Ana Sayfa Blog Deri Giyim Deri Mont Nasıl Silinir?
Deri Mont Nasıl Silinir?
15 Mart 2019

Deri Mont Nasıl Silinir?

Deri mont, çok şık olmanın yanında iki farklı tezat durumu bir arada yaşar: Diğer mont türlerine göre şayet gerçek deri kullanılıyorsa genel olarak daha pahalı fiyatla etiketlenir. Diğer mont türlerinden ziyade deri montun düzenli bakımı mevcuttur ve bu bakım sayesinde çok uzun yıllar aynı montu kullanabilirsiniz. Deri montun yukarıda belirtilen özelliklere sahip olması, deri mont nasıl temizlenir sorusunu akla getiriyor. Deri mont kullanımına karşı dikkatli kullanım gösteren birey, montunu uzun süreler ilk günkü halinde tutabilir.

Düzenli Şekilde Deri Mont Nasıl Silinir?

Rutin temizlik aşaması, montun parlatılması veya kirlerinden arındırılması olarak ikiye ayrılır. Montun Parlatılması: Montun parlatılması için vazelin, zeytinyağı gibi maddeleri yumuşak biçimde montun yüzeyine sürerek açık bir alanda montu kurumaya bırakırız; fakat montu kurumaya bırakırken demir askı kullanmaktan kaçınmamız gerekir. Demir askılar, montta iz bırakabilir. Montun Kirlerinden Arındırılması: Montun kirlerinden arındırılması adına sadece suyla süngeri birleştirip montun yüzeyini silebiliriz; ayrıca sabunlu suya montu koyduktan sonra biraz çitileyip montu kurutmaya bırakmamız da mümkün fakat asla montun hızlı kuruması adına ek ısıtıcı cihazları kullanamayız. Bu tip cihazlar, montun şeklinde sorunlara neden olur. Görüldüğü gibi deri mont nasıl silinir dendiğinde iki ayrı şekilde farklı işlem bütünlerini uygulayarak sonuca varırız ve bu sonuç ile montumuzu ilk günkü haline getirip uzun yıllar kendisinden istifade etme şansına erişiriz.

Erkek Deri Ceket

Deri Mont Nasıl Silinir ya da Nasıl Silinmez

Yukarıda belirtilen örnekler, deri mont nasıl silinir sorusuna cevap olurken bazı işlemler vardır ki onları deri monta uygulamaktan katiyetle kaçınmamız gerekir; işte onlar da deri mont nasıl silinmez sorusunun cevabını oluşturur. Öncelikle deri monta ayakkabı boyası ya da türevi maddeleri yaklaştırmak, büyük bir hatadan öteye geçmez; ayrıca deri montu asla çamaşır makinesine atamayız. Çok ciddi lekeler ile karşılaşırsak montumuzu kuru temizlemeye emanet ederek temizlenmesini bekleyebiliriz. Onun haricindeki lekeler, rahatlıkla yukarıda belirtilen işlemler sayesinde montun yüzeyinden atılır. Tabi bunun öncesinde dikkatli davranmak, montun uzun süreli kullanımı adına büyük önem arz eder.