surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı 2023 Efsane Cuma İndirimleri
2023 Efsane Cuma İndirimleri
20 Ekim 2023

2023 Efsane Cuma İndirimleri

Her yıl büyük kampanyalarının düzenlendiği, yalnızca elektronik eşyalarda değil hemen hemen her kategoride büyük indirimlerin yapıldığı Black Friday, bu yıl da bomba indirimlerle sizleri bekliyor. Diğer adıyla Efsane Cuma olarak da bilinen Black Friday, bu yıl da ciddi indirimlerin olacağının sinyallerini veriyor. 

Amerika Birleşik Devletleri'nde, her yıl geleneksel olarak Black Friday indirim günleri düzenlenmektedir. Black Friday indirimlerinin olduğu avantajlı bu günlerde birçok insan alışveriş merkezlerine hücum ediyor. Black Friday indirim günlerinin tarihi çok eski zamanlara dayanır. 1932 yılından bu yana süre gelen her yılbaşında yapılan etkinlikler nedeniyle indirimler başlamış, günümüze kadar gelmiştir. Bu alışveriş çılgınlığı Amerika’dan tüm dünyaya yayılarak genişlemeye devam ediyor. Geçen yıl 26 Kasım’da başlayan Black Friday etkinlikleri kapsamında bazı ürünlerde %90’a varan muhteşem indirimler yapılmış, alışveriş mağazalarına birbiriyle yarışan, çekişen devasa insan kalabalığı doluşmuştu. Peki, Black Friday bu sene ne zaman başlayacak, hangi tarihte gerçekleşecek ve hangi güne denk geliyor? Büyük indirimler olacak mı? Daha çok hangi ürünlerde ne kadar olacak? Merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. 

Black Friday ne zaman başladı? Nasıl Ortaya çıktı?

Black Friday, Amerika’da Kasım ayının son haftası kutlanan şükran günü olarak bilinen Thanksgiving gününden sonraki ilk cuma günüdür. Bu güne Kara Cuma demeleri ile ilgili birçok söylenti olsa da herkesin az çok fikir sahibi olduğu hikaye şöyle: 1960’lar zarar eden işletmelerin çözümü büyük indirimlerde bulduğu bir şükran günü sabahında, mağazaların yaptığı indirim kampanyaları nedeniyle büyük izdihamlar yaşandığı için bu güne Black Friday denilmektedir. Bu gün sokaklara taşan büyük kuyruklar, mağazalarda yaşanan kalabalıklar, ürünler için kıran kırana yarışan, hatta kavga eden vatandaşlar, bunun üstüne felç olan trafik ve sonrasında yaşanan kaos nedeniyle bu gün kara bir gün olarak ilan edilmiştir. Her ne kadar kara gibi görünse de bu gün yapılan indirimler neredeyse yıl boyunca yapılmadığı için aynı zamanda yüzleri de güldüren bir gün. Sonraki yıllarda dünya genelinde seçkin markaların da bu günde düzenli indirimler gerçekleştirerek, tüm yıl indirime girmesini beklediğiniz ürünü kimi zaman yarı fiyatına alabilirsiniz. Bu nedenle bu günü küçümsememeniz lehinize olacaktır, oturup bu günü sakince beklemenizi öneririz. Mağaza zincirlerinin yanında online alışveriş sitelerinin de ciddi indirimler yaptığı Black Friday günü, mağazalara gidecek zamanınız yoksa, bu siteler iyi bir alternatif olacaktır. Evlerinizde zahmetsizce sipariş ettiğiniz ürünü yarı fiyatına alarak yılın en karlı alışverişinizi yapabilirsiniz. 

Black Friday Nedir?

Black Friday, diğer adıyla Kara Cuma, Amerika Birleşik Devletleri’nin Şükran Günü'nden sonraki ilk Cuma gününde yapılan çılgınca alışverişlerin yapıldığı bu günü tanımlamak için kullandıkları isimdir. Black Friday, her sene Kasım ayının son Perşembe gecesi başlar ve 1952’den beri Amerika’da Noel, alışverişin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de ise çeşitli mağazaların büyük kampanyalar düzenlediği bugüne; Şahane Cuma, Muhteşem Cuma, Efsane Cuma isimleri verilerek indirimler daha çekici hale gelmiştir. Azımsanmayacak derecece yapılan bu indirimlerden ciddi oranda karlı çıkmanız mümkün. Yeter ki iyi hazırlanmış bir liste ve doğru ürünler ve tabii ki de alışveriş yapacağınız siteleri araştırmanız size fayda sağlayacaktır. Black Friday günü, mağazalarda ve internet sitelerinde indirimler çok erkek saatte açılır ve çok geç saatlerde kapanır. Ayrıca mağazalar yapacakları en büyük indirimleri bugüne saklarlar. 

Neden Black Friday?

Birçok kaynağa göre Black Friday ismi, Şükran Günü'nden bir sonraki gün olduğu için yoğun insan kalabalığı ve korkunç araç trafiğini tanımlamak için ilk 1961’de Amerika'nın Philadelphia şehrinde kullanılmaya başlamıştır. Bu kavram, Philadelphia şehri haricinde pek bilinen ve olumlu bir anlam ifade eden bir kavram olmasa da 1980’ler itibariyle bu kavram Amerika sınırlarını aşmış ve alışveriş markalarının büyük kar etmelerini sağlamış, müşterilerin ise büyük oranda indirimlerden faydalanmaları dolayısıyla olumlu bir anlam kazanmıştır. Bu nedenle Türkiye’de daha çok şahane Cuma, muhteşem Cuma gibi olumlu kavramlar kullanılmaya başlandı. Diğer yandan bu güne neden Kara Cuma ismi kullanılmış, bu kara Cuma ismi nereden çıkmış diye merak edebilirsiniz. Eskiden Amerika Birleşik Devletlerinde muhasebe kayıtlarında, kırmızı mürekkep zararı, siyah mürekkep ise karı temsil etmektedir. Black Friday boyunca mağaza ve alışveriş sitelerinin büyük oranda kar etmeleri, kırmızı mürekkep ile dolmuş muhasebe kayıtlarını siyaha çevirerek, black veya kara kavramının ön plana çıkmasına neden olmuştur. Tabii bu teorilerin ne kadar doğru olduğunu tam olarak bilemiyoruz.

Black Friday Ne Zaman?

Sabırsızlıkla beklenen Black Friday, Türkçe tabiri ile Kara Cuma ya da Efsane Cuma’yı bu yıl için konuşacak olursak, 26 Kasım 2021 tarihine denk gelmektedir. Ayrıca bu günün kaç gün süreceği her yıl merak konusu olmuştur. Black Friday, her ne kadar bir gün gibi görünse de birçok marka indirimlerini 1 haftaya, hatta bazı markalar 2 haftaya kadar yaymaktadır. Kara Cuma indirimlerinde genellikle onu takip eden ilk pazartesi gününde daha çok elektronik eşyalarda indirimler olduğu gibi onu takip eden günlerde ise; bu yıl 29 Kasım 2021’de gerçekleşecek olan indirim günü, Cyber Monday, yani Siber Pazartesi olarak adlandırılmaktadır. 

Black Friday Türkiye İndirimleri Nerelerde Oluyor?

Black Friday günlerinde, Türkiye kapsamında yapılan tüm indirimleri Derimarket Efsane Cuma kampanyasıyla sizlere sunuyoruz. Black Friday günlerinde muhteşem indirimlerden yararlanabilir, istediğiniz ürünü inceleyerek karlı alışverişler yapabilirsiniz. Her zevke ve her kesime uygun avantajlı fiyatları takip etmek ve yıl boyu yaptığımız en büyük indirimlerden yararlanmak için derimarket.net adresini ziyaret edebilirsiniz. En sevdiğiniz ve uzun zamandır aradığınız ürünleri indirimli fiyatlarla satın alabilir, yılın en karlı alışverişini derimarket.net adresinden yapabilirsiniz.

Black Friday'den Hangi Ürünleri Alabilirsiniz?

Efsane ya da Muhteşem Cuma gibi isimlerle farklı şekilde adlandırılmış Black Friday kampanyası boyunca geçerli olan indirimler; tekstil ürünlerinden ev dekorasyonuna, elektronik ürünlerden ev tekstiline kadar birçok üründe hafife alınmayacak indirimler yapılıyor. Moda ve giyim ürünlerinden elektronik ürünlere ait ürünler; özellikle de televizyon, kamera ve kulaklık gibi ürünler en çok indirim olan ve dolayısıyla da en çok talebin gördüğü kategorilerdir. Bunun yanı sıra Black Friday günü, derimarket.net adresinde tüm ürünlerde muhteşem kampanyalar sizi bekleyecek. En seçkin markaların birbirinden şık ve gösterişli ürünlerine derimarket.net adresinden indirimli fiyatlarla ulaşabilir, istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. 

Efsane Cuma İndirimleri 

Tüm yıl beklenen efsane cuma indirimleri yaklaşıyor. Her sene mağazaların muhteşem kampanyalar düzenlediği, milyonlarca kişinin indirimli ürünleri almak için kıran kırana yarışa girdiği Efsane Cuma, tüm dünyada beklenen en önemli günlerden biridir. Azımsanmayacak kadar büyük indirimlerin düzenlendiği bu alışveriş gününde en seçkin markalar, en çok tercih edilen ürünlerini çok daha avantajlı fiyatlarla satışa sunuyor. 

Bütün yıl sabırsızlıkla beklenen Efsane Cuma festivali nedir? Efsane Cuma ne zaman başlar? Efsane Cuma Gününde ne alınır? Nasıl karlı alışveriş yaparsınız? En çok neler indirime girer ya da yüzde kaç indirime girer. Bu soruların cevabını yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Efsane Cuma İndirimlerinden Nasıl Karlı Çıkarım?

Efsane Cuma alışverişini fırsata çevirmek tamamen sizin elinizde! Efsane Cuma günü, yarı fiyatına alışveriş yapma fırsatını yakalamak için sabırlı olmalısınız. Özellikle kışlık giyim ürünlerini değerinden daha uygun fiyata alabilmek için Efsane Cuma indirimi ciddi avantajlar sunuyor. Bu alışverişten en karlı çıkmak için kendinize mantıklı bir strateji belirleyebilir, istediğiniz tüm ürünleri yarı fiyatına alabilirsiniz. Yılbaşı, doğum günü veya özel günleriniz için hediyelerinizi şimdiden alabilirsiniz. Bu ürünlerin ömürleri kolay kolay tükenmediğinden yıllarca saklayabilirsiniz. Efsane Cuma günleri ile birlikte kutlama hazırlıkları başladığı için daha avantajlı olabilirsiniz. Bu günlerinizi önceden planlarsanız ve ne alacağınıza önceden karar verirseniz Efsane Cuma’nızı en iyi şekilde yaşayabilirsiniz. Bir hediye fiyatına daha çok hediye alarak birçok kişiyi mutlu edebilirsiniz.

Efsane Cuma Günü Stoklar Çabuk Tükenir mi?

Ürünler hemen biter, istediğim şeyleri alamam diye korkmayın! Ürünler bitebilir fakat alternatiflerini de bulmanız mümkün. Efsane Cuma’dan alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, hangi mağazadan ne alacağınıza önceden karar vermeniz hem nakit hem de zaman açısından yararınıza olacaktır. Eğer çalışmıyorsanız erken kalkıp mağaza kapılarına dayanın ya da internet sitelerinden alışveriş yapacaksanız, 00.00’dan itibaren sepetinizi doldurmaya başlayın. Bu muhteşem günün uykusuz kalmaya değeceğini sakın unutmayı!

Muhteşem Cuma İnternet Sitelerinde Oluyor Mu?

Endişelenmenize gerek yok! Türkiye’de genellikle alışveriş sitelerinde de Muhteşem Cuma indirimleri oluyor, ayrıca derimarket.net, Muhteşem Cuma Günü’ne haftalar öncesinden hazırlanıyor. İnternet sitelerinden alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var, onlar da şöyle: sepetinize attığınız ürünler sizi sabaha kadar beklemeyecektir. Bu nedenle sık sık sepetinizi yenilemeniz ve stokları kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. O tüm yıl beklediğiniz ürünleri riske atmak istemiyorsanız bu ürünler indirme girer girmez hemen almanızı öneririz. 

İndirim


Muhteşem Cuma İndirim Oranları Ne Kadar Oluyor?

Muhteşem Cuma, indirim oranlarını merak ediyorsanız, her ne kadar %50 oranında indirimler yapılsa da bu tam olarak belirlenemiyor. Genellikle markalar kendi belirlediği oranlarla indirimler yapıyor. Bu da tamamen şansınıza kalıyor. Fakat geçen yıllara baktığımızda özellikte elektronik ürünlerde yapılan indirimlerin kayda değer olduğunu görecekseniz. Bütün yıl elini korkak alıştıran en seçkin markalar bile Muhteşem Cuma’yı es geçmeyip ciddi indirimler yapabiliyor. Bunu bir marka politikası gören bu markalar sizi fazlasıyla şaşırtabilir, tetikte olun! Derimarket de Muhteşem Cuma indirimlerini es geçmeyerek ciddi oranda indirimler yapıyor. Deri sektörünün öncüsü derimarket.net, online mağazasında birçok marka ve birçok ürün alternatifi ile Muhteşem Cuma'yı büyük indirimlerle karşılıyor. Yıl boyunca devam eden indirimlere ek olarak inanılmaz fırsatlar Muhteşem Cuma’da karşınızda olacak! Üstelik bu indirimler sadece 1 günle sınır kalmayacak, 1 haftayı kapsayacak şekilde Muhteşem Cuma adı altında toplanacak. Kampanyalarda geçerli olan ürünlerde %50’ye varan indirimler ve hatta bu indirimlere ek olarak sürprizler sizi bekliyor. Derimarket’te kendiniz için, çocuklarınız için, eviniz için ve sevdikleriniz için aradığınız her şeyi bulabileceğiniz birçok ürünü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Sayısız ürün çeşitliliği ve alternatifleri bulunan, her yaşa ve her cinsiyete uygun; giyimden aksesuara, bebek ürünlerinden medikal ürünlere, ev giyiminden ev dekorasyonuna kadar birçok alanda en avantajlı indirimler sizleri bekliyor. Birbirinden şık ve gösterişli ürünlere uygun fiyata sahip olmak için derimarket.net adresini ziyaret edebilir, istediğiniz ürünü kolaylık satın alabilirsiniz. 

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30