Medikal Post Nedir?
22 Temmuz 2019

Medikal Post Nedir?

Post, insanlar tarafından ilk çağdan günümüze kadar giyim, sağlık ve dekor amacı ile kullanılmaktadır. Medikal post, merinos yünlerinden doğal tabaklama yöntemi ile elde edilmektedir. Medikal postu diğer koyun postu çeşitlerinden ayıran detay doğal imkânlar ile tabaklama işlemi görüyor olmasıdır. Normalde krom tuzu ya da kimyasal malzemeler ile elde edilen kürk ve deri çeşitleri, insanlar ve çevre için zararlı olmaktadır. Medikal post ise, kimyasal içermediği için çevreye ve insan sağlığına duyarlı bir malzemedir. Renklendirme işlemlerinde de yine boya kimyasalları içermemektedir. Medikal postun en önemli özelliği ise, Avustralya’da bulunan merinos yünlerinden yapılmasıdır. Bu yün yoğun lif yapısına sahiptir. Bu nedenle üzerine ne kadar basınç yapılırsa yapılsın, arada kalan yün lifler arasında hava sirkülasyonu kesilmez. Havadaki nemi emen yapısına rağmen kuru dokusunu korur. Çocuklar için de üretilen medikal post, teri emen özelliği ile anneler için oldukça kullanışlı oluyor. Özellikle yazın sıcak havalarda çocukların vücudunda oluşan teri emerek çocuğun vücudun kuru kalmasını sağlamaktadır.Sağlık Yaşam Ve Medikal Ürünler

Günümüzde sağlıklı yaşam standartlarına sahip olmak ayrıcalıklı bir konu olmaktadır. Çok fazla zararlı etkenin doğal yaşam alanımızda yer alıyor olması, bizi daha fazla sağlık konularına yöneltiyor. Artık rutin yaşam aktiviteleri de sağlık koşullarına hitap eden eşyalar ile destekleniyor. Özellikle uyku, günlük yaşam ve konfor alanlarında zararlı etkisi olmayan eşyalar kullanmak önceliklerimiz arasında bulunuyor. Medikal post, doğal yöntemler ile elde ediliyor. Doğal koşullarda üretilen bu ürün, zararlı etkenler içermediği gibi faydalı yönleriyle de öne çıkıyor.


Medikal Post Ve Etkileri

Her maddenin kendine özgü bir Ph değeri vardır. Medikal kürkün Ph değeri ise, nötr seviyededir. Bu özelliği sayesinde negatif elektriği ya da aşırı pozitif enerjiyi kullanım esnasında dengeler. Bu özelliği medikal postu, günlük hayatımızda sürekli bulundurup kullanabileceğimiz bir ürün haline getiriyor. Günümüzün en büyük problemlerinden biri de vücudumuzun enerji ekseninde tepkiler veriyor olmasıdır. Çok fazla negatif unsur içerisinde vücudumuzun negatif tepkileri de artış göstermektedir. Aynı şekilde olumsuz fiziksel tepkilerimiz pozitif etkiler ile kendini gösterebiliyor. Öfke ya da sinir, kan akışımızdan kalp ritmimize kadar birçok vücut fonksiyonunu etkileyebiliyor. Bu durumun ruh halimizden fiziksel sağlığımıza kadar birçok etkisi bulunuyor. Tam bu noktada medikal koyun postu oldukça ideal bir ev eşyası olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürün aracılığı ile gün içerisinde etkilendiğimiz olumsuz enerjinin vücudumuzda konaklamasını önleyebiliriz. Avrupa’da medikal post, hastane odalarında yatak örtüleri ile beraber kullanılmaktadır. Hastalara psikolojik ve fiziksel destek amacı ile tercih edilmektedir.


