hayır diyemeyeceği türdendir. Evde vakit geçirmeyi seven birisi mi kürklü ev panduflarına sıcak bakar mı siz de bunları biliyorsunuz. İşte en büyük ipuçlarınız elinizdeymiş.

Sevgililer Günü Hediyesi Ne Alınır?

Kış mevsiminin en soğuk günlerini yaşadığımız şubat ayının iç ısıtan en önemli özelliği herhalde 14 Şubat gibi aşk dolu bir güne sahiplik etmesidir. Sevgililerin; aşıkların ve eşlerin beraberliklerini tüm dünyada ortak bir günde kutlaması şubat ayını bir anda yılın en sıcak, en sevgi dolu, en samimi aylarından biri haline getirir.Benzersiz bir hediye için hepimiz çabalıyoruz. İster kadın olsun ister erkek olsun kışın bu en soğuk günlerinde içi kürklü sıcacık bir botla veya ayağı sıcak tutan kürklü bir ev terliğiyle sevgilinizin ayaklarının sıcacık olmasını hangimiz istemeyiz ki? Sevgililer Günü için hediyeler arasında kaybolmayın, soğuk kış günlerine inat sevgilinizin içini ısıtacak hakiki deri ve kürkün büyülü dünyasına dalın! Yandan düğmeli bayan ugg bot modellerinden parmak arası deri terliğeiçi kürklü kar botundan veya medikal koyun postu pilates minderine kadar geniş bir yelpazedeki özel hediyeler de bu gruba dahil. Uygun fiyatlı seçeneklerle siz de eşiniz veya sevgiliniz için kürklü ugg bot modellerinehakiki deri loafer ayakkabıyasıcacık içi kürklü ev terliğinden kürklü ev pandufuna kadar birçok farklı hediyeyi Derimarket’te kolayca bulabilirsiniz. Soğuk günlerde iç ısıtan sıcacık Sevgililer Günü hediyeleri kadın için de erkek için de en güzel hediyeler Derimarket’te bulunuyor. Saydıklarımızın hepsine ve çok daha farklı hediye seçeneklerine bir tıkla kolayca ulaşabilirsiniz.

Romantik Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

En güzel sevgililer günü hediyesi olarak içi kürklü kar botu modelleri ve sevgilinizin ayağını sıcak tutacak ev terliği modellerimedikal koyun postu minder ve daha bir sürü hediye yine yılın en romantik günü için sizi bekliyor. İkinize dair her çağrışımı romantik bulabilirsiniz. Bu nedenle aslında fotoğraflı hediyeler, yıl dönümü ya da tanışma tarihi ve isimlerinizi içerenler biraz da romantik hediyeler arasında sayılmayı hak ediyor. Hatıraları pekiştirmek, baş başa vakit geçirmek Sevgililer Günü için hediye ararken en romantik seçeneklere rastlamak için ilk düşünmeniz gerekenler. Biraz sakin, biraz aşka vakit ayırmış bir 14 Şubat ruhunda işte bunlar var.

Kadın Kürklü Bot

 

Kadına Alınabilecek Sevgililer Günü Hediyeleri 

14 Şubat’ta ne alsam diye düşünürken aklımızdan birçok fikir geçer aslında kadınların deri ve kürklü ürünleri çok sevdiğini hepimiz biliriz. Derimarket tam da bu esnada sizlere hediye seçimi konusunda zorlandığınız anda birçok hediye seçeneği sunuyor. İçi kürklü efsane bir ugg bot modeli veya sneaker bir kar botu sevgiliniz için çok özel bir hediye olabilir. Eşiniz veya sevgiliniz ofis ortamında çalışıyor veya rahat giyinmeyi seviyorsa deri loafer ayakkabılar tamda onun zevkine hitap edecek bir hediye olabilir. Ya da evde zaman geçirmeyi seviyorsa içi kürklü bir ev pandufu sıcacık bir hediye olabilir ve asla ayağından çıkarmak istemeyeceğine emin olabilirsiniz. Medikal koyun postu pilates minderinden deri terliğederi sandaletten sağlıklı medikal yaşam ürünlerine birçok hediye alternatifi Derimarket’te bulabilirsiniz. Sevgilinizi havalara uçuracak doğru hediyeyi bulmak için yüreğinizdeki aşk dolu sese kulak verin. Sizin yapmanız gereken şey farklı renk, model seçeneğiyle birbirinden farklı alternatifler arasından seçim yapmak olacak.

