surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Giyim Blog Sahurda Üşümemek İçin Ne Yapılır?
Sahurda Üşümemek İçin Ne Yapılır?
16 Şubat 2024

Sahurda Üşümemek İçin Ne Yapılır?

11 ayın sultanı ramazan ayı, bütün gelenekleriyle ayrı güzellikler sunuyor. Ramazan ayının en keyifli anlarından biri sahurun yapıldığı saatler oluyor. Çok sayıda lezzetin bir arada olduğu sahur, pek çok evin vazgeçilmezi. Bu keyifli ve anlamlı deneyimi yaşarken ihmal etmemeniz gereken çok sayıda nokta da bulunuyor. Özellikle balkonda, bahçede ya da açık alanda sahur yapıyorsanız üşüme ihtimaliniz biraz daha artıyor. Uykudan henüz kalkmışken hassas bir durumda olan insan vücudu, sahur esnasında üşümeye daha yatkın olabiliyor. Sahurda üşümek sadece dışarıda değil, evde de karşılaşabileceğiniz bir durum. Bu sebeple üşümemek için bazı adımları takip edebilirsiniz. Peki, siz bu konuda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte, sahurda üşümemek için öneriler…

Sahur İçin Isıtıcı Kullanımı

Sahur, ramazan ayının en özel etkinlikleri arasında bulunuyor. Özel ve anlamlı sahur vaktinde yiyecek seçimi kadar ısınma konusu da önem arz ediyor. Soğuktan korunmak ve sahur sofranızı hayallerinizdeki kadar sıcak bir hâle getirmek için sahurda ısıtıcı kullanabilirsiniz. Elektrik sobası ya da fan gibi pratik ısıtıcıları; sahur sofranızı kuracağınız bahçe, balkon ve yemek odasına kurabilirsiniz. Bu sayede soğuk havanın vücudunuzda oluşturabileceği ani sıcaklık değişimini engelleyebilirsiniz.

Sahurda ısıtıcı kullanımı için sofranızı balkona ya da bahçeye kurmanız gerekmiyor. Ev içi alanlarda sahura kalkarken de üşüme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle merkezi sistemle, doğalgaz ya da kömür sobalarıyla ısınan evlerde ısıtıcılar söndükten sonra ani sıcaklık düşüşleri yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda sahura kalktığınız zaman sizi üşütecek kadar ciddi bir soğukla karşılaşabilirsiniz. Özellikle uykudan kalktıktan hemen sonrasında insan vücudunun soğuğa karşı daha da hassas olduğu göz önünde bulundurulursa bu soğuktan ciddi seviyede etkilenebilirsiniz. Bu durumda soğuğun sizi rahatsız etmemesi için yine ısıtıcı çözümüne başvurabilir, ısıtıcı kullanımı ile bulunduğunuz ortamı etkili bir şekilde ısıtabilirsiniz.

Sahurda Sıcaklık Sağlayan Aktiviteler

Sahura kalktığınızda evin odalarında, bahçesinde, balkonunda ya da bir restoranda yemek yerken üşüyebilirsiniz. Bu durumdan korunmak için oda sıcaklığını artırabilirsiniz. Kullandığınız kombi, klima, doğal gaz sobası gibi ısınma gereçlerinin derecesini yükselterek sofra kurduğunuz odayı daha sıcak hâle getirebilirsiniz. Isıtıcınızda zaman ayarı bulunuyorsa cihazı kalkmadan yarım saat öncesine ayarlayabilirsiniz. Böylece sıcacık bir eve uyanabilirsiniz. Isıtıcınızda zaman ayarı bulunmuyorsa, alarmınızı planladığınız saatin yarım saat öncesine kurarak önce oda sıcaklığını artırabilir, eviniz yeterince ısındıktan sonra yataktan çıkabilirsiniz.

Sahurda vücut ısısını koruma yöntemleri arasında sıcak içecek tüketimi yer alıyor. Çay, kahve, bitki çayı, sıcak süt gibi içecekler hızlı bir şekilde vücut ısınızı artırmaya yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra yemekten önce sıcak içecek içmek, mideyi hızla dolduracağı için iştah kapanmasına ve sahurda yetersiz beslenme sorununa yol açabiliyor. Bu durum da sahurda yetersiz beslenme riskini doğuruyor. Ayrıca sonraki saatlerde susamaya yol açabilen içecekler de oruç tutarken zorlanmanıza sebep olabiliyor. Sıcak içeceklerin yanı sıra kıyafet seçimi de sahurda üşümeyi engelliyor. Bu durumda başvurabileceğiniz en doğru yöntem, sizi soğuğa karşı koruyacak kıyafet ve ürünlerden faydalanmak. Peki, sahurda vücut ısısını koruma yöntemleri neler ve sahurda üşümemek için neler giyilebilir?

Sahur İçin Giyim İpuçları

Sahurda üşümemek için uygulayabileceğiniz en etkili yöntem, vücudunuzun soğuk havayla temasını kesecek ve vücut ısınızı hızlı bir şekilde artıracak kıyafetler giymek. Ayrıca battaniyeler, patikler ve sıcak su torbaları gibi ürünler kullanarak da vücut ısınızı koruyabilirsiniz. Gelin, sahur için giyim ipuçlarına birlikte göz atalım!

Kürklü Bot ve Panduflar

Kadın Kürklü Patik

Hem size hem aile bireylerinize uygun kürklü bot ve pandufları tercih edebilir, ayaklarınızı hızla ısıtarak soğuktan kolayca kurtulabilirsiniz. Evinizde, balkonunuzda, bahçenizde ya da bir restoranda yapacağınız sahur etkinliklerinin tamamında değerlendirebileceğiniz bu ürünlerle ayaklarınızı kısa sürede ısıtabilirsiniz.

Deri Ev Terlikleri

Kadın Ev Terliği

Evde gerçekleştireceğiniz sahur etkinliklerinde dilerseniz Derimarket ürünleri arasında yer alan deri terlik modellerini seçebilirsiniz. Deri ev terlikleri aynı zamanda şık ve rahat tasarımıyla karşınıza çıkıyor. %100 hakiki ve yüksek kaliteli deriden üretilen ev terlikleriyle soğuk havanın ayaklarınıza temas etmesini önleyebilir, vücut ısınızı yükseltebilirsiniz.

Bebek Yelekleri

Bebek Yeleği

Derimarket koleksiyonlarında sahurda kullanabileceğiniz ürünler arasında bebekleriniz için de alternatifler yer alıyor. Çocuklara yönelik olarak tasarlanan hakiki deri yelekleri sahur için tercih edebilirsiniz. Dış yüzeyi hakiki deriden üretilen ve iç yüzeyi kürklü olan bebek yelekleri, 3 farklı boyutta tasarlanıyor. 1 numaralı beden, 3-6 ay arasındaki bebekler için idealken 2 numaralı beden ise 6-12 ay arasındaki bebekler için özel olarak üretiliyor. 3 numaralı beden, 12-18 ay arasındaki bebeklere uyum sağlıyor. Ön yüzeyinde yer alan tekli düğmesiyle kolayca iliklenebilen yelek, yumuşak dokusu ve bebeğinizin konforunu artıran yapısıyla öne çıkıyor. Terletmeme özelliğine sahip olan yelek, çocukların sahurda sıcacık kalması için çok ideal bir ürün.

Sıcak Su Torbaları

Sıcak Su Torbası

Derimarket tarafından size sunulan birbirinden kullanışlı aksesuar seçenekleriyle kolayca ısınabilirsiniz. Özellikle kürk kaplamalı deri termofor modelleri, hızlı bir şekilde ısınma ihtiyacı duyanlar için son derece ideal. Farklı renk seçeneklerine sahip olan sıcak su torbası, hem içine dolduracağınız sıcak su hem dış yüzeyinde yer alan kürkle sizi kolayca ısıtabiliyor. Ürünün gerçek deriden imâl edilmiş olması ise kullanım ömrünü uzatırken su sıcaklığının maksimum seviyede iletilmesine yardımcı oluyor.

Kürklü Sandalye Minderleri

Sahurda ısınmak için kullanabileceğiniz bir diğer Derimarket ürünü kürklü sandalye minderi. Hakiki kürkten elde edilen sandalye minderleri, yumuşak dokuları sayesinde size eşsiz bir konfor sunarken oturduğunuz sandalyeyi kısa sürede kolayca ısıtabiliyor. Sahurda yemeğinizi yerken dengeli bir vücut ısısına kavuşmak için kürklü sandalye minderlerinden alabilirsiniz.

Deri Eldiven Modelleri

Derimarket koleksiyonlarında bulunan ürünler arasında birbirinden şık deri eldiven modelleri mevcut. Zarif görünümleriyle öne çıkan ve ellerinizi en soğuk havada dahi kısa sürede ısıtabilen deri eldiven seçenekleri, özellikle sahur için restorana gitmeyi planlayanlar için ideal. Sahur keyfini dışarı çıkarak taçlandıracaksanız Derimarket tarafından size sunulan deri eldiven seçeneklerinden kullanabilir, soğuk havalarda bile ellerinizi sıcacık tutabilirsiniz.

Kürklü Eldiven Seçenekleri

Soğuk havadan korunmak için Derimarket’in birbirinden kaliteli kürklü eldiven alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Kaliteli dokularıyla size eşsiz bir konfor sunan kürklü eldivenler aynı zamanda iddialı görünümleriyle de fark yaratıyor. Derimarket koleksiyonlarında bulunan seçenekleri inceleyerek dışarıda gerçekleştireceğiniz sahur etkinliklerinde hem ellerinizi sıcacık tutabilir hem iddialı bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Kürklü Tabanlıklar

Sahurda dışarı çıkarken ayaklarınızı sıcak tutmak için Derimarket’in özel üretim kürklü tabanlık modellerini değerlendirebilirsiniz. Kürklü tabanlıklarını ayakkabınızın içine koyabilir ve böylece ayaklarınızın soğuk havadan olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçebilirsiniz. Bu tabanlıkları yalnızca dışarıda gerçekleştirdiğiniz sahur etkinliklerinde kullanmak zorunda değilsiniz. Ürünü ev terliklerinizin ve panduflarınızın içine koyarak da kullanabilir, böylece evinizde sahur yaparken ayaklarınızı sıcak tutabilirsiniz.

Siz de sahur sofralarının tadını çıkarmak, en soğuk gecelerde bile hem kendinizi hem ailenizi kolayca sıcak tutmak için Derimarket koleksiyonlarındaki seçeneklere göz atabilirsiniz. %100 hakiki deriden üretilen birbirinden şık modellerle şimdi tanışabilir, kolayca sahip olabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30