surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Panduf ve Ev Terliği Nasıl Yıkanır?
Panduf ve Ev Terliği Nasıl Yıkanır?
30 Ocak 2023

Panduf ve Ev Terliği Nasıl Yıkanır?

Ev terlikleri özellikle kış aylarında yaşam alanlarında en çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Farklı materyallerde ve şekilde tasarlanan ürünler soğuk kış günlerinde ayakların sıcak kalmasına yardım eder. Havlu kumaştan terlikler, polar astarlı terlikler, panduf terlik modelleri veya tüylü patikler… Pek çok model ve seçeneğe sahip olan ev terliği bayan ve erkek modelleri sıklıkla temizliğe ihtiyaç duyar. Ev terliğinin yumuşak, rahat ve uzun süre boyunca hijyenik kalması için düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Peki, panduf modelleri nasıl yıkanır? Gelin terlik ve pandufları temizleme konusunda dikkat edilmesi gerelen detaylara hep birlikte göz atalım.

Kadın Ev Terliği


Panduf ve Ev Terliği Nasıl Temizlenir?

Ev panduf modellerini temizlemek ve hijyen hale getirmek için terliklerinizi yıkamanız gerekir. Terliklerinizi hem çamaşır makinesinde hem de elde yıkayabilirsiniz. Temizleme işlemi için ihtiyacınız olacak malzemeler ise şu şekilde:

  • Fırça
  • Çamaşır deterjanı
  • Çamaşır yumuşatıcısı
  • Islak mendil
  • Yıkama torbası

Malzemesi ne olursa olsun, terliklerinizi doğru yöntemler eşliğinde kolayca temizleyebilir ve kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Terlik temizliği yaparken ürünlerin özellikle iç kısmını iyice temizlemeye dikkat edin. Çünkü terlik üzerine yerleşen bakteriler ilk olarak burada üremeye başlar. Terliklerde kalıcı olarak devam eden kötü kokunun sebebi de budur. Pamuklu ve polyester kumaştan üretilmiş terlikler ve suni kürkle tasarlamış modelleri temizlemek ve kokusunu gidermek için şu işlemleri uygulayabilirsiniz:

  • Tabanları silme: Eğer terliklerinizi dışarıda giydiyseniz tabandaki çamur veya kiri çıkarmak için terliklerin altını nemli bir bezle veya ıslak mendille iyice silin.
  • Çamaşır makinesinde yıkama: Terliklerinizi çamaşır makinesinde yıkamaya karar verdiyseniz ürünleri çamaşır makinesine koyun. Terlikleriniz kumaş ise bunları benzer renk ve kumaştaki ürünlerle yıkayabilirsiniz. Ancak hijyen açısından terliklerin tek olarak yıkanması daha iyidir. Bunun için bir yıkama torbası kullanabilirsiniz. Böylece terliklerinizin zarar görmesini ve formunun bozulmasını önlemiş olursunuz. Daha sonra çamaşır makinesinin deterjan gözüne sıvı çamaşır deterjanı, yumuşatıcı gözüne de az miktarda yumuşatıcı koyun. Makineyi 30 dereceye ayarlayarak düşük devirli ve kısa programda çalıştırın. Yıkama işlemi bittikten sonra terlikleri koruyucu kılıfından çıkarın ve dışarıda kurumaya bırakın. Terliklerinizi direkt olarak güneş ışığı almayan bir yerde kurutmaya özen gösterin. Çünkü güneş ışığı terlik renklerinin solmasına sebep olabilir.
  • Elde yıkama: Ev terliklerinizi temizlemenin bir diğer yöntemi ise terlikleri elde yıkamaktır. Kumaş terlikler biraz deterjanla lavaboda ılık suda kolayca yıkanabilir. Öncelikle terlikleri deterjanlı suya koyun ve terlik üzerindeki kirin çıkması için en az 30 dakika bu suda bekletin. Ardından terliklerin suyunu nazikçe sıkın ve deterjanlı suyu boşaltın. Son aşamada terliklerinizi durulayın ve dışarıda kurumaya bırakın. Ayrıca terliklerdeki fazla suyu bir kağıt havlu veya normal havlu ile almanız mümkün. Terliklerinizin normal şeklinde olduğundan emin olun ve kuruması için iyice hava alan bir yere yerleştirin. Eğer modellerin şeklinin bozulmasından endişe ediyorsanız terlikleri kağıt havlu veya beyaz kağıt mendil ile doldurabilirsiniz. Bu işlem için gazete kağıdı tercih etmeyin çünkü bu, terliklerinizde mürekkep lekesi bırakabilir. Terlikleriniz kurudukça içindeki kağıdı değiştirin. 

Kadın Ev Terliği

Panduf ve Ev Terliğindeki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet ve deri terlikleriniz varsa bu ürünler yalnızca elde yıkanmalı ve leke temizliği üretildiği malzemeye uygun şekilde özel sprey ve boyalarla yapılmalıdır. Eğer terliklerinizin üzerinde kir ve yemek lekeleri varsa veya ürünlerin iç tabanları çok kirliyse lekeleri çıkarmak için etkili bir deterjan kullanın. Deterjanı parmaklarınızla veya yumuşak kıllı bir fırça yardımıyla lekeli bölgeye iyice uygulayın. Ürünleri çamaşır makinesinde veya elde yıkamadan önce en az 15 dakika deterjanlı halde bekletin. Ardından yıkama işlemine geçin.

Erkek Kürklü Ev Terliği


Siz de Derimarket tarafından üretilen ev terliği erkek ve kadın ürünlerine hemen göz atabilir, beğendiğiniz modelleri satın alabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30