surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Giyim Blog 2024 Kayak Tatilinde Yanınızda Bulunması Gereken Kayak Ekipmanları
2024 Kayak Tatilinde Yanınızda Bulunması Gereken Kayak Ekipmanları
06 Ekim 2023

2024 Kayak Tatilinde Yanınızda Bulunması Gereken Kayak Ekipmanları

Kış mevsiminde rotayı kayak merkezlerine çevirenler ve 2024 yılında da kayak tatili planlayanlar buraya! İster kış sporları tutkunu olun, ister mevsimin keyfini şehirden uzakta çıkarma ve dinlenme hedefinde… Her iki durumda da kayak tatiline çıkmadan önce mutlaka yanınıza almanız gereken kurtarıcı ekipmanlar mevcut. Kayak tatiline hazırlık sürecinin tüm inceliklerini bizden öğrenin ve yazımızı okumaya devam edin.

Kayak Tatili İçin Yanınıza Almanız Gereken 10 Eşya

Kış aylarının zorlu hava koşulları ve şehir hayatının yoğun temposu birleşince, hepimiz biraz dinlenmek ve mola vermek istiyoruz elbette. Kayak tatili, doğayla iç içe olmaya imkan tanıyan, dinlendiren ve adrenalin tutkunlarına da hitap eden harika bir etkinlik aslında. Ancak hava koşullarının daha belirgin hissedildiği kayak merkezlerine gitmeden önce yanınıza alacağınız kayak aksesuarları ve kayak kıyafetleri seçiminde dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer ki kayak sporuna yeni merak salmaya başladıysanız, yanınızda bulundurmanız gereken kayak ekipmanları da üzerinde durmanız gereken bir diğer önemli konu. Peki tatile çıkarken bavulunuzda bulunması gerekenler neler?

Termal Giysiler

Kayak merkezleri, soğuk havanın iyiden iyiye hissedildiği konumlarda yer alıyor. Dolayısıyla soğuğa karşı kalkan oluşturmanız şart. Gündelik hayatta tercih etmeseniz de, termal giysiler kayak tatilinde kurtarıcınız olabilir. Termal giysiler, kayak keyfinizin sekteye uğramasını engelleyen ve soğuk havayı önleyen özelliğe sahip. Termal içliklerin yanı sıra termal çoraplar da bavulunuzda bulunması gerekenlerden.

Kayak Gözlüğü

Kayak gözlüğü, görüşünüzü engelleyen karlı havalara ve tabii ki güneşe karşı tatil boyunca yanınızda olmalı. Kayak yaparken sürekli hareket halinde olacağınız için, güneş gözlüğü yerine yüzünüze oturan bir kayak gözlüğü tercih edebilirsiniz.  

Güneş Kremi

Kış mevsiminde güneş hala tepede ve etkisini yitirmiş değil. Güneşe daha da yaklaştığınız ve çoğunluğunu dış mekanlarda geçirdiğiniz rakımı yüksek kayak merkezlerinde güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin. UV ışınlarının cildinize olan zararları en az yaz mevsiminde olduğu kadar kış günlerinde de kendini belli ediyor ve rakımı yüksek bu bölgelere dik açıyla düşüyor. Bu nedenle bavulunuza bir güneş koruyucu ekleyin ve kayağa çıkmadan önce mutlaka kullanın.

Kayak Kıyafetleri

Gelelim kayak kıyafetlerine… Kış sporlarına düşkün olanlar bilir; kayak tatilinde, günlük hayatta tercih ettiğimiz montlar, kabanlar ve ceketler kullanışlı olmuyor ve kayağa uygun değil. Bu nedenle yanınıza kayak ceketi, kayak pantolonu ve kayak eldiveni almanız gerekiyor. Kayak sporuna uygun üretilen, su geçirmeyen, sıcak tutan, nemi hapseden ve hareket özgürlüğünüze öncelik veren bu kıyafetler sayesinde hava koşulları ve diğer etkenlere karşı daha korunaklı ve konforlu olabilirsiniz.

