Ana Sayfa Blog Kürklü Bot Kışlık Bot Modellerinde Harika Alternatifler
Kışlık Bot Modellerinde Harika Alternatifler
01 Mart 2019

Kışlık Bot Modellerinde Harika Alternatifler

Yaklaşan soğuk havalar nedeniyle erkek bot arayışları şimdiden başlarken hem ayakkabı mağazası vitrinlerinde hem de internet üzerinden satış yapan online ayakkabı sitelerinde kışlık bot modellerine yer veriliyor. Deri Market de bu yöndeki ürünleriyle gittikçe ön plana çıkarken, deri kışlık bot modelleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Özellikle erkekler için önemli birer yeri olan kışlık bot alışverişlerinde farklı özelliklerinden dolayı değişik ürünler tercih edilirken, birçok detayın da alışveriş algısını değiştirdiği de göze çarpan bir diğer etken. Bot alışverişlerinde;
Botun markası
Botun sağlamlığı
Botun su geçirip geçirmediği, waterproff özelliğine sahip olup olmadığı
Botun modeli ve aksesuar detayları
Botun hangi maddeden yapıldığı
Botun hava alma özelliği, terleme yapıp yapmadığı
Botun taban özellikleri
Botun ıslak yüzeylerde ve kar yağışına karşı kayma özellikleri de oldukça önem taşımaktadır. Kışlık botlar kış boyunca hemen hemen her gün giyileceğinden seçimlerinde ilk önerilen hususun rahatlığın ön planda olması, ayak tabanını ve kemerini destekleyici bir bot satın alınmasıdır. Taban astarı verdiği rahatlığın yanında ayağı desteklerken, botların bağcıkları içinse ayağın tepeden tırnağa desteklendiği bağcıklı modeller tercih edilmesi rahatlık konusunda önemli avantajlar içerecektir. Karlı havalarda ayakların bağcıklarla desteklendiği bot modelleri yürüyüş konusunda oldukça büyük avantajlar sağlayacaktır.

Sımsıcak Tutan Kışlık Bot Modelleri

Rahatlığın yanında bir kışlık bottan beklenen en büyük husus botun ayağı sıcak tutmasıdır. Kışın özellikle soğuk iklimlerde en önemli etken bir botun sıcak tutması olarak değerlendirilir. Dermarket.net internet sitesinde yer alan içi kürklü bot modelleri geçen kış olduğu gibi bu kış da en trend modeller ile göz dolduruyor. Aynı zamanda sıcak tutan ve su geçirmeyen yapısı ile öne çıkıyor. Deri haricinde süet kumaştan üretilmiş kışlık botlar her daim vitrinleri süslerken, süet görünüşünün verdiği özellikli yapının soğuk konusunda ayağı koruma konusunda yetersiz kaldığı görülmektedir. Süet botlar kış mevsiminin nispeten daha hafif geçtiği iklimlerde oldukça popülerdir. İçi yünlü kışlık bot modelleri de bot alışverişlerinin en önemli elemanlarını oluştururken, üç yününün sentetik olmamasına dikkat edilmektedir. İçleri gerçek yünlü botlar ayağın tümünü sıcak tutup soğuğu geçirmemesinin yanında, ayağı terletmez ve aynı zamanda ayağın hava almasını sağlar. Sentetik yünler ise ayağı sıcak tutarken ayağı terletmeme konusunda ise başarısızdır.

Deri Market’in müşterilerine sunduğu kışlık botların sıcaklık konusunda bir diğer özelliği de bot tabanlarının ayak tabanının soğuk zeminden koruyucu özellikleridir. Herhangi bir özelliği olmayan tabana sahip kışlık botların tabanları oldukça kısa zamanda açılabilirken, ayak tabanını sıcak tutmadığı da görülmektedir. Ayrıca ayakların vücudun en çok terleyen bölümlerinden biri olması kışlık botların terletmeyen yapıda olmasını gerekli kılmaktadır. Terletmeyen bot denildiğinde ayakların nefes alabildiği modeller akla gelirken kışlık bot erkek seçimlerinde bu konuda anti-bakteriyel, ve botların hava almasını sağlayan maddelerden imal edildiği kontrol edilmelidir. Böylelikle terleme konusunda ortaya çıkan kötü ayak kokusu ve bu yönde oluşması muhtemel mantar oluşumunun da önüne geçilecektir

Erkek Kürklü Bot


Kaymaz Taban Kışlık Botlar

Kışlık botlar konusunda aranan özelliklerden bir diğeri de karda ve ıslak zeminlerde kaymama özelliğidir. Tercihlerinde önemli bir yer tutan kaymazlık özelliği, kışın çetin geçtiği ve karın uzun aylar boyunca yerde kaldığı iklimlerde hayat kurtarıcı dahi olabilirken, kışlık botların zemini iyi kavraması ve zemine uyguladığı kuvvetin güçlü olması gerekir. Kaymaz tabanlı kışlık bot çeşitleri Deri Market farkı ve kalitesiyle müşterilerine sunulurken, en kaliteli modellerin uygun fiyat ve kampanyalarla desteklendiği de gözden kaçmamaktadır. Bu konuda kauçuk tabanlı kışlık botlar tercih edilmeli ve kauçuk tabanlı botlarla güvenli bir şekilde hareket edileceği de unutulmamalıdır. Kaymazlık özelliğine ek olarak kışlık botların su geçirmez yapıda olması da çok önemlidir. Yasal olarak bir kışlık botun su geçirmezlik garantisinin verilebilmesi için ürünün görülen bir kısmında waterproof ibaresi olması gerekirken; hem yağmur hem de kar suları için su geçirmez botlar birebir olarak nitelendirilmektedir. Böylelikle hem ayak üşümesi hem de su nedeniyle ortaya çıkacak ayakkabı kokusunun da önüne geçilecektir. İçi kürklü bot modellerinde de görülebilen su geçirmezlik özelliğine ek olarak olabildiğince hafif kışlık bot seçimleri de ayakta durulan uzun saatler boyunca duyulan yorgunluğu bir nebze de olsa azaltmış olacaktır.