Ana Sayfa Blog Deri Giyim Gerçek Deri Mont Nasıl Anlaşılır
Gerçek Deri Mont Nasıl Anlaşılır
15 Mart 2019

Gerçek Deri Mont Nasıl Anlaşılır

Deri mont, özellikle soğuk günlerde pek çok kişi tarafından tercih edilen bir mont türüdür. Yapısı itibarıyla soğuktan koruma özelliğine sahiptir. Diğer türdeki montlara nazaran kişi üzerinde kaba bir şekilde durmayan oldukça kullanışlı ve şık montlardır. Deri montlar ile soğuktan korunmanın yanı sıra şıklıktan da taviz vermemiş olursunuz. Piyasada ne yazık ki deri mont adı altında satılan ancak deriden üretilmemiş mont satışları yapılmaktadır. Bu husus, gerçek bir deri mont satın almak isteyen kişiler için deri mont nasıl anlaşılır sorusunu oldukça önemli hale getirmektedir.

Gerçek Deri Mont Fiyatları

Gerçek bir deri mont sahibi olmak isteyen kişilerin göz önünde bulundurması gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Çünkü piyasada gerçek deri mont diye sahte deri montlar satılmaktadır. Bunlar plastikten üretilmiş dayanıksız montlardır. Öncelikle deri montun güvenilir ve piyasada bilinen bir mağazadan satın alınması gerekir. Bilinmeyen mağazalardan deri montun satın alınması, sahte olma ihtimalini artıracaktır. Bu gibi yerler sahte, oldukça kullanışsız ve kalitesiz montları gerçek deri mont diye satabilmektedir. Eğer deriden de anlamıyorsanız çok rahat aldatılabilirsiniz. Dolayısıyla tanınmış mağazalardan gerçek bir deri monta sahip olmak her zaman avantajlı olacaktır. Deri mont nasıl anlaşılır hususunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta fiyat karşılaştırması yapılması ve fiyatı çok düşük olan montlardan kaçınılması gerektiğidir. Gerçek deri montların fiyatları kalite, kesim ve markaya göre değişmekle birlikte düşük fiyatla satılmamaktadır. Dolayısıyla çok düşük fiyatlarla satılan montların plastikten üretilmiş suni deri olma olasılığı yüksektir.

Deri Mont Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gerçek bir deri mont nasıl anlaşılır sorusuna verilebilecek diğer yanıtlar şöyledir. Montun kokusu kontrol edilerek gerçek deriden üretilip üretilmediği anlaşılabilir. Suni derilerin hammaddesi plastik olduğundan bu maddelerden yapılan montlarda plastik kokusu bulunurken gerçek deri montlarda ise baskın bir deri kokusu bulunmaktadır. Gerçek bir deri mont gözeneklere sahipken suni deri montlarda gözenek bulunmamaktadır. Deri montlar katlandığında ya da kıvrıldığında keskin bir çizgi oluşuyorsa bu, montun suni deriden üretildiğini göstermektedir.