surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Kış Aylarında Nasıl Giyinmeli?
Kış Aylarında Nasıl Giyinmeli?
09 Mart 2020

Kış Aylarında Nasıl Giyinmeli?

Kış mevsiminde doğru giyinmek dikkat edilmesi gereken bir husustur. Kışlık kıyafetlerimizin, hareketlerimizi kısıtlamayan özellikte ve soğuğa karşı dirençli olmasını isteriz. Giydiğimiz ürünlerin hem hafif hem yumuşak hem de sıcak tutmasını tercih ederiz. Peki, kışın hangi tür kıyafetleri tercih etmeliyiz? 

Kadın Kar Botu

Kış aylarında özellikle içimize giydiğimiz kıyafetler pamuklu veya yün karışımlı kumaşlardan olmalıdır. Bunlar; hava alan ve teri emen özellikte olmalıdır. Dışarıda ise; yağmur, kar, rüzgar gibi etkenlerden sizi koruyarak, üzerine düşen yağmur ve karın içeri girmeden yüzeyde kayıp gidecek türden giysiler tercih edilmelidir. Bu ürünlerin doğal ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına da özen gösterilmelidir. Kimyasal içerikli sentetik ürünlerden uzak durulmalıdır. Özellikle hakiki deri ve hakiki kürkten üretilen malzemeler hem sağlığınız için hem de bütçeniz için en doğru tercih olacaktır.

Derimarket, ürünlerini; insan sağlığına zararlı kimyasal maddeler kullanmadan, Avrupa Reach standartlarına uygun olarak üretmektedir. 

Kışın Ne Tür Kumaşlar Tercih Edilmelidir?

Kış aylarında daha çok pamuk, yün, yün karışımı, kaba ve yüzeyi tüylü kumaşlar tercih edilebilir.

Kış sezonuna özel stil önerileri

Yünlü ve kürklü kumaşlar: Soğuk kış aylarının en vazgeçilmez detaylarından biri de yünlü kumaşlardır. Hem soğuktan koruyan hem de sizi sıcacık tutan kürklü kumaşlar, kullanım açısından da kolaydır. Bu kumaşlar aynı zamanda çok çabuk kirlenmez ve kırışmaz özelliğe sahip oldukları için de oldukça kullanışlıdır. Kürkün diğer önemli özelliği ise; çok sıcak tutmasıdır. Kürk vücut ısısını dengede tuttuğu için her iklime uyum sağlar, sizi soğuğa karşı koruyarak sıcacık tutar. Diğer kumaşlar terleterek alerji olmanıza neden olurken, gerçek kürklü kumaşlar terlemeyi engelleyerek alerji gibi sorunlarla karşılaşmanıza engel olur. Eğer siz de kürkten vazgeçemeyenlerdenseniz derimarket.net adresinde satışı sunulan içi kürklü deri ceket, içi kürklü mont, içi kürklü kar botu,içi kürklü kışlık bot, içi kürklü deri eldiven, içi kürklü deri şapka modelleri gibi birçok alternatifleri bulunan ürünleri kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. 

Deri giyim ürünleri: Gerçek deri; yapısı, dokusu ve diğer özellikleri nedeniyle kendine has bir yapısı olan doğal bir üründür. Dış giyimde: mont, ceket ya da pantolonlarda sık olmamakla beraber elbise ve eteklerde gördüğümüz ve daha çok kışın veya mevsim geçişlerinde kullanılır.

Süet ve kumaşlar: Kadife ve yapısı nedeniyle yoğun ve sıcak tutan kumaş çeşitlerinden biridir. Özellikle kış mevsiminde göze çarpan süet her formda karşımıza çıkmaktadır. Şık bir görünüm sunan süet; montlardan, trençkotlara, kabanlarda ayakkabılara birçok üründe sade ve şık görünümüyle dikkat çeker. Çok kullanışlı ve sıcak tutan süet, kışlık bot modellerinde zarif görünümüyle dikkat çeker. Süet kışlık bot modellerinden hoşlananlar için ideal bir seçenek olan kar botu ve içi kürklü bot modellerini derimarket internet sitesinden inceleyebilirsiniz. 

Deri eldiven, şapka, bere: Vücudumuzda soğuğun büyük bir bölümünü başta yüzümüz olmak üzere başımızdan alırız, bu sebeple mevsimine uygun özellikte; atkı, bere, şapka, boyunluk gibi ürünlerle baş bölgenizi soğuktan koruyabilirsiniz. Özellikle içi kürklü deri eldiven çeşitleri ve içi kürklü deri şapka modelleri ile en çetin soğuklardan bile korunabilmeniz mümkün. Aynı zamanda içi kürklü deri eldivenler ile ellerinizi soğuktan korurken aynı zamanda kuru soğuklarda oluşabilecek çatlaklara ve kuruluklara karşı önlem alabilirsiniz. 

Kadın Kar Botu


Kışlık Botlar: Kış aylarının olmazsa olmazlarından en önemlisi ise kışlık botlardır. Kışlık bot modelleri tam ayağa oturan suya ve soğuğa dayanıklı bir yapıda olmalıdır. Ayrıca kar ve buzlu zeminde kaymayı önleyen bir yapıya da sahip olmalıdır. Kışlık bot ve kışlık kar botu modellerinin içi kürklü olanı ise en ideal seçenekler arasında ilk sırada yer alır. Gerçek deri ve gerçek koyun kürkünden üretilen bot modelleri; en soğuk iklim koşullarında bile ayakları tüm gün sıcacık tutar; vücut ısısını dengede tutarak terlemeyi önler. Gerçek deri su geçirmez yapıda olduğu için oldukça kullanışlıdır. Derimarket’in gerçek deri ve gerçek kürkten üretilen kışlık bot modelleri mükemmel bir tercih olacaktır. 

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30