Sevgililer Günü hediyeleri kadınların ve erkeklerin dünyasının da bir parçası olmuş durumda. Ona vereceğiniz en güzel hediyelerde tabii ki sevginizi de ifade etmek için küçük bir not eklemek hoş ve unutmamanız gereken önemli bir detay olacaktır. Derimarket’te duygularınızı ifade etmek için özel hediye kartı seçeneği mevcut. Sevgilinize özel küçük notların, romantik sözlerinizi yazdırabileceğiniz bu kart ile sevgilinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Derimarket’te ayrıca şık bir hediye paketi seçeneği de mevcut.


Erkek Kürklü Bot

Erkeğe Alınabilecek Sevgililer Günü Hediyeleri

Özel günlerde ne alsam diye düşünürken Derimarket kadınların imdadına yetişiyor; çünkü sevgililer günü hediyesi erkek seçenekleri denince Derimarket’teki alternatifler insanın başını döndürüyor. Erkek deri bot modelleri, içi kürklü ev terlikleri, her mevsim kullanılabilen deri loafer ayakkabı modellerideri terlik modelleri gibi çok sayıda özel tasarım seçeneği karşınıza kurtarıcı olarak zaten çıkıyor.

Kocaman bir gülümsemeye, içten bir sarılışa sebep olabilmek için Sevgililer Günü hediye fikirleri ve sevgilinize armağan edebileceğiniz kucak dolusu alternatifi Derimarket’te kolayca bulabilirsiniz. Birbirinden etkileyici hediye çeşitlerinin birkaç dakikada önünüze serildiği Derimarket sayesinde 14 Şubat coşkusuna sizin de katılmamanız için şimdi hiçbir engel yok. Unutulmaz bir 14 Şubat yaşatmak sahip olabileceğiniz en büyük mutluluk. Sevgililer Günü 2024 en güzel hediyelerle ve paylaşılan bir mutlulukla sizin için de en güzel Sevgililer Günü anılarıyla dolup taşsın ve harika geçsin. Sözlerinizi ve düşüncelerinizi aşka odaklayın ve bu yılki Sevgililer Günü coşkusunu siz de paylaşın. Eşinize ya da nişanlınıza, hoşlandığınız kişiye ya da sevgilinize sürpriz yapmadan bu güzel günü sakın ıskalamayın.

Sevgililer Günü Nerede Kutlanır? 

Bu yıl pazartesi gününe denk gelen Sevgililer Günü'nde çiftler evinde romantik bir akşam geçirebilirler. Romantik bir ortam oluşturmak için dekorasyonda mumlar, taze çiçekler, kırmızı dekorasyon ile birlikte bir akşam yemeği unutulmaz anlar yaşatabilir.

Sevgililer Günü Hediyesi Derimarket’ten Alınır!

Sevgililer Günü hediyenizi Derimarket’te çok hızlı bir şekilde seçip hemen sipariş verebilirsiniz. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde mağazalarda kuyruk beklemek yerine hediyenizi Derimarket’ten sipariş verebilirsiniz. Derimarket’ten sevgiliniz için satın alacağınız hediyeyi bütçenize göre seçip hızlıca alabilirsiniz. Sevgililer Günü’ne özel hediyeler; mini ugg bot modellerindenderi erkek ayakkabısınaev kullanımı için içi kürklü terlikler ve panduf ev ayakkabılarına kadar aklınıza gelebilecek birçok üründe indirimli fiyatlar sizleri bekliyor. Size ise büyük fırsatlar ve size özel kampanyalardan faydalanmak için Derimarket sayfasına girip, favori ürünlerinizin siparişini vermek kalıyor!

Ugg Bot


WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30