surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Kürklü Bot Blog Kışlık Bot Temizliği Nasıl Olmalı? Kar Botu Nasıl Temizlenir?
Kışlık Bot Temizliği Nasıl Olmalı? Kar Botu Nasıl Temizlenir?
16 Ocak 2023

Kışlık Bot Temizliği Nasıl Olmalı? Kar Botu Nasıl Temizlenir?

Kış aylarının olmazsa olmazı olan kışlık bot modelleri, soğuk günlerde en fazla kullanılan ürünlerdir. Botları bakımlı bir şekilde kullanmak için düzenli olarak temizlik ve bakım işlemi uygulamak gerekir. Bot temizliği ve bakımı yaparak kışlık botlarınızı çok daha temiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Kar botu bayan ve erkek modellerinin nasıl temizleneceğini öğrenerek her ürünü materyaline uygun şekilde temizleyebilir ve botlarınızı uzun yıllar boyunca ilk günkü kalitesinde kullanma şansı yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte bakımlı botlara sahip olmak günlük hayatta kombinlerinizde de şık bir görünüm sergilemenize yardımcı olur. Peki, kar botu erkek ve kadın ürünleri nasıl temizlenir? Gelin bot temizliği konusunda merak edilen detaylara yakından bakalım.

Kar Botu

Süet ve Nubuk Bot Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Öncelikle kışlık bot modelinin hangi malzemeden yapıldığına özen göstererek temizlik işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Çünkü deri, süet ya da nubuk ürünlerin bakımı farklı yöntemlerle gerçekleştirilir. Süet ve nubuk bot çeşitleriniz varsa temizlik konusunda bazı ipuçlarına dikkat ederek bakımlı botlara sahip olabilirsiniz. Süet ve nubuk botlar yapısı gereği çabuk kirlenen modellerdir. Bu nedenle ürünlerin sıklıkla temizlenmesi gerekir. Süet ve nubuk malzeme ile üretilen kadın ve erkek bot modelleri özenle temizlenmelidir. Süet malzemeden yapılmış kışlık botlar için özel fırça, silgi ve sprey ürünleri kullanmak gerekir. Temizlik işlemi öncesinde botunuz ıslaksa kurumasını beklemelisiniz Ardından botu fırçalayarak toz ve kirden arındırmalısınız. Süet silgisi ile de botun üzerinde bulunan lekeleri temizleyebilirsiniz. Son aşamada özel spreyle temizliği tamamlayabilirsiniz.

Nubuk ayakkabılarda ise özel nubuk zımparası tercih edilmelidir. Öncelikle sprey yardımıyla botunuzu ıslatmalı ve zımpara işlemi için ürünü ideal hale getirmelisiniz. Ardından koruyucu spreyle temizlik işlemini tamamlamalısınız. Nubuk ve süet botlarınızı yukarıdaki ipuçlarına göre temizledikten sonra ürünleri uygun bir ayakkabı kutusunda muhafaza edebilir ve botlarınızı kullanacağınız zamana kadar sorunsuz bir şekilde saklayabilirsiniz.

Kadın Kar Botu


Deri Bot Temizliğinde Bilinmesi Gerekenler

Hakiki deri bot temizliğini doğru bir şekilde gerçekleştirmek için birtakım noktalara dikkat etmelisiniz. Öncelikle yapmanız gereken ilk şey, hafif nemli bir bezle botunuzu silmektir. Böylece botun üzerinde yer alan toz, çamur veya toprak gibi maddelerden botunuzu arındırabilirsiniz. İkinci adımda ise özel olarak tasarlanan bot temizleme spreyini kullanabilirsiniz. Bu sayede bot temizliğin yanı sıra derinin bakım işlemlerini de gerçekleştirmiş olursunuz. Bot temizleme spreyini temiz ve kuru bir beze sıkarak ürünü yavaşça silebilirsiniz. Silme işlemi kimi zaman derinin doğal yağını yitirmesine yol açabilir. Bu durum da botun mat görünmesine neden olabilir. İşte bu yüzden derinin eksilen yağını yenilemek ve mat görünümü önlemek için deri boyası ile botunuzu boyayabilirsiniz. Boyama işlemi sonunda deri bot modeliniz ilk günkü estetik görünümüne kavuşur. Son olarak yumuşak bir fırça yardımıyla botunuzu fırçalayarak ürünün daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayakkabı boyası sadece botun yağlanmasına yardım etmez, aynı zamanda deri botu dış etkenlere karşı da korur. Düzenli temizlik ve boyama işlemi sayesinde deri bot modelinize gerekli bakımı yapabilir, botlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

İster deri ister süet bot modeline sahip olun, her zaman ayakkabının malzemesine uygun temizleyici ürünler seçmeli ve temizlik adımlarını doğru bir şekilde uygulamalısınız. Bu sayede botlarınızı ilk günkü performansında kullanabilirsiniz.

Kar Botu

Kış aylarında kaliteli bot modellerine ihtiyaç duyuyorsanız Derimarket koleksiyonlarında yer alan hakiki deri bot ve süet botları hemen inceleyerek kolayca sipariş verebilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30