surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Erkek Deri Terliklerinde Konfor ve Sağlık: Doğru Terlik Seçimi Nasıl Yapılır?
Erkek Deri Terliklerinde Konfor ve Sağlık: Doğru Terlik Seçimi Nasıl Yapılır?
05 Nisan 2023

Erkek Deri Terliklerinde Konfor ve Sağlık: Doğru Terlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Hem evde hem de dışarıda konforlu bir kullanım sunan deri terlik modelleri, erkekler için de birbirinden şık tasarımlar ile satışa sunuluyor. Peki, hakiki deri terlik seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir, doğru terlik seçimi nasıl yapılır? Yazımızı okuyarak bu soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. 

Erkek Deri Terlik


Ayak Numaranıza ve Yapınıza Uygun Bir Seçim Yapın

Erkek terlik seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken şey, terliğin kalıbı ve ayağınızın yapısına uygun olması. Hem ayağınızın yapısı hem de terliğin kalıbını dikkate alarak kendi numaranızda, kendi numaranızdan bir numara büyük ya da bir numara küçük bir terlik seçerek en rahat edeceğiniz terliği bulabilirsiniz. Eğer terlik markası ürününün tam kalıp olduğunu belirtiyorsa doğrudan kendi numaranızı seçerek terliğinizi satın alabilirsiniz. 

Dayanıklı ve Esnek Modellere Yönelin

Erkek deri terlik modelleri arasında seçim yaparken tercihinizi dayanıklı ve esnek ürünlerden yana yapmanız da oldukça önemli. Esnek bir yapıya sahip olan terlik modelleri, yürürken ayağınızın daha rahat etmesini destekler. Bunun yanında esnek yapısı sayesinde kırılma, yırtılma gibi olası durumların da yaşanmasını erteler. Özellik EVA taban gibi çok sert olmayan, esnek yapıda ve yere konforla basmanıza yardımcı olan esnek ürünlere yönelebilirsiniz. Dayanıklı yapıya sahip terliklerinizi uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Erkek Deri Terlik


Kullanım Şeklinizi Dikkate Alın 

Doğru terliği seçmek için onu nerede kullanacağınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Terliğinizi evde, iş yerinde, seyahatlerde ya da günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Kullanım sıklığınız ne kadar çok olacaksa buna bağlı olarak daha konforlu ve basic modellere göz atabilirsiniz. Daha şık ve kombinlerinizi tamamlayacak terlikler arıyorsanız farklı tarzları ile öne çıkan modelleri değerlendirebilirsiniz. 

Özel Durumlarınız Varsa Buna Uygun Bir Seçim Yapın 

Ayaklarınızda herhangi bir rahatsızlık varsa taban ve malzeme seçimi daha da önem taşır. Nasır, topuk dikeni gibi sorunlar yaşayan kişiler için terlik seçiminde tabanın konforlu olması gerekir. Mantar, egzama, terleme gibi sorunlar yaşayan kişiler ise nefes alabilen, bakteri oluşumunu engelleyen malzemelerden hazırlanan terlik modellerine yönelmelidir. Deri malzeme gibi doğal malzemeler ayakların nefes almasını sağlarken, bakteri ve mantar oluşumunun da önüne geçer. Tüm bunların yanında ayağınızda sürekli devam eden bir sorun varsa hekiminize danışarak sizin için en uygun malzeme ve taban özelliklerine sahip ürünü bulabilirsiniz. 

Erkek Deri Terlik


Tarzınızı Göz Ardı Etmeyin

Kışlık ya da yazlık terlik seçimi yaparken hem kaliteli hem de şık bir ürün seçerek beğeninize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Farklı tarzlarda satışa sunulan terlik modelleri arasından tarzınıza en uygun yazlık deri terlik modelini bulabilirsiniz. Eğer minimal bir tarzınız varsa mantar tabanlı, çift bantlı erkek deri terlik modellerini inceleyebilirsiniz. Özgün tarzdaki aksesuarlardan hoşlanıyorsanız çapraz ve geniş bantlı deri terlik modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, sandaleti anımsatan görünümleri ile yazlık kombinleri de en şık şekilde tamamlamanıza yardımcı olur. Bohem ya da modern kombinler için bu modelleri tercih edebilirsiniz. 

Parmak arası modellerin rahatlığından ve görünümünden vazgeçemiyorsanız da parmak arası seçenekleri inceleyebilirsiniz. Modellere karar verirken günlük hayatta en çok tercih ettiğiniz renkleri de göz önüne bulundurabilir, her kombininiz ile uyacak renkte bir ürünü satın alabilirsiniz. 

Gerçek Deri Malzemelerden Hazırlanan Terlikleri Tercih Edin

Deri terlik, doğal bir malzemeden üretildiği için pek çok avantaj sunar. İşte deri terlik kullanmanın avantajları: 

-Deri, nefes alabilen bir malzeme olduğu için ayağınızın terlemesini engeller. Özellikle yazlık terlik arayışındaysanız deri ürünlere yönelmeniz oldukça avantajlı olacaktır. 

-Nefes alabilen deri malzeme, bakteri ve mantar oluşumunu da önler. Böylece mantar başta olmak üzere kaşıntı, döküntü yapan ve sıkça karşılaşılan cilt sorunları ile baş etmenize yardımcı olabilir. 

-Deri malzeme nefes alabilmesinin yanında nemi de içine hapseder. Böylece ayaklarınız terlese dahi kötü koku oluşmaz. Terliklerinizi hijyenik bir şekilde kullanabilirsiniz. 

-Doğal malzemelerden hazırlanan ürünler, sağlık açısından her zaman bir adım öndedir. Deri malzemeden üretilen kışlık ve yazlık terlik modelleri de sağlıklı ve konforlu bir kullanım sunar. 

-Deri malzeme dayanıklıdır. Bu nedenle erkek deri terlik modellerini yönelerek uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünler seçebilirsiniz. Böylece maddi olarak tasarruf da edebilirsiniz.

-Doğal ve dayanıklı bir malzeme olan deri, görünümüyle de kombinlerin şık bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Kaliteli ve şık erkek deri terlik modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. 

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için gerçek deri terlik modellerini tercih etmeniz gerekir. Bunun için güvenilir markaların, kaliteli deri malzemeden üretilen ürünlerini inceleyebilirsiniz. Bilinir ve güvenilir markaları tercih ederek deri olarak satışa sunulan ancak gerçek deri olmayan, sahte ürünleri satın alma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Derimarket, hakiki deri ve el işçiliği ile hazırlanan ürünleri ile size kaliteli ve güvenilir bir alışveriş sunar. Siz de erkek deri terlik ürünleri başta olmak üzere pek çok deri malzemeli aksesuar ve ayakkabı çeşidini Derimarket’ten güvenle satın alabilirsiniz.

Erkek Deri Terlik


WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30