Kask

Yapılan spor ne olursa olsun, başlıca dikkat edilmesi gereken en önemli unsur güvenlik. Pistte karşılaşabileceğiniz olası tehlikelere karşı önlem almanızı sağlayan kasklar, tatilde yanınızdan ayırmamanız gereken ekipmanlardan biri. 

Nemlendirici Kremler

Güneş kremi haricinde seyahat çantanıza eklemeniz gereken bir diğer kozmetik ürünü de nemlendiriciler. Soğuk ve kuru havanın cilde olumsuz etkileri olabilir. Cildinizin kurumalara, tahrişlere ve kızarmalara karşı korunaklı olmasını ve tatil boyunca nemli kalmasını istiyorsanız cilt tipinize uygun (ve dilerseniz daha yoğun yapıda) bir nemlendirici edinmeyi unutmayın. 

Kayak Takımı 

Kayak yapmak sizin için bir tutkuysa zaten takımlarınız hazır demektir. Yeni başlayanlar ise, kayak ekipmanları edinmeden önce boy ve kilolarına uygun olmasına dikkat etmeli. Fakat bazı kayak merkezlerinin bu ekipmanları kiralamaya olanak sağlayan hizmetleri de mevcut. Bunu da ayrıca not düşelim.

Kayak Aksesuarları

Şapka, bere, atkı gibi aksesuarlar kayak tatilinin olmazsa olmazları. Zamanınızın büyük bir kısmı muhtemelen kayak yapmakla geçeceğinden, içinde en çok rahat ettiğiniz aksesuarları bavulunuza koymakta fayda var. Bunların arasında yüzünüzü rüzgardan korumaya yarayan parçalar da bulunuyor.

Sırt Çantası

Bavul dışında, tatildeyken gün boyu yanınızda taşıyabileceğiniz ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayan malzemelere yer verebileceğiniz kullanışlı bir sırt çantası hazırlamayı unutmayın. Yedek eldiven, yedek çorap, içme suyu, atıştırmalık, fotoğraf makinesi, telefon, peçete, güneş kremi, nemlendirici ve diğer malzemeleri içine koyabileceğiniz çok da ağır olmayan bir sırt çantası tatilde konforu elde etmenizi sağlayacak. Tüm bunların dışında sırt çantanızda mutlaka bir harita ve GPS cihazı da edinmeli ve her daim yanınızda taşımalısınız. Çünkü dağlık bölgeler kaybolmaya oldukça müsait, temkinli olmakta fayda var.

Kışlık Bot

Kayak sporuna uygun, su geçirmeyen kaliteli ve konforlu bir kışlık bot kayak tatilinin en önemli ekipmanlarından. Yanınızda götüreceğiniz kışlık botun, su geçirmeme özelliği dışında karda ve buzda kaymayan yapıda olması gerekiyor. Tabii ki sıcak tutması, ayak yapınıza uygun ve rahat olması da göz ardı edilmemesi gereken unsurlar arasında. 

Kadın Kar Botu


Kaliteli malzemelerle üretilen, kayak sporuna uygun konforlu bir bot, tatil keyfinizin gidişatını en az kayak kıyafetleri kadar belirleyen bir öneme sahip. Derimarket, birbirinden farklı tasarımları ve modelleriyle tatilde sizi yarı yolda bırakmayan ürünleri ve kışlık botları sizler için üretiyor. Soğuğa karşı korunaklı olmanızı sağlayan, su geçirmeyen, kayma tehlikesiyle baş başa bırakmayan kışlık botlar, Derimarket güvencesiyle kayak tatilinde yanınızda. İçi hakiki kürklü, soğuk hava şartlarına uygun tasarlanan, terleme yapmayan ve nefes alan yapıya sahip kar botlarıyla hem konforu yakalayabilir hem de soğuğa karşı önlem alarak dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. 

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30