Medikal Post Ve Sağlığa Olan Faydaları

Yukarıda medikal postun hava akımını kesmediğini ve enerji değerlerini dengeleyen bir yarı iletken yapı taşıdığını ifade ettik. Bu sayede sağlık problemlerinin de önüne geçme özelliği taşımaktadır. Yapılan araştırmalar medikal postun birçok faydası olduğunu ortaya koymuştur. Bunlar içerisinde en dikkat çeken araştırmalardan biri ise, prematüre bebekler üzerinde yapılan araştırma olmaktadır. Prematüre bebekler, erken doğumları nedeniyle vücut gelişimlerini tamamlayamazlar. Bu nedenle ilk dünyaya geldiklerinde, çok riskli ve hayati bir yaşam evresi geçirirler. Cambridge Üniversitesi Çocuk Bakım ve Gelişim Bölümü'nde yapılan araştırma sonuçlarına göre, kuvözde bazı prematüre bebeklerin altına koyun postu yerleştirilmiştir. Bu araştırmaya tabi tutulan bebeklerin daha enerji harcadığı ve ağladığı gözlenmiştir. Bu sayede hızlı kilo alıp, gelişim gösterdikleri kayıtlara geçmiştir. Araştırma sonuçları; medikal post ile uyutulan bebeklerin daha iyi beslendiğini, daha az ağladığını ve daha az hastalık belirtisi gösterdiğini kaydetmiştir. Bu sağlık etkilerinin yanı sıra, uzun süre yatağa bağlı hastalarda da medikal postun göz ardı edilemez etkileri bulunmaktadır. Bu konuda da dikkat çeken araştırmalar bulunuyor. Yüksek basınç uygulansa dahi medikal post yünleri içerisinde hava akımının bütünüyle kesilmiyor olması, çok önemli bir detaydır. Özellikle zamanın büyük kısmını yatakta geçiren kişiler için bu özellik önemlidir. Çünkü hava akımının tamamıyla kesilmemesi, vücudun bütünüyle nem ve havasız kalmasını önlemektedir. Bu nedenle bası yarası olarak tabir edilen ve yatağa bağlı hastalarda görülen, sağlık sorunun oluşması medikal post yardımı ile önlenebilmektedir.


Medikal Post Ve Romatizmal Ağrılar

Medikal post, doğal yapısı ve yoğun lif dokusu ile kullanıcıların sempatisini kazanmaktadır. Temas olarak ten dokusu ile uyumlu bir yün yüzeye sahiptir. Bu özelliği sayesinde evde kürk post olarak kullanılmaya da uygundur. Hem dekor açısından ve hem de konforlu kullanım bakımından oldukça ilgi çeken bir alternatif olmaktadır. Medikal post, Derimarket.net adresinde satışa sunuluyor. Sadece post olarak değil, başka eşya alternatifleri ile de karşımıza geliyor. Örneğin; çocuk uyku tulumu, yatak örtüsü ve oto koltuk kılıfı gibi günlük yaşamda sürekli kullanılacak ürünler mevcut. Aynı zamanda eklem ağrısı ya da romatizmal problemleri önlemek amacı ile geliştirilen dizlik, kol bandajı ve korse gibi kişisel destek ürünleri de bulunuyor. Medikal koyun postu ile desteklenen bu ürünler, sağlık açısından düzenli kullanım halinde oldukça etkili olmaktadır. Eklem bölgelerinde oluşan ağrıları önler ve romatizmal sorunların önüne geçer. Bel ağrısı ya da anlık hareketlerle bel incinmesi gibi günlük hayatta karşımıza çıkabilecek sorunları da medikal bel korsesi engelliyor.


