surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Kürklü Bot Blog Kışlık Bot Nasıl Saklanır?
Kışlık Bot Nasıl Saklanır?
10 Şubat 2023

Kışlık Bot Nasıl Saklanır?

Süet bot, deri bot, kauçuk veya nubuk bot modelleri…Seçtiğiniz ürün hangisi olursa olsun, doğru bakım yöntemleri ile bot bayan ve erkek ürünlerini uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Kışlık bot ve ayakkabılarınızı bir sonraki sezonda kullanmadan önce temiz ve kuru bir şekilde muhafaza etmek oldukça önemli. Ayakkabılarınızı malzemesine uygun bir temizleme yöntemi ile temizlendikten sonra uygun koşullarda saklamaya özen göstermelisiniz. Temizlik, bakım ve ayakkabı kutusu kullanımı bot saklama konusunda öne çıkan detaylar arasında bulunur. Peki, bot modelleri nasıl saklanır ve nelere dikkat etmek gerekir? Gelin bot saklama ipuçlarına yakından bakalım.

Kışlık Bot


Kışlık Bot Saklamada Ayakkabı Temizliğinin Önemi

Bot modelleri erkek ve kadın bot ürünlerini saklanmadan önce bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Botların tabanları bakteri üremesine karşı iyice temizlenmelidir. Bunun için geniş bir kovaya biraz su koyup botun tabanları kir ve pisliklerden arındırılmalı. Sonrasında tabanlar temiz bir bezle silinerek kurumaya bırakılmalı.

Erkek Kürklü Bot


Botların gövdesini temizlemek için temiz ve nemli bir bez tercih edebilirsiniz. Süet botlar için süet bir fırça seçebilir, pürüzsüz bir yüzey elde etmek için botun yüzeyini doğal yönünde fırçalayabilirsiniz. Deri ve rugan ayakkabıları saklamadan önce vazelinle silebilirsiniz. Bu şekilde botlarınız hem yumuşar hem de derisinde meydana gelebilecek çatlaklar önlenmiş olur.

Kadın ve erkek deri bot modellerini havalandırmak kötü kokuları gidermek açısından önemlidir. Eğer botları havalandırmanıza rağmen koku sorunu hala devam ediyorsa bunun için özel olarak üretilen ayakkabı spreyleri ve pudraları kullanabilirsiniz. Karbonat da ayakkabı kokularını gidermek için sıklıkla tercih edilen doğal yöntemlerden biri.

Kadın Kar Botu


Kışlık Botlarınızı Doğru Bir Şekilde Saklayın

Tüm bu adımlardan sonra spor bot erkek ve kadın modelleriniz temiz ve bakımlı olduğuna göre botlarınızı birkaç ay saklamanın zamanı geldi. Öncelikle, kışlık botlarınızın şeklini korumaya özen gösterin. Botların saklanması ile ilgili en önemli nokta, ürünlerin formunu korumak için kalıp kullanmaktır. Bunun için pek çok farklı malzemeden üretilmiş ayakkabı kalıplarını kullanabilirsiniz. Ayrıca ayakkabıların içerisine kağıt doldurmak suretiyle de ayakkabılarınızın formunu korumanız mümkün. Ancak botun içerisine koyulan kağıt miktarının çok fazla olması botu şişirip genişlemesine sebep olabilir. Gereğinden az kullanılan kağıt ise botun formunu korumaya yetmez. Bu nedenle kağıt miktarını doğru bir şekilde ayarlamaya dikkat edin. 

Botlarınızı ilk satın aldığınızda kutularını atmamak ürünleri saklamak açısından faydalı olacaktır. Eğer botların kendi kutuları durmuyor ise botlarınızı pamuklu bir beze sarabilir veya temiz plastik torbalara koyarak saklayabilirsiniz. Sonrasında ürünleri boyutlarına uygun kutularda muhafaza ederek dolaba kaldırabilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken nokta, botların tamamını büyük bir kutuya koymaktan kaçınmak olmalıdır. Çünkü potansiyel baskı ve ağırlık botların birbirine zarar vermesine ve formlarının bozulmasına sebep olabilir.

Kadın Kar Botu

Ayakkabı kutularını kullanarak ayakkabılarınızı dolabınızda, yatağınızın altında veya herhangi bir yerde kolayca saklayabilirsiniz. Botlarınızı sakladığınız ortamın serin ve kuru olması son derece önemli. Botlarınızı nemli bir ortamda saklamaktan kaçının. Çünkü bu, botlarınızın küflenmesine neden olabilir. Botlarınızı uygun şekilde sakladığınız zaman ürünlerden en iyi performansı alabilir ve kullanım ömrünün uzamasını sağlayabilirsiniz.

Siz de yukarıdaki temizlik ve bakım önerilerini dikkate alarak botlarınızı doğru bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Böylece ürünleri uzun yıllar ilk aldığınız günkü performansı ile kullanabilirsiniz. Kışlık bot ihtiyaçlarınız için Derimarket’in kaliteli bot modelleri arasından seçim yapabilir, güvenli alışveriş fırsatlarıyla siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30