surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Kürklü Bot Blog Kar Botunun Sahip Olması Gereken 5 Özellik
Kar Botunun Sahip Olması Gereken 5 Özellik
28 Kasım 2022

Kar Botunun Sahip Olması Gereken 5 Özellik

Kar botları kış mevsiminin en çok tercih edilen bot modellerinden biri. Son yıllarda kış aylarında yaşanan yoğun kar yağışları kar botu alışverişini önemli bir ihtiyaç haline getirmiş durumda. Bot çeşitleri farklı renk, desen ve tasarım özellikleri sayesinde her zevke hitap eden geniş bir seçkiye sahip. Kar botu seçiminde botun dış tasarımı kadar sunduğu özellikler ve kullanılan malzeme de oldukça önemli. İyi bir kar botunun sizi soğuktan koruması ve su geçirmez özelliklere sahip olması gerekir. Aksi takdirde yağışlı havalarda botlarınızı kullanma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Peki, kar botu bayan ve erkek modelleri nasıl seçilir? Gelin iyi bir kar botunun sahip olması gereken özelliklere yakından bakalım.

Kar Botu


Su Geçirmez Özelliklere Sahip Botlar Alın

Yağmur, kar veya sulu kar… Kış aylarında çoğu zaman dışarıda görebileceğimiz bu hava olayları bot seçimini yakından etkiler. Özel tasarım yapısı sayesinde ıslaklığa karşı ekstra bariyer sunan kadın ve erkek kar botu modelleri su itici özelliklere sahiptir. Bu yönüyle kar botları su geçirmez ve ıslak ortamlarda ayaklarınıza su girmesini engeller. İyi kar botlarının çoğunda suya dayanıklı üst saya ve su geçirmez membran malzeme kullanılır. Su geçirmez membran malzeme nemin dışarı çıkmasına olanak tanırken içeri su girmesini engeller. Ayrıca waterproof bot modellerinde su geçirmez astar malzeme de kullanılır.

Sıcak Tutan Yapıda Botlar Seçin

Kar botu kadın ve erkek modelleri satın alırken ayağı sıcak tutan yapıdaki modeller seçmeye özen gösterin. Yün ve kürk gibi detaylarla süslü olan botlar, ayağınızı sıcak tutarak karlı havalarda rahat hareket etmenize yardımcı olur. Gerçek yün ve kürk karışımı detaylarla tasarlanan modeller ayaklarınızı ısıtırken aynı zamanda ayaklarınızın nefes almasına da katkı sunar. Böylece ayakta bakteri ve koku oluşumunun önüne geçilir.

Kar Botu


Kauçuk ve Tırtıklı Tabana Sahip Ürünlere Yönelin

Günlük süet bot veya deri bot modellerinin aksine kar botlarının hemen hepsi kauçuk ve tırtıklı taban özellikleriyle satışa sunulur. Karlı ve buzlu zeminlerde düz tabana sahip ürünlerle dolaşmak kayma ve düşme gibi istenmeyen kazalara neden olabilir. Kaymaz taban olarak da bilinen kauçuk tabanlar ise bu tür zeminlerde kaymanın önüne geçerek olası kaza risklerini en aza indirir. Yere sıkı bir şekilde tutunan kauçuk tabanlı botlarla kaygan zeminlerde rahat adımlar atabilirsiniz. Karda giymek için kalın ve yüksek tabanlı bot seçmek ve bot tabanının tırtıklı yapıda olması da buzlu yüzeylerde yer tutuşunu artırarak konforlu bir deneyim sağlar.

Bileği Tamamen Saran Botlar Seçin

Kar botları yoğun kar yağışına ve buzlu zeminlere özel olarak tasarlanır. Günlük botların bilek yapısı genellikle daha kısa olur. Oysa kar botları bileği tamamen kavrayan bir yapıda tasarlanır. Bu da botlarla daha rahat hareket etmeye ve düşme gibi durumlarda bilek burkulmalarını önlemeye yardımcı olur. Öte yandan bileği kavrayan kar botları tipi gibi yoğun kar yağışı olan bölgelerde ayaklara su girişini önler ve karda daha kolay şekilde yürümeye imkan tanır.

Ugg Bot


Antibakteriyel Özellikli Botlara Yatırım Yapın

Kar botları seçiminde bir diğer özellik ise ürünün antibakteriyel olması. Kar yağışı altında kullanılacak olan botların, ter emen ve antibakteriyel yapıya sahip olan malzemelerden oluşması gerekir. Böylece botlarınız tüm gün ayağınızda kalsa bile bakteri ve koku oluşumu yaşanmaz. Örneğin, kauçuk tabanlı, antibakteriyel astarlı hakiki deri bot modelleri şehirde kar yağdığı günlerde ideal bir kullanım sunar. Nefes alan deri botlar özel yapısı sayesinde ayakların rahat kalmasını destekler.

Siz de Derimarket’in kadın ve erkekler için sunduğu zengin ürün seçkisi içerisindeki kar botu modellerini inceleyebilir, ayrıcalıklı fırsatlarla beğendiğiniz ürünleri hemen satın alabilirsiniz. Cool Moon bej rengi hakiki kürklü kadın kar botu ile kombinlerinize şıklık katabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30