surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Deri Ceket Tadilatı Nasıl Yapılır?
Deri Ceket Tadilatı Nasıl Yapılır?
25 Mart 2019

Deri Ceket Tadilatı Nasıl Yapılır?

Deri ceket modelleri her beden ve her tarza uygun tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Her dönem modasını koruyan deri mont modelleri, eskimeyen bir giyim alternatifi olarak dolaplarımızda yerini alıyor. Deri ceket tadilatı nasıl yapılır soruları ise çoğu bireyin aklını kurcalıyor. Bu durumun nedeni ise, yıllar önce alınan ve dolapta bekleyen deri mont modelleri… Günümüzde birkaç ufak tadilat ile değerlendirilmek istenen deri ceket ve mont modelleri, oldukça kullanışlı bir giyim alternatifi olarak ön plana çıkıyor. Deri mont daraltma işlemi ile artık size bol gelen bir deri montlarınızı rahatlıkla kendi bedeninize uyarlayabilirsiniz. Boyunu kısaltmak istediğiniz montu istediğiniz ölçüde kısaltabilirsiniz. Deri ceket kısaltma işlemi ya da deri mont daraltma işlemi için profesyonel terzilerden yardım almayı ihmal etmeyiniz. Deri tadilatı özel bir işlem gerektirdiği için bu tadilatı evde kendi başınıza yapmanız oldukça zor olacaktır. Deri dikim işlemi yapan ve bu alanda özel hizmet veren birçok terzi bulunuyor. Bu tarz deri dikim terzilerinden yardım alabilirsiniz. Onlara deri ceket modelinizde uygulanmasını istediğiniz daraltma ve kısaltