Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Düzenli Şekilde Deri Mont Nasıl Parlatılır?
Düzenli Şekilde Deri Mont Nasıl Parlatılır?
14 Mart 2019

Düzenli Şekilde Deri Mont Nasıl Parlatılır?

Türkiye'nin en büyük deri marketi olarak müşterilerimiz tarafından sıklıkla karşılaştığımız sorular arasında deri mont nasıl parlatılır sorusu bulunmaktadır. Deri mont ürünleri, günlük olarak kullanıldıklarında sıklıkla ve düzenli şekilde temizlenmelidir. Deri montların düzenli bir şekilde temizlenmesi daha uzun ömürlü olmalarını ve renk kaybı görünmemesini sağlamaktadır. Bu nedenle rutin olarak deri montlarınızı bir miktar temiz su ve bir sünger yardımıyla silerek temizleyebilir ve daha sonra ıslak kalmaması için bir yere asarak kurutabilirsiniz. Deri mont ürünlerinin metal askılar üzerinde kurutulması omuz bölgelerinde iz oluşturacağı için tercih edilmemelidir. Ayrıca rutin bir şekilde temizlik işlemi gerçekleştirmek için mont üzerinde pamuk yardımıyla vazelin ya da zeytinyağı kullanarak temizleme işlemi de yapabilirsiniz.

Lekelenmiş Deri Mont Nasıl Parlatılır?

Deri mont ürünleri çok uzun süre kullanıldıklarında oluşan leke ve kirlerin uzaklaştırılmasında deri mont nasıl parlatılır sorusunun önemli bir soru olmaktadır. Eğer kullandığınız deri mont ürünleri dolap gibi bir bölgede bulunduğu için nemlenmiş durumda ise sadece temiz su ve sünger kullanarak temizlik işlemi yapabilirsiniz. Fakat montların belirli bir gıda maddesi veya farklı maddelerle lekelenmesi ve kirlenmesi durumunda montun tekrar parlak hale gelmesi için kuru bir bezle silinmesi gerekmektedir. Fakat ev ortamında temizliği yapılamayacak ağır lekeler için montlarınızı kuru temizleme yoluyla temizleterek tekrar parlak hale getirebilirsiniz.

Deri Mont Nasıl Parlatılır Ve Temizlik Hataları

Müşterilerimiz tarafından sorulan genel sorular arasındaki deri mont nasıl parlatılır konusu ile birlikte önemli konulardan biri de temizlik işleminde yapılabilecek hatalardır. Mont ürünlerinin sürekli bir şekilde parlak kalması ve temiz görünmesi için uygulanan temizlik işlemlerinde belirli hatalar yapılabilir. Bu hatalar ürünlerin renk kaybı ve çatlama yaşamasına neden olabilir. Öncelikle temizlik işlemleri yapıldıktan sonra mont ürünlerini soba, ısıtıcı, ütü veya fön makinesi gibi farklı ürünlerle kurutmak çok büyük bir hata oluşturmaktadır. Ayrıca deri montlar hiçbir koşulda çamaşır makinesinde yıkanmamalı ve üzerlerinde tekrar leke kapatmak için deri ayakkabı boyası gibi ürünler kullanılmamalıdır.