Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 19:00)

Ana Sayfa Blog Deri Ayakkabı Pratik Deri Ayakkabı Temizliği
Pratik Deri Ayakkabı Temizliği
15 Mart 2019

Pratik Deri Ayakkabı Temizliği

Sitemiz üzerinden özel olarak seçilerek satın alınan deri ayakkabılar için uzun bir kullanım elde etme amacıyla deri ayakkabı nasıl temizlenir sorusu firmamıza sıklıkla yöneltilmektedir. Bu noktada deri ayakkabıların dezenformasyona uğramaması ve estetik görüntülerini kaybetmemesi için belirli püf noktalarına dikkat ederek temizlik işlemi yapılmalıdır. Yanlış ürünler ile gerçekleştirilen temizlik işlemleri ayakkabı derisinin aşınarak yıpranmasına ve renk özelliklerinin kaybolmasına neden olacaktır. Bu nedenle ev imkanlarıyla dahi çok pratik malzemeler kullanılarak deri ayakkabıların temizlenmesi mümkündür. Belirli periyotlarda yapılan temizlik işlemleri ile birlikte deri ayakkabıların güneş ışığı altında bekletilmemesi, başka bir malzeme altında ezilmemesi, sık sık fırçalanması, ıslak bırakılmaması ve düzenli olarak cilalanması gibi etmenler ürünlerin korunmasını sağlayacaktır.

Hassas Deri Ayakkabı Temizliği

Deri ayakkabı ürünlerinde dezenformasyon oluşturmadan hassas bir şekilde deri ayakkabı nasıl temizlenir sorusu birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Öncelikle temizlik işlemini gerçekleştirmek için ayakkabı fırçası, deri ayakkabı spreyi, ayakkabı parlatıcısı, yumuşak bir kadife veya yün bez ve bir miktar beyaz sirke gibi malzemeler hazırlanmalıdır. Temizlik işlemi öncesinde ayakkabıda bulunan bağcıktan çıkarılabilir ve daha sonra ayakkabı fırça yardımıyla tozlarından arındırılır. Nemli bir bez ile ayakkabı yavaşça silinerek sprey uygulaması yapılır. Ayakkabı üzerinde bulunan lekelerin giderilmesi için bez üzerine dökülen sirke ile hafif bir şekilde silinebilir ve bu lekeler temizlenebilir. Son olarak temizlik işlemleri tamamlandıktan sonra ayakkabının cila ile tekrar parlatılması gerekir.

Erkek Kürklü Bot

Kolay Deri Ayakkabı Temizliği

En kolay şekilde deri ayakkabı nasıl temizlenir sorusunun cevabı pratik bir yöntem kullanılması ile temizlenebilir şeklinde verilebilir. Öncelikle ayakkabı ürününün temizlenmesi için yumuşacık bir ayakkabı fırçası, bir yemek kaşığı miktarında sabun, yumuşak bir bez ve bir miktar ılık su yeterli olmaktadır. Ayakkabının tozlu alınır ve daha sonrasında yumuşak ve sabunlu su ile karıştırılarak ayakkabının her yeri silinir. Daha sonrasında kuru bir bezle kurulanan ayakkabı bütün kirlerinden arınmış olur. Bu noktada en önemli ayrıntı ayakkabının; güneş veya diğer bir cihaz ile sıcak hava verilerek kurutulmamasıdır.