Ana Sayfa Blog Deri Giyim Deri Mont Her Zaman Kullanılır mı?
Deri Mont Her Zaman Kullanılır mı?
15 Mart 2019

Deri Mont Her Zaman Kullanılır mı?

Deri mont ne zaman giyilir sorusunun cevabı montun özelliğine göre değişmektedir. Zira deri montların yapısı ve modellerinde mevsimlere uygun olarak farklılıklar bulunmaktadır. Soğuk günlerde deri giyinmeyi tercih ediyorsanız iç kısmında ekstra korumalı parkaları, bahar aylarında deri giymeyi tercih ediyorsanız deri mont ve ceketleri tercih edebilirsiniz. Yaz mevsiminde deri giyilmez diye düşünmeyin. Serin yaz akşamında kullanabileceğiniz oldukça şık bolero şeklinde deri ürünler bulunmaktadır. Hakiki deri kullanılarak yapılmış ürünler hava dolaşımını sağladığı için sağlıklıdır ve bu yapısı sayesinde farklı mevsimlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Suni deriden yapılan ürünler için ise durum aynı değildir. Suni deriler hava dolaşımına imkân vermediğinden vücutta koku ve bakteri oluşumuna yol açabilmektedirler. Üstelik kullanım özelliklerine dikkat ettiğiniz takdirde uzun süre hakiki deri montlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Deri Mont Her Ortamda Giyilir mi?

Deri mont ne zaman giyilir sorusunun cevabı mevsimlere göre değerlendirilebileceği gibi ortama göre de değerlendirilebilmektedir. Deri montlar yalnızca günlük yaşantı için kullanılacak kıyafetler değildir. Doğru şekilde kombinlendiği takdirde birçok farklı ortamda deri mont rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Şık ve sade bir deri ceketi gömlekle giyerek iş hayatına uygun hale getirebilir, kullanacağınız aksesuarlarla da şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Samimi bir grubun katılacağı bir organizasyonda ya da tatilde motorcu montlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Katılacağınız davetlerde bolero deri kullanarak eteğiniz ya da pantolonunuzun havasını değiştirebilirsiniz.

Erkek Deri Ceket


Deri Mont Modelleri

Deri mont ne zaman giyilir sorusunun cevabı aynı zamanda deri montu hangi kıyafetler ile birlikte kullanacağınız sorusunuz da beraberinde getirmektedir. Deri mont farklı kıyafetlerle rahatlıkla kullanılabilen oldukça işlevsel bir üründür. Pantolon elbise ya da eteklerle, gömlek ya da basic tişörtlerle, topuklu ayakkabı ya da çizmelerle deri montlarınızı bir arada kullanabilirsiniz. Genel eğilime uyarak siyah bir deri monta dolabınızda yer verebileceğiniz gibi başka renkler de kullanabilirsiniz. Ayrıca sade modeller yerine zımbalı ya da düğmeli hareketli modelleri tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken seçtiğiniz montun kıyafetinizle uyum içerisinde olmasıdır. Sitemizden kadın veya erkek deri mont modellerini inceleyebilirsiniz.