surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Medikal Post Nedir?
22 Temmuz 2019

Medikal Post Nedir?

Koyun postu, insanlar tarafından ilk çağdan günümüze kadar giyim, sağlık ve dekor amacıyla kullanılmaktadır. Medikal koyun postu, merinos yünlerinden doğal tabaklama yöntemi ile elde edilmektedir. Medikal postunu diğer koyun postu çeşitlerinden ayıran detay doğal malzemelerle tabaklama işlemi görüyor olmasıdır. Normalde krom tuzu ya da kimyasal malzemelerle tabaklanan kürk ve deri çeşitleri sağlık amacıyla kullanılmamaktadır. Medikal post ise, insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal içermediği için çevreye ve insan sağlığına faydası olan bir üründür. Medikal postun sarı rengi, üretiminde kullanılan bitkisel özler ve yumurta sarısından gelmektedir. Medikal koyun postları; kokusuz, hijyenik ve sağlıklıdır. Medikal postun en önemli özelliği, Avustralya’da bulunan merinos yüne sahip koyun postlarından üretilmesidir. Bu yün yoğun lif yapısına sahiptir. Bu nedenle üzerine ne kadar basınç yapılırsa yapılsın, yün liflerinin arasında kalan hava sirkülasyonu kesilmez. Havadaki nemi emen yapısına rağmen kuru dokusunu korur. Çocuklar için de üretilen medikal post, teri emen özelliğiyle oldukça kullanışlı oluyor. Özellikle yazın sıcak havalarda çocukların vücudunda oluşan teri emerek teninin kuru kalmasını sağlamaktadır.

Sağlık Yaşam ve Medikal Ürünler

Sağlık Yaşam ve Medikal Ürünler

Günümüzde sağlıklı yaşam standartlarına sahip olmak, herkesin arzu ettiği bir durumdur. Çok fazla zararlı etkenin doğal yaşam alanımızda yer alıyor olması, bizi daha fazla sağlık konularına yöneltiyor. Artık rutin yaşam aktiviteleri de sağlık koşullarına hitap eden eşyalar ile destekleniyor. Özellikle uyku, günlük yaşam ve konfor alanlarında sağlığa faydası olan eşyalar kullanmak önceliklerimiz arasında bulunuyor. Medikal koyun postları, insan sağlığına zararlı hiçbir kimyevi madde kullanılmadan doğal yöntemlerle elde ediliyor.

Medikal

Medikal Koyun Postu ve Etkileri

Her maddenin kendine özgü bir Ph değeri vardır. Medikal koyun kürkünün Ph değeri ise, nötr seviyededir. Bu özelliği sayesinde negatif elektriği ya da aşırı pozitif enerjiyi kullanım esnasında dengeler. Medikal postun sahip olduğu bu özellik, günlük hayatımızda sürekli bulundurup kullanabileceğimiz bir ürün haline getiriyor. Günümüzün en büyük problemlerinden biri de vücudumuzun enerji ekseninde tepkiler veriyor olmasıdır. Çok fazla negatif unsur içerisinde vücudumuzun negatif tepkileri de artış göstermektedir. Öfke ya da sinir, kan akışımızdan kalp ritmimize kadar birçok vücut fonksiyonunu etkileyebiliyor. Bu durumun ruh halimizden fiziksel sağlığımıza kadar birçok etkisi bulunuyor. Tam bu noktada medikal koyun postu oldukça ideal bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürün sayesinde gün içerisinde etkilendiğimiz olumsuz enerjinin vücudumuzda konaklamasını önleyebiliriz. Avrupa’da medikal post, hastane odalarında yatak örtüleriyle beraber kullanılmaktadır. Hastalara psikolojik ve fiziksel destek amacı ile tercih edilmektedir. Medikal Koyun Postu ve Etkileri

Medikal Koyun Postunun Sağlığa Olan Faydaları

Yukarıda medikal koyun postunun hava akımını kesmediğini ve enerji değerlerini dengeleyen bir yapı taşıdığını ifade ettik. Bu sayede, sağlık problemlerinin önüne geçebilmektedir. Yapılan araştırmalar, medikal koyun postunun birçok faydası olduğunu ortaya koymuştur. Bunlar içerisinde en dikkat çeken araştırmalardan biri ise, prematüre bebekler üzerinde yapılan araştırma olmaktadır. Prematüre bebekler, erken doğumları nedeniyle vücut gelişimlerini tamamlayamazlar. Bu nedenle dünyaya geldiklerinde; çok riskli ve hayati bir yaşam evresi geçirirler. Cambridge Üniversitesi Çocuk Bakım ve Gelişim Bölümü'nde yapılan araştırma sonuçlarına göre, kuvözde bazı prematüre bebeklerin altına koyun postu yerleştirilmiştir. Bu araştırmaya tabi tutulan bebeklerin daha az enerji harcadığı ve daha az ağladığı gözlenmiştir. Bu sayede hızlı kilo alıp, gelişim gösterdikleri kayıtlara geçmiştir. Araştırma sonuçları; medikal post ile uyutulan bebeklerin daha iyi beslendiğini, daha az ağladığını ve daha az hastalık belirtisi gösterdiğini kaydetmiştir. Bu sağlık etkilerinin yanı sıra, uzun süre yatağa bağlı hastalarda da medikal koyun postunun göz ardı edilemez etkileri bulunmaktadır. Bu konuda da dikkat çeken araştırmalar bulunuyor. Yüksek basınç uygulansa dahi medikal post yünleri içerisinde hava akımının bütünüyle kesilmiyor olması, çok önemli bir detaydır. Özellikle zamanın büyük kısmını yatakta geçiren kişiler için bu özellik önemlidir. Çünkü hava akımının kesilmemesi, vücudun bütünüyle nem ve havasız kalmasını önlemektedir. Bu nedenle bası yarası olarak tabir edilen ve yatağa bağlı hastalarda görülen, sağlık sorunun oluşması medikal koyun postu yardımı ile önlenebilmektedir.

Medikal Koyun Postu ile Tedavi

Medikal Koyun Postu ve Romatizmal Ağrılar

Medikal koyun postu, doğal yapısı ve yoğun lif dokusu ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Hem dekor açısından ve hem de konforlu kullanım bakımından oldukça ilgi çeken bir alternatif olmaktadır. Medikal koyun postu, Derimarket.net adresinde satışa sunuluyor. Sadece post olarak değil, başka eşya alternatifleriyle de karşımıza geliyor. Örneğin; çocuk uyku tulumu, yatak örtüsü ve oto koltuk kılıfı gibi günlük yaşamda sürekli kullanılacak modelleri mevcuttur. Aynı zamanda eklem ağrısı ya da romatizmal problemleri önlemek amacı ile geliştirilen dizlikkol bandajı ve korse gibi kişisel destek ürünleri de bulunuyor. Medikal koyun postu ile desteklenen bu ürünler, sağlık açısından düzenli kullanım halinde oldukça etkili olmaktadır. Eklem bölgelerinde oluşan ağrıları önler ve romatizmal sorunların önüne geçer. Bel ağrısı ya da anlık hareketlerle bel incinmesi gibi günlük hayatta karşımıza çıkabilecek sorunları da medikal bel korsesi engelliyor.

Çocuklarda Medikal Yatak Örtüsü ve Uyku Düzeni

Medikal Yatak Örtüsü ve Uyku Düzeni

Medikal koyun postu yatak örtüsü, özellikle gece uyku problemi çekenler için idealdir. Uyku problemleri, birçok kişinin sağlık ya da psikoloji yapısına göre değişiklik gösterir. Medikal post, uyku kalitesini artırıcı özelliği sayesinde uyku düzensizliğini önlemektedir. Yapılan son araştırmalara göre medikal postun, fibromiyalji rahatsızlığını da önleme özelliği bulunmaktadır. Yumuşak doku romatizması olarak bilinen bu hastalık, düzensiz uyku ve bölgesel vücut ağrılarına neden olmaktadır. Medikal post yatak örtüsü, vücutta meydana gelen ağrıları önler ve kaliteli bir uyku konforu sağlar. Konforlu bir uyku, günümüz koşullarında artık bir lüks olarak görülmektedir. Aynı şekilde yaşamın olumsuzluklarına karşı dirençli olabilmek adına, konforlu bir uyku önemli bir ihtiyaçtır. Bu noktada medikal yatak postu çeşitleri, oldukça etkili bir destek aracı oluyor. Medikal çocuk oyun halısı modelleri de çocuklar için üretilmektedir. Bu modeller, çocuklar için hem oyun halısı ve hem de yatak örtüsü olarak kullanılmaktadır.

Medikal Koyun Postu

Günlük Yaşamda Medikal Koyun Postu

Medikal koyun postunun sağlık için birçok farklı açıdan faydası bulunuyor. Bu faydaların etkili ve uzun vadeli olması için medikal koyun postunu düzenli olarak kullanmak gerekiyor. Hatta günlük yaşamın bir parçası haline getirmek en ideali olacaktır. Bu noktada günlük yaşama hitap eden ürünler, kullanıcılar için kurtarıcı seçenekler oluşturuyor. Akşam iş sonrası yorgunluk atarken medikal ayak puseti, medikal sandalye örtüsü ya da medikal seyahat yastığı gibi vücut konforuna hitap eden ürünler kullanılmalıdır. Gün içerisinde özellikle de trafikte vücutta oluşan stresin önüne geçmek için araçlarda medikal oto koltuk kılıfı tercih edilmelidir. Medikal postun çocuk gelişiminde de etkisi oldukça büyük. Bu nedenle medikal ürünler, çocukların da günlük yaşamının bir parçası olmalıdır. Medikal çocuk oto koltuk minderi çocukların yolculuk sırasında huysuzlanmasını önler ve rahat yolculuk etmelerini sağlar. Aynı zamanda yumuşak dokusu, çocukların ve bebeklerin dokunma duyularının gelişiminde de etkili bir faktör olmaktadır. Medikal çocuk oyun halısı ya da çok amaçlı kullanım sunan çocuk uyku tulumu çocuklarınızın günlük kullanımı için idealdir. Bu ürünler çocukların yaşam alanlarına uygun tasarlanmaktadırlar. Medikal post, Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan bir üründür. Ülkemizde ise, medikal post üretimi yapan tek firma Erdoğan Deri’dir. Medikal post sade ve farklı ürün alternatifleri ile satışa sunuluyor. Sağlıklı yaşam koşulları için bu tarz günlük kullanıma uygun ürünleri sürekli çevremizde bulundurmak, bizleri avantajlı çıkaracaktır.  

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30