Ana Sayfa Blog Deri Giyim Kürklü Mont Modelleri Ve Özellikleri
Kürklü Mont Modelleri Ve Özellikleri
14 Mart 2019

Kürklü Mont Modelleri Ve Özellikleri

Mont, serin ve soğuk havalarda kıyafetlerin üzerine giyilen dış giyim modelleridir. Bunlar soğuk ve serin havayı geçirmez ve bireyi olumsuz hava şartlarına karşı korur. Özel kumaşlardan ve derilerden üretilebilmektedir. Oldukça fazla seçenek ve çeşitlilikte üretilirler. Spor ve klasik olmak üzere çeşitlerinin yanı sıra üretildikleri kumaş çeşitlilikleri ile de gözleri kamaştırmaktadırlar. 

İnce kumaşlardan üretilenler daha çok mevsimlik olarak kullanılmaktadır. Daha kalın kumaşlardan üretilenler ise kışlık olarak kullanılmaktadır. Çeşitli renk ve desenlere sahip montlar uzun ve kısa modellere de sahiptir. Montlar genellikle kapüşonlu olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ise kürklü mont seçenekleri de mevcuttur. Şıklığını yansıtmak isteyen bayanların vazgeçilmezi olan kürklü kıyafetler arasında kürklü montlar da yerini almaktadır.

Bayanların Gözdesi Kürklü Montlar 

Modanın her geçen gün değiştiği ve geliştiği günümüzde kürk ayrıntıları hiçbir zaman modadaki yerini kaybetmemiştir. Kürkler elbiselerde, bluzlarda, kazaklarda, eteklerde, pantolonlarda, botlarda, çizmelerde, montlarda ve hatta takılarda bile kullanılmıştır. Kürk ayrıntısı her zaman için kullanıldığı nesneye büyük bir hava katmış ve daha asil göstermiştir. Bayanlar da kürk ayrıntılı kıyafetleri kullanmayı genellikle tercih ederler. Bayan kıyafetlerin yanı sıra erkek kıyafetlerinin bir kısmında da kürk ayrıntıları kullanılmaktadır. Bayan kıyafetlerine oranla erkek kıyafetlerinde bu ayrıntılar daha az yer kaplamaktadır. Erkeklerdense bayanlar kürklü kıyafetleri daha çok tercih etmektedirler. Kürk aynı zamanda çok sıcak tutma özelliği ile de bireyleri soğuk hava şartlarının etkisinden korumaktadır. Özellikle montların içerisinde kullanıldığında çok büyük bir şekilde sıcaklık sağlamaktadır. Kürklü mont seçenekleri bu bağlamda avantajlıdır.

 

İlgi Çeken Kürklü Mont Renkleri

Kürklü mont desenleri ve renkleri genel olarak koyu veya krem renklerde tercih edilmektedir. Renk seçeneklerinin yanında kürk ayrıntıları yaka kısmında veya mont iç kısmında da bulunmaktadır. Montun iç kısmında bulunduğunda monta kalınlık katar. Yani montun kalınlaşmasını sağlayarak içeri hava veya soğuk geçmesini önler. Bu şekildeki kürklü montlar oldukça fazla derecede tercih edilmektedir. Kürklü montlar kaliteli olmasının yanı sıra güzel, şık, ilgi çeken ve havalı görünümü ile de ilgi odağı halindedir. Kürk detayları bireyi daha zengin ve daha asil göstermektedir. Bu sayede çok fazla bayan tarafından tercih edilmektedir. Bayanların giyime ve süslenmeye düşkün olmasından dolayı.