Medikal Yatak Örtüsü Ve Uyku Düzeni

Medikal uyku örtüsü, özellikle gece uyku problemi çekenler için idealdir. Uyku problemleri, birçok kişinin sağlık ya da psikoloji yapısına göre değişiklik gösterir. Medikal post, sağlığa uygun faydaları nedeni ile genel açıdan uyku düzensizliğini önlemektedir. Yapılan son araştırmalara göre medikal postun, fibromiyalji rahatsızlığını da önleyen pozitif etkileri bulunuyor. Yumuşak doku romatizması olarak bilinen bu hastalık, düzensiz uyku ve bölgesel vücut ağrılarına neden olmaktadır. Medikal post uyku örtüsü, vücutta meydana gelen ağrıları önler ve kullanıcın gece gerektiği gibi dinlenebilmesine olanak tanır. Konforlu bir uyku günümüz koşullarında artık bir lüks olarak görülmektedir. Aynı şekilde yaşamın olumsuzluklarına karşı dirençli olabilmek adına, konforlu bir uyku önemli bir ihtiyaçtır. Bu noktada medikal uyku postu çeşitleri, oldukça etkili bir destek aracı oluyor. Medikal çocuk oyun halısı modelleri de çocuklar için üretilmektedir. Bu modeller, çocuklar için hem oyun halısı ve hem de uyku örtüsü olarak kullanılmaktadır.


Günlük Yaşamda Medikal Post

Medikal koyun postunun sağlık için birçok farklı açıdan faydası bulunuyor. Bu faydaların etkili ve uzun vadeli olması için medikal postu düzenli olarak kullanmak gerekiyor. Hatta günlük yaşamın bir parçası haline getirmek en ideali olacaktır. Bu noktada günlük yaşama hitap eden ürünler, kullanıcılar için kurtarıcı seçenekler oluşturuyor. Akşam iş sonrası yorgunluk atarken medikal ayak puseti, medikal sandalye örtüsü ya da medikal seyahat yastığı gibi vücut konforuna hitap eden ürünler kullanılmalıdır. Gün içerisinde özellikle de trafikte vücutta oluşan stresin önüne geçmek için araçlarda medikal oto koltuk kılıfı tercih edilmelidir. Medikal postun çocuk gelişiminde de etkisi oldukça büyük. Bu nedenle medikal ürünler, çocukların da günlük yaşamının bir parçası olmalıdır. Medikal çocuk oto koltuk minderi çocukların yolculuk sırasında huysuzlanmasını önler ve rahat yolculuk etmelerini sağlar. Aynı zamanda yumuşak dokusu, çocukların ve bebeklerin dokunma duyularının gelişiminde de etkili bir faktör olmaktadır. Medikal çocuk oyun halısı ya da çok amaçlı kullanım sunan çocuk uyku tulumu çocuklarınızın günlük kullanımı için idealdir. Bu ürünler çocukların yaşam alanlarına uygun tasarlanmaktadırlar. Medikal post, Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan bir üründür. Ülkemizde ise, medikal post üretimi yapan tek firma Erdoğan Deri’dir. Medikal post sade ve farklı ürün alternatifleri ile satışa sunuluyor. Sağlıklı yaşam koşulları için bu tarz günlük kullanıma uygun ürünleri sürekli çevremizde bulundurmak, bizleri avantajlı çıkaracaktır.  

GÜNLÜK YAŞAMDA MEDİKAL ÜRÜNLERİN KULLANIMI

Günlük yaşam içerisinde koşuşturmaların neden olduğu yanlış hareketlerin yapılması, spora ağırlık verilmemesi kişilerin tüm vücut fonksiyonlarını etkiler. Yaşla birlikte meydana gelen bir takım sağlık sorunlarının oluşması ile de sağlık problemleri boy göstermektedir. Sağlıklı yaşam için belli kriterlere uygun hareket etmek gerekmektedir. Bu gibi durumlar da kuzu postu kullanımı oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kuzu postlarının insan sağlığı üzerinde epey bir faydası bulunuyor. Bunların başında gelirken uyku düzeni bozukluğu olan kişilerin bile uykularının düzene girmesi konusunda kuzu postlarının önemli bir yeri olduğu ifade edilmektedir. Özellikle prematüre bebeklerin gelişimlerinde kullanılmasına özen gösterilmesi gereken bir ürün olup bebeklerin yaşam kalitesini arttırması konusunda ada ayrı bir yere sahiptir. Bebeği olanların alınacaklar listesine eklemesi gereken önemli bir ürün olduğunu söylemeliyiz. Firmamız bünyesinde üretimi yapılan tüm kuzu postlarının birinci sınıf kaliteli deri ve kürk malzemeler kullanılarak yapıldığını özellikle belirtmemiz gerekir. Sağlığınızı ön planda tutarak sizleri koruyup kollayacak ayrıca birçok olumsuzluğu ortadan kaldırarak ürünleri üretmek konusunda taviz vermiyoruz. Kuzu kürkü kullanılarak yapılan medikal korselerin kullanılması sağlığınıza olumlu katı sağlarken fiyatlarının uygun olması bütçenizi de korumaktadır. Medikal post yatak örtüleri, yatarak tedavi gören hastalarınızın rahat etmesi için özel olarak üretilmektedir. Aynı zamanda uyku sorunu yaşayarak yaşam kalitesi düşen kişiler için de oldukça etkili bir tedavi aracı olmaktadır. Bebeklerinin sağlığını her şeyden ön planda tutan anne ve babalar için özel oto koltuğu koyun postu; eklem yaralanmalarına özel olarak kullanılacak olan kol ve diz bandajları; seyahatler ve ağrılar için kullanılacak olan bel ve boyuna yönelik seyahat yastığı ve bel korsesi ürünleri birinci sınıf deri malzeme kullanılarak üretilmektedir. Bizler sizlerin sağlığına önem veriyor ve hayatınızı kaliteli yaşamanız için sizlere derimarket.net adresinden hizmet sunuyoruz.

Kuzu Postunun Bilinmeyen Faydaları

Günlük yaşamın içinde farklı alanlarda kullanıma müsait olan kuzu postu özellikle bebek gelişiminde yıllarda faydası görülmüş bir malzemedir. Eski dönemlerde yeni doğan bebeklerin kuzu postuna kundaklanmasının bir anlamı olduğu yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Özellikle zayıf olan bebeklerin posta sarılarak korumaya alınmasının altında yatan nedenlerin modern tıp araştırmalarıyla ortaya koyulmasıyla ne denli önemli bir uygulama olduğu da açıklığa kavuşmuştur. 1970’li yıllarda başlayan bir uygulamadır. Prematüre bir bebek dünyaya getiren anne bebeğini korumak amaçlı olarak kuzu postuna sarmasıyla başlamıştır. Bu uygulama sayesinde prematüre bebeğin gelişimi daha hızlı olmuş ve sorunsuz bir şekilde büyümeye başlamıştır. Bu örnekten yola çıkan uzmanlar kuzu postunun özellikle zayıf olan bebekler yani prematüre olarak dünyaya gelen bebeklerin korunması açısında önemli olduğunu ortaya koymuşlardır. Kuzu postundan yapılan tulum ürünlerinin bu tarz bebeklerde kullanılmasını da tavsiye etmeye başlamalarıyla bebeklerin sağlıklı büyümeleri konusunda ihtiyaçları olan ürünlerin üretimi tarafımızca yapılmaya başlanmıştır. Bebeklerin gelişimleri için kullanılan ürünler olmasının yanı sıra bası yarası bakımı içinde faydalı olan bir üründür. Kuzu postu üzerinde yer alan lif yapısı yünlerin sürtünmesiyle birlikte iletkenlik oluşturmaktadır. Bu sayede insan vücudunda biriken elektrik nötralize etme işlemini gerçekleştirmektedir. Kişilerin kan dolaşımları hızlanmaktadır. Sinir sistemi bu sayede düzene gitmekte ve vücutta oluşan teri ve nemi çekme konusunda faydalı olmaktadır. Uykusuzluk problemleri içinde sıklıkla kullanılan bir üründür. İnsan sağlığına zarar verecek madde içermeyen bir ürün olması da rahat bir kullanım sağlamaktadır. Bel korsesi modelleri içinde de bel ağrılarınızı ortadan kaldıracak özellikle olan tasarımlardan seçimler yapabilirisiniz. Gün içinde kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Bel korsesi modelleri esnek bağlama lastikleri bulunan ürünlerdir. Bu sayede her bedende kişiler rahatlıkla ürünü kullanabilmektedirler.