surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Ayakkabı Blog Erkek Bot Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Erkek Bot Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
19 Aralık 2022

Erkek Bot Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış mevsiminin olmazsa olmazı botlar soğuk havalarda en çok kullanılan ayakkabı modellerinden. Değişik renk ve malzeme yapısı ile dikkat çeken bot erkek modelleri, hem günlük giyimde hem de ofis stilinde kullanılabilen parçalar arasında. Erkek kar botu, erkek spor bot veya erkek süet bot… Hangi modeli seçerseniz seçin, bot tercihinde öncelikle ayak sağlığına ve konfora dikkat etmeyi unutmayın. Peki, erkek deri bot modelleri nasıl seçilmeli, bu konuda dikkat edilmesi gerekenler neler? Gelin deri erkek bot alışverişi sırasında göz önünde bulundurulması gereken unsurlara yakından bakalım.

Erkek Kürklü Bot


Ayak Tipinize Uygun Modellere Yönelin

Deri bot seçimi yaparken dikkat edeceğiniz ilk nokta, botun ayak tipinize uygun olmasıdır. Ayak tipine uyum sağlamayan botlar bir süre sonra ayakta bakteri oluşumuna, kötü kokuya veya ayak vurmasına neden olabilir. Ayaklarınıza dar gelen veya ayak yapınıza uygun olmayan botlar ayak sağlığınızı olumsuz etkiler. Bu açıdan bakıldığında seçtiğiniz botlar ne bol ne dar olmalıdır. Bot içinde ayak parmaklarınızın rahat etmesi ve ayaklarınızın nefes alması son derece önemlidir.

Su Geçirmez Botlar Seçin

Bot çeşitleri satın alırken önem vermeniz gereken konulardan biri de su geçirmezlik özelliği. Botlar kış aylarında sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Dolayısıyla kış mevsimindeki yağmur ve kar gibi doğa olaylarına dayanıklı modeller seçmek gerekir. Günümüzde pek çok bot modeli su geçirmez özellikleri sayesinde yağışlı havalarda kullanıma uygundur. Bu tip modelleri seçerek ıslak havalarda da botlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayak Konforunu Önceleyin

Deri bot erkek seçiminde en önemli kriterlerden bir diğeri de konfordur. Satın alacağınız botlar özellikle uzun yürüyüşlerde ayaklarınızı rahat hissettirmeli, ayağınızda sıkma ve vurma gibi problemler oluşturmamalıdır. Ayak kemerinizi ve tabanınızı destekleyen malzemelerden yapılmış bot modelleri seçerek konforlu bir kullanım deneyimi elde edebilirsiniz.

Erkek Kürklü Bot

Hafif Yapıda Botlar Tercih Edin

Erkek klasik bot alışverişi yaparken seçtiğiniz modelin ağırlığı da önemlidir. Çok ağır botlar yürüme performansınızı olumsuz etkileyerek kısa sürede yorulmanıza neden olur. Bot seçiminde hafif materyallerle tasarlanmış ürünler ve üzerinde çok fazla detay barındırmayan modeller tercih etmeye çalışın. Botların hafif olması ayak sağlığına olumlu yönde katkı sağlar.

Kauçuk Tabanlı Botlar Alın

Kış aylarında zemin çoğu zaman ıslak ve buzlu olabilir. Bu da istenmeyen kazalara ve çeşitli problemlere yol açar. Deri bot seçerken taban yapısına özen göstermeniz şart. Karlı ve yağmurlu havalarda sizi rahat ettirecek kauçuk tabanlı botlara yönelebilirsiniz. Kauçuk malzeme, yapısı gereği bot tabanının zemine sağlam bir şekilde tutunmasını sağlar. Bu durum ıslak zeminde kayma ve düşme riskini en aza indirir. Pek çok outdoor ürün veya kar botu modeli kauçuk tabana sahiptir. Kauçuk tabanlı botlarla güvenli ve konforlu bir deneyim elde edebilirsiniz.

Erkek Kürklü Bot

Soğuk Geçirmeyen Modeller Seçin

Bot seçiminde ayağınızı sıcak tutan modelleri tercih ederek kış aylarında rahat edebilirsiniz. Soğuk kış günlerinde sıklıkla giyeceğiniz botlarınızın ayağınızı sıcak tutacak malzemelerden yapılmış olması önemlidir. Deri botlar bu açıdan kullanıcılara önemli avantajlar sağlar. Yine botlar içerisinde kullanılan yün ve kürk gibi detaylar da ayaklarınızı soğuktan korumaya destek olur. Gerçek yün ve kürkten yapılan botlar ayaklarınızın nefes almasına yardımcı olur. Ayrıca kalın tabanlı botlar da ayakları sıcak tutmaya katkı sağlar.

Derimarket’te her zevke ve ihtiyaca uygun yüzlerce farklı modelde erkek deri bot bulmak mümkün. Siz de Derimarket’in kaliteli işçilik ve gerçek deri malzemeler ile tasarlanmış erkek bot modellerine hemen göz atarak kış aylarında stilinize farklı bir dokunuş katabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30