surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Kürklü Bot Blog Kışlık Bot Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Kışlık Bot Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
18 Kasım 2022

Kışlık Bot Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kış kombinlerinin kilit parçası botlar, gündelik giyimden ofis şıklığına, resmi davetlerden hafta sonu gezmelerine kadar farklı zamanlarda oluşturduğunuz kombinlerinizi tamamlar. Stilinizi yansıtan, kombininizi ideal biçimde tamamlayan, tarzınızı yansıtan kışlık bot alternatifleri arasından seçim yaparken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Gelin, kışlık bot seçerken nelere dikkat edilmeli birlikte inceleyelim. 

Kışlık Bot


Rahatlıktan Ödün Vermeyin

Ayakkabı seçiminde ilk dikkat etmemiz gereken özellik elbette ki rahatlık. Belki de tüm gün ayağınızda olacak kışlık botların ayağınızı sıcak tutması ve kombininize uyumlu olması dışında konforlu olması da oldukça önemli. Rahat bir bota sahip olmak için seçtiğiniz ürünün malzeme kalitesine odaklanmalısınız. Doğru bedende, hakiki deri ya da kürk ile üretilmiş, bakteri üretimini engelleyen, sağlıklı ve çevreye saygılı bot modelleri ile gün boyunca rahat edebilirsiniz. Hakiki deri bot zararsız malzemeler ile usta ellerde üretildiğinde konfor kaçınılmaz olur. 

Su Geçirmez Ürünleri Tercih Edin

Botlarınızın kış mevsiminin soğuk ve yağmurlu günleri için hazırlıklı olması şart. Eğer seçtiğiniz kışlık bot su ve soğuk geçirmeyen özelliklere sahipse bütün kışı konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Yaşadığınız bölge çok soğuksa ya da kar tatiline çıkıyorsanız sürprizli kış günleri için olmazsa olmaz kar botu modellerine de göz atabilirsiniz. 

Kadın Kar Botu


İçi kürklü waterproof bot modelleri sahip olduğu doğal yünler ile ayağınızı sıcak tutarken terletme yapmaz. Üstelik yündeki lanolin maddesi sayesinde, ayağınızda var olan kızarıklıkların ya da tahrişlerin daha kötü bir hal almasının da önüne geçer. 

Nefes Alabilen Seçenekleri Değerlendirin

Kapalı ayakkabılarda özellikle de botlarda uzun süre kalan ayaklar terleyebilir. Bu durumun önüne geçmek için nefes alabilen yapıya sahip ürünler tercih edilmelidir. Malzemesi gereği nefes alabilen bir bot hem kötü koku oluşumunu hem de bakteri oluşumunu engeller. 

Kışlık bot modellerinde sıklıkla karşınıza çıkan içi tüylü bot çeşitleri de bu nedenle dikkatli bir seçim gerektirir. Dolayısıyla bot seçimi yaparken görünümden önce malzeme kalitesi ve yapısına odaklanmanız çok daha önemlidir. 

Hafif Alternatifler Üzerinden İlerleyin 

Bot seçimi yaparken çok ağır, hantal, ayağınızı yoracak modellerden uzak durmalısınız. Gün içindeki enerjinizin hızla yok olmasına sebebiyet verebilecek ağır ve hantal bot modelleri uzun süreli kullanım için uygun olmayabilir. Bu nedenle, uzun süreli ve sık kullanacağınız botunuzu seçerken hafif ve sizi yormayacak ürünlere yönelebilirsiniz. Kalın tabanlı ama malzemesi sebebiyle hafif olan bot çeşitlerinde kalite, konfor ve şıklığı bir arada bulabilirsiniz. 

İhtiyacınıza Yönelik Bir Seçim Yapın

Kışlık bot alışverişine çıkmadan önce gardırobunuzu ve kışlık kombinlerinizi gözden geçirmekte fayda var. Kıyafet seçimlerinizin yoğunluğuna göre takımlarınızda ideal uyum sağlayacak bot çeşitlerine yönelebilirsiniz. Kış stilinizde klasikten vazgeçemiyorsanız kar botu modelleri sizin için ideal olacaktır. Soğuk günlere biraz renk ve neşe katmak isterseniz kadın kar botu alternatiflerine göz atabilirsiniz. 

Kullanımı ve Bakımı Pratik Botlar

Yağmur, çamur, kar söz konusu olduğundan kışlık botlarınızın temizliği ve bakımı da mesai gerektirir. Bu zamanı minimuma indirmek ve bot bakım işini hızlandırmak için tercihinizi hafif nemli bir bezle silerek, oda sıcaklığında kurumaya bırakabileceğiniz modellerden yana yapabilirsiniz. Eğer süet bot alacaksanız yumuşak bir fırça ya da havlu yardımıyla silebileceğiniz nitelikli yapıdaki ürünleri seçmeniz iyi olur. 

Rahatlığı garantili Ugg botlar, şık deri botlar, klasik seçimler ya da kar botları… Farklı kış stillerine imkan sağlayan zengin modeller arasından tüm kışı sizinle birlikte geçirecek alternatifi bulmak çok da zor değil. Birbirinden şık erkek ve bayan deri bot modelleri için hemen şimdi Derimarket’i ziyaret edebilir, size en uygun kışlık botu kolayca satın alabilirsiniz. 

Ugg Bot

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30