Ana Sayfa Blog Medikal Ürünler Fibromiyalji Hastalığı Kaliteli Yataklar İle Son Buluyor
Fibromiyalji Hastalığı Kaliteli Yataklar İle Son Buluyor
20 Mart 2019

Fibromiyalji Hastalığı Kaliteli Yataklar İle Son Buluyor

Birçok insanın en büyük problemlerinde olan Fibromiyalji hastalığı, son derece can sıkıcı olabilmektedir. Çünkü bu hastalık, insanların uyku düzenini alt üst etmektedir. Özellikle rahat bir yerde uyumayan kişiler, ne kadar uzun uyurlarsa uyusunlar, her zaman yorgun ve bitkin hissederler. Bunun yanı sıra hastaların birçok bölgesinde de ağrılar oluşur. Hastalık kendisini uykusuzluk ve ağrı ile beraber gösterir. Böyle durumlarda ağrılar zamanla çekilmez bir hal alabilir. Kişiyi depresyona sokan bu hastalık, gün içinde insanın daha stresli olmasına da neden olabilir. Çeşitli tedavilere sahip olan rahatsızlığı ortadan kaldırılabilmesi için yattığı yatağın değiştirilmesi işe yaramaktadır.

Bası Yaralarının Çözümü Var

Bası Yarası olarak halk arasında ifade edilen yatak yaraları, uzun süreli yatışlarda ortaya çıkar. Artık hareket edemeyen ve felçli olan kimseler, ne yazık ki aynı pozisyonda yatmak zorunda kalırlar. Bu da hastanın vücudundan bir takım sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Basınç uygulayan yatak, kemik çıkıntılarının olduğu yerde, kalçalarda ve kuyruk sokumunda yaraların açılması durumunu tetikler. İşte tüm bu yaralara bası yarası denilmektedir. Hava yastığı kullanarak, bu yaraların oluşmasını engelleyebilirsiniz.


Havalı Yatağın Mucizevi Etkisini Farkedeceksiniz

Havalı yatak, birçok kişinin kulağına yabancı gelebilir. Ancak birçok hastanın ya da hasta yakınının bildiği bir üründür. Son yıllarda çok geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için tercih edilmektedir. Bu yatağın tam olarak işlevi, hastanın vücudunda yatak yaralarının oluşmasını engellemektir. Çünkü yatağa mahkum olmak zorunda kalan hastalar, her zaman aynı pozisyonda ve aynı basına maruz kalırlar. Bunun sonucunda oluşan yaralar ise onların işlerini daha da zorlaştırır. Ancak havalı yatak, farklı türlerde basınca sahip olduğu için yaraların oluşmasını en başından engellenmektedir. Birkaç farklı modeli olan havalı yataklar, insan sağlığı için bulunmaz bir üründür.

Tıp dünyasının çare bulmada zorlandığı Fibromiyalji hastalığını tedavi için havalı yatakları tercih etmek son derece mantıklı olacaktır. Çünkü bu yataklar sayesinde, rahatsızlığın can sıkıcı belirtileri zamanla ortadan kalkmaya başlayacaktır. Bu şekilde hastalığı atlatmayı başaran birçok insan vardır. Yatak yaralarını engelleme özelliğine de sahip olan havalı yatak, farklı modellere sahiptir. Bu noktada doğru seçimi yaparak, insan sağlığını tehdit eden olumsuz durumları ortadan kaldırabilirsiniz.