surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Sağlıklı Çocuk Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?
Sağlıklı Çocuk Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?
06 Haziran 2020

Sağlıklı Çocuk Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Sürekli değişen ve gelişen moda trendleri, ebeveynler gibi çocukları da etkiliyor. Hem onları mutlu edecek hem de onların ihtiyacını karşılayacak ürünlerin sağlıklı olarak üretilmesi de oldukça önem taşıyor. Genellikle estetik açından beğenilen veya marka değeri taşıyan ve oldukça pahalı olan ayakkabı modellerinin ayak sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye yol açabileceği pek de düşünülmüyor. Fakat ayağa uygun olmayan ayakkabılar, ayakta ciddi deformasyonlara yol açabiliyor. Tabanı doğal yapıda olmayan malzemelerden üretilmiş, esnek olmayan ve tabanı çok ince ayakkabı modelleri, ayak bağ ve eklemlerine aşırı yük binmesine; ağrıya ve hatta ileri ki yaşlarda çeşitli eklem problemlerinin yaşanmasına yol açabiliyor.

Bebek Kürklü Patik


Dar kalıplı ayakkabılar ise parmaklarda şekil bozukluklarına neden olacağı gibi ortopedik yapıda olmayan ayakkabılar ise ayakta burkulmalara neden oluyor. Bu nedenle, özellikle çocuklar için ayakkabı seçerken en az estetik görünümü kadar kullanıldığı malzemeye, taban yapısına, ürünün içeriğine ve hatta üretim biçimine kadar dikkat etmek çocuklarınızın sağlığı açısında büyük önem taşıyor. Önceleri şıklığı ve rahatlığı bir arada sunan ayakkabı modellerine ulaşmak daha zor iken şimdi ise kaliteyi, sağlığı, konforu ve tabii ki şıklığı bir arada sunan birçok marka bulunuyor. Pegia başta olmak üzere birbirinden özel markaların ürünlerini satışa sunan Derimarket, çocuklarınız için gerçek deri ve gerçek kürkten üretilen, ergonomik ve sağlıklı, içi kürklü çocuk bot modellerini beğeninize sunuyor.

Gerçek kürk, doğal yapısından dolayı vücut ısısını dengede tutarak, en zorlu iklim koşullarında bile çocukların ayaklarını sıcacık tutuyor. Aynı zamanda ayakları terletmeyen hakiki kürk, nem oluşumunu engelleyerek her mevsim giyilebilen özelliği ile oldukça kullanışlı bir özellik taşıyor. Bununla birlikte kötü kokuların oluşmasını engelliyor. Doğal yapısından dolayı bakteri ve mantar gibi sorunların oluşmasına engel oluyor. Özellikle çocuklar için ayakkabı seçerken hakiki kürk ve hakiki deri olmasına özen göstermenizde büyük fayda var. Ebeveynlerin satın alma fikirlerini büyük ölçüde etkileyen sağlığın ve rahatlığın önem kazandığı bu dönemde, ayakkabı seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu önemli hususları bu yazımızda sizler için derledik. Çocuklarınıza kışlık bot veya içi kürklü bot almadan önce bu yazımıza göz atmayı unutmayın. 

Çocuklar İçin Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çocuklar için doğru ayakkabı seçerken, öncelikle rahat bir yapıda olmalıdır. Bununla birlikte seçilen ayakkabı ayağa uygun ölçüde, zararlı etkilerden koruyucu özellikte bir tabana sahip olmalı, burun kısmında ise 1,5 cm boşluk olmalı ve çocuğun hareketlerini kısıtlayan bir yapıda olmamalıdır. Özellikle hakiki deri ve kaliteli malzemelerle üretilen ayakkabılar tercih edilmelidir.

Çocuklar İçin Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İlk Adım Ayakkabısında Ne Kadar Süre Öneriliyor?

