surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Orijinal Ceylan Derisi Almak İsteyenlere Avantaj
Orijinal Ceylan Derisi Almak İsteyenlere Avantaj
20 Mart 2019

Orijinal Ceylan Derisi Almak İsteyenlere Avantaj

İnternet sitemiz aracılığıyla satışını yapmış olduğumuz ceylan derisi modelleri özellikle ressamlar tarafından uzun yıllardır kullanılıyor. Ressamlar bu orijinal ceylan derisini tuval olarak kullanıyorlar. Bu özel deri, üzerine yazılan yazıları ve üzerine çizilen resimleri yıllar boyunca korunuyor. Bunun sebebi de ceylandan alınan derinin dayanıklı ve uzun ömürlü olmasındandır. Çok öncelerde dünya genelinde insanlar derinin üzerine Tevrat’ı yazmışlardır. Tam 1900 sene boyunca Tevrat yazılarının üzerinde kaldığı deri parçaları vardır. Ayrıca çok önceleri insanlar yazı yazmak ve resim yapmak için de kalıcılık nedeniyle bu deriyi tercih etmişlerdir. Bu sayede günümüze kadar uzanan ceylan derisi üzerine yazılı birçok eser vardır.

Ceylan Derisi

Orijinal Ceylan Derisinin Özellikleri Nelerdir?

Sitemizde satışta bulunan orijinal ceylan derileri; tabaklama işleminden geçirildikten sonra satılacak ürün haline getirilir. Tabaklama işleminden geçirildiği için sadece kendisine has hafif bir kokusu bulunmaktadır. Tabaklanmış ceylan derileri; yumuşak, ince ve hafif olmalarına rağmen dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bunlara ek olarak kullanım açısından da son derece kolay bir yapısı vardır. Çeşitli ebatlarda, tüylü ve tüysüz olarak satılan bu ceylan derileri; üzerilerine yazılan yazıları ve üzerilerine çizilen resimleri asırlar boyunca koruyabiliyor. Tabaklama işleminden geçirilmiş olan deri ürün çok incedir. Ancak çok ince olmasına rağmen de son derece dayanıklıdır. Ayrıca yumuşak bir yapısı da vardır. Parlak bir ürün olması nedeniyle üzerine yazılan yazıyı ya da üzerine çizilen resmi daha güzel bir şekilde gösterir. Kaliteli şekilde olan bu ceylan derisi (bazen geyik derisi olarak da adlandırılmaktadır) üzerine değen mürekkebi ve boyayı anında en uç noktasına kadar çeker.

Ceylan derileri, herhangi bir boyar madde kullanılmadan tabaklandığı için tüm doğal özelliklerini korumaktadırlar. Bundan dolayı tabaklanmış tüylü ceylan derilerinin tüyleri farklı desen ve renklerde olabilir. Aynı şekilde tabaklanmış tüysüz ceylan derileri, renk ve ton farklılıkları gösterebilir. Ceylan derileri ince bir yapıda olmalarına karşın dayanıklıdır. Bu özellikleri sayesinde yazının icadından beri bu deri üzerine yazı yazılarak günümüze kadar ulaşmış eserler vardır. Hakiki ceylan derisinin parlak bir yapısı vardır. Böylece hat sanatı için yapılan resimleri çok güzel bir görüntüde size sunar. Özel bir lif yapısına sahip olması sayesinde üzerindeki yazıyı ve resimleri binlerce yıl koruyabiliyor. Özellikle evinizde dekor amaçlı olarak da ceylan derisi postu satın alıp kullanabilirsiniz.

Ceylan Derisini Online Nasıl Satın Alırım?

Türkiye’nin en köklü tabakhanelerinden birisi olan Erdoğan Deri tarafından uzun yıllardır üretilen ceylan derisini online satın almak için Derimarket linkini tıklayabilirsiniz. Ardından da tüylü ya da tüysüz ceylan derilerinden istediğiniz ebatta bir ürünü satın alabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30