Ana Sayfa Blog Medikal Ürünler Havalı Yatak Modelleri Sağlıklı Bir Şekilde Uyumanızı Sağlıyor
Havalı Yatak Modelleri Sağlıklı Bir Şekilde Uyumanızı Sağlıyor
20 Mart 2019

Havalı Yatak Modelleri Sağlıklı Bir Şekilde Uyumanızı Sağlıyor

Havalı yatak, son yıllarda adı çok sık duyulmaya başlanan, uyku ve stresten kaynaklanan fibromiyalji hastalığına iyi gelen en iyi çözümlerden biridir. Hastalığın nedeni tam olarak tespit edilemese de belirtileri çok açıktır. Uykuda rahatsızlık hissi ile kendisini gösteren bu hastalık, uyuma süresine bakmadan kişinin her zaman yorgun olmasına neden olmaktadır. Romatizmal ağrılar ile de kendisini gösteren bu hastalık, uzun yıllardan beri birçok kişinin adeta kabusu haline gelmiştir. Stres, depresyon, ağrı, çok hassas olma gibi belirtilere sahipseniz, siz de bu rahatsızlığa yakalanmışsınız demektir. Bu noktada, rahatsızlığa çözüm bulmak için değişik yöntemlerin denendiğini görüyoruz. Bunlardan en etkili olan ise havalı hasta yatağı çeşitleridir.


Havalı Yatak Bası Yaralarını Önlüyor
Havalı yatak, teknolojinin bulduğu en önemli ürünlerden birisidir. Dışarıdan bakıldığı zaman çok basit gibi görünen bu yatak, aslında sağlık problemlerinin çok büyük bir kısmına kalıcı çözüm getirmektedir. Bu noktada yatağın kullanım alanlarının başında insan vücudunda oluşan yatak yaraları gelmektedir. Havalı hasta yatağı modellerinin ileri teknolojilerle donatılmış özellikleri sayesinde yatağın içindeki basınç ayarlanabilir. Böylelikle yatalak olan hastanın vücuduna değişen miktarlarda basınç uygulanır. Bu şekilde hastanın aynı bölgesi her zaman aynı basınç ile karşı karşıya kalmaz. Yatak sayesinde bir nevi insan vücudu nefes almaya başlar. Kan dolaşımındaki sıkıntılar ortadan kalkar. Böylelikle yaraların oluşmasının da önüne başarılı bir biçimde geçilmiş olunur. Yatak hastalar için en iyi çözüm olan havalı yatak fiyatları da ürünün kalitesine göre farklılık göstermektedir. Bu ürünü almadan önce özenle araştırarak satın almanız yararınıza olacaktır. 


Havalı Yatağın Bası Yarasına Etkileri

Bası Yarası, yatakta uzun süre kalmak zorunda olan, hareket etmekte sıkıntı çeken kişilerin başına gelmektedir. Yatak yarası da denilen bu kötü durum, genellikle pozisyonu sabit olan hastaların başına gelmektedir. Bu noktada yatak tarafından uygulanan basınç en önemli nedendir. Bunun yanı sıra doğru bakım yapılmaması da yaraların oluşmasına neden olabilmektedir. Çünkü yatalak da olsa, hastaların belli bir süre hareket ettirilmesi gerekmektedir. Böylelikle vücuttaki basıncın etkisi minimuma indirilmiş olacaktır. Ancak bunun yapılmadığı dönemlerde vücutta yaralar görünmeye başlar. Havalı yatak kullanımı, bu noktada tedavi edici bir etkiye sahiptir. Yatak modellerinin insan sağlığı üzerinden direkt etkili olması çok şaşırılacak bir şey değildir. Çünkü yatılan yatağın, düzgün ve rahat olması, özellikle kan dolaşımının daha sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle de yatağa bağımlı hastalar için bir hayati önem niteli taşımaktadır. Bu nedenle havalı hasta yatağı kullanımı kaçınılmaz olmalıdır.  Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için havalı yatak fiyatlarını inceleyip satın alarak, kendinize ve sevdiklerinize ne güzel yatırımı yapabilirsiniz.