İlk adım ayakkabısı dediğimiz ayakkabı, çocuğun ilk yürümeye başladığı dönemde giydiği ayakkabı çeşididir. Bu ayakkabılar, daha çok bileğe kadar yüksek, arka topuk kısmı ise sert yapıdadır. Yüksek ayakkabı yeni yürüme döneminde giyilebilir. Fakat çocuk tek başına, destek almadan, rahatlıkla yürümeye başladığında bileğe kadar olan ayakkabıları kullanmayabilirsiniz. 

Bu tür yüksek ayakkabılar, genellikle çocuk yeni yürümeye başladığında daha düz basması için tavsiye edilmektedir. Fakat çocuğun içe doğru basmasını önlemek için ayakkabıların arka topuk kısmının sert olması ve ayağı iyice sıkması çocuğunuzun ayak sağlığı için uygun değildir. 

Bebek Kürklü Patik

Yaklaşık 2,5-3 yaş sonrasında ise çocuğun ayağı şekillenmeye başladığı için ayağın iç bölgesinde çukur oluşur. Bu dönemlerine kadar düz taban olan çocukların ayakları, yeni oluşan ark çukuru ile beraber desteklenmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle uzmanlar, doğal yapıda üretilmiş, özellikle de içi kürklü deri ayakkabı çeşitlerini öneriyor. Çünkü hakiki kürk doğal yapıdadır ve bu doğal yapısı sayesinde ayakları üç boyutlu sararak, doğal ortopedik yastık görevi görür ve ayak yapısını destekler. Bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmış hakiki kürkün bu özelliği; çocukların ileride omurilik, eklem problemleri gibi çeşitli sorunlar yaşamasına engel olur. Bebekleriniz için en ideal seçenekler sunan Derimarket, birbirinden özel ve doğal yöntemlerle üretilen bebek patiği ve ilk adım ayakkabısı modellerini www.derimarket.net adresinden satışa sunuyor. Derimarket’te ebeveynler tarafından en çok tercih edilen patiklerin başında ise Pegia hakiki kürklü bağcıklı bebek patiği, hakiki kürk cırtlı bebek patiği, hakiki kürklü çoraplı bebek patiği modelleri geliyor. Bu modeller gerçek deri ve gerçek koyun kürkünden üretildiği için oldukça yumuşak ve hafif yapıdadır. Bebeğin ayaklarını yormaz, kaydırma yapmaz, soğuğa ve darbelere karşı tam koruma sağlar.

Çocuk Ayakkabısının İç ve Dış Malzemesi Nasıl Olmalıdır?

Çocuk Ayakkabısının İç ve Dış Malzemesi Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı çocuk ayakkabısının iç ve dış malzemesi hava alabilen özelliğe sahip olmalı, doğal malzemeden üretilmelidir. Gerçek deri ve gerçek kürk yarı organik yapıda oldukları için nefes alabilen yapıya sahiptir. Vücut sıcaklığını dengede tutar, terletmez, nem oluşumuna engel olarak bakteri ve çeşitli deri hastalıkların önüne geçer. Plastik malzemeden yapılmış suni deri ya da lastik ayakkabılarla gün boyu çocuğu gezdirmek sağlık açısından oldukça sakıncalıdır. www.derimarket.net'te satışa sunulan tüm markaların ürünleri gerçek deri ve gerçek kürkten, Avrupa Reach standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Çocuğunuzun sağlığı ve çevreniz için güvenle kullanabilirsiniz. 

Çocuk Deri Ayakkabı


Bir Numara Büyük Olsun Seneye De Giyer…

Tercih edilen ayakkabı özellikle de çocuk kışlık bot modelleri, çocuğun ayak ölçüsüne uygun, burundan en fazla bir parmak boşluk kalacak şekilde olmalıdır. Daha büyük numaralı ayakkabılar çocuğun yürümesini zorlaştırır bu nedenle uzmanlar tavsiye etmemektedir. Ayakkabının ayağa tam oturması ise ayağın ayakkabı içinde rahat hareket etmesini engeller. Bu nedenle ayakkabı seçerken burundan 1,5 cm büyük olması, çocuklarınızın ayak sağlığı için büyük önem taşır. 

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30