surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Deri Terlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Deri Terlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
12 Eylül 2023

Deri Terlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının vazgeçilmez stil ögelerinden biri, deri terlik modelleri. Model ve renk seçenekleri oldukça çeşitli olduğundan deri terlik seçimi yaparken karar vermekte zorlanabilirsiniz. Deri terlik satın alırken belli başlı kriterlere dikkat ederek kendiniz için en uygun seçimi yapabilirsiniz. Siz de stilinize uygun bir deri terlik arayışındaysanız deri terlik seçimine dair ipuçlarımızı mutlaka göz önünde bulundurun.

Kadın Deri Terlik


Deri Terlik Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

Deri terliklerin sıkça tercih edilmesinin ardındaki en önemli sebepler kullanışlı, konforlu ve uzun ömürlü olmaları. Fakat yanlış bir seçimle tercih ettiğiniz deri terliği istediğiniz kadar sık ve uzun süre kullanamayabilirsiniz. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. İşte, deri terlik tercihi yaparken göz önünde bulundurabileceğiniz başlıca noktalar: 

Kadın Deri Terlik


Kaliteli Malzemelerden Üretilen Modelleri Tercih Edin

Deri terlik satın almadan önce, üretildiği malzemelerin kaliteli olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Çünkü kalitesiz, suni deri terlik modelleri hem kısa sürede eskiyip kullanılmaz hale gelebilir hem de ayak sağlığınız için risk oluşturabilir. Kullanışlı bir deri terlik, hakiki deriden üretilir. Derinin yanı sıra kullanılan diğer malzemeler de yüksek kaliteli olmalıdır. Bu sayede deri terliğinizi uzun seneler boyu kullanabilirsiniz. Küçük bir araştırma ile birlikte deri terliğin hangi malzemelerden üretildiğini mutlaka öğrenmeli, seçiminizi buna göre yapmalısınız. Aksi takdirde terlik günlük kullanımda ayağınızı hem rahatsız edecek hem de kısa sürede deforme olacaktır. 

Kalıbı ve Numarayı Doğru Belirleyin

Deri terlik satın alırken en önemli noktalardan biri, kalıp ve ayakkabı numarası konusunda doğru seçimi yapmaktır. Bazı modellerin numarası size uysa dahi kalıbı, yani tasarımı terliğinizi rahat kullanmanıza engel olabilir. Örneğin geniş bir ayak yapısına sahipseniz uca doğru incelen deri terlik modelleri size uygun olmayacaktır. Terliğin kalıbına göre tercih etmeniz gereken numara da değişebilir. Uzun süreli kullanım için uygun numarayı seçtiğinizden emin olmalısınız. Tam kalıp deri terlik modelleri için her zaman giydiğiniz numarayı tercih edebilirsiniz.

Konforu Göz Önünde Bulundurun

Deri terliğinizin şıklığı kadar konforlu olması da önemlidir. Gün içinde sürekli ayakta kalmanız ya da yürümeniz gerekiyorsa düz tabanlı modeller öncelikli tercih olabilir. Deri terliğin tabanının ayak şeklinize uygun, esnek ve yumuşak olması, ayağınızın yorulmasını önler. Kullanım süresi de tabanın rahatlığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Doğal mantar tabanlı deri terlikler, tüm gün boyunca size eşlik edebilir ve uzun süre boyunca sağlamlığını koruyabilir. Sizin için en konforlu modeli satın alarak deri terliğinizi günlük yaşantınızda pek çok farklı alanda kullanabilirsiniz. 

Modeli ve Rengi Stilinize Göre Seçin

Tarzınıza uygun ve diğer kıyafetlerinizle kombinleyebileceğiniz modelde ve renkte bir kadın deri terlik, size kombinlerinizde çok büyük kolaylık sağlar. Bu noktada kıyafetlerinizin de ağırlıklı olarak hangi renkte ve tarzda olduğunu göz önünde bulundurabilir, seçeceğiniz deri terlik modelinin de kişisel stilinize uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Zevkinizi yansıtan deri terlik modellerini ofisten yazlığa her yerde severek giyebilirsiniz.

Kadın Deri Terlik


Yaşam Tarzınıza Uygun Modelleri Tercih Edin

Gün içerisinde çok sık ayakta kalıyor, uzun yürüyüşler yapıyor ve fiziksel olarak çok fazla yoruluyorsanız satın alacağınız deri terliğin konforunu göz önünde bulundurmanızda fayda var. Kaliteli malzemelerle üretilen hakiki deri terlikler, nefes alan yapılarıyla en sıcak yaz günlerinde dahi rahat etmenizi sağlar. Ayrıca ayak yapınızı destekleyen tabanlar, aktif ve dinamik yaşam tarzınız için en uygun seçenektir. 

Kolay Temizlenebilir Olmasına Dikkat Edin

Deri terliklerin rahatlığı kadar, kolay temizlenebilir olması da avantaj sağlar. Vaktiniz kısıtlıysa ve terliği günlük yaşamda çok sık kullanmayı düşünüyorsanız temizliği kolay olan bir deri terlik modelini tercih edebilirsiniz. Uzun ömürlü kullanım için doğal malzemelerle üretilen deri terliklerin temizliğini mutlaka talimatlara uygun olarak yapın.

Kadın Deri Terlik


Derimarket, tüm bu standartlara uygun kadın ve erkek deri terlik modellerini üstün kaliteli malzemelerle, konforu gözeten bir yaklaşımla sizler için üretiyor. İster iş hayatınızda, ister günlük yaşantınızda tercih edebileceğiniz Derimarket terlik modelleri ile konforu, şıklığı ve uzun ömürlü kullanımı da elde edebilirsiniz. Zevkinize ve ayak yapınıza uygun, güvenle kullanabileceğiniz birbirinden farklı deri terlik modellerini incelemeyi unutmayın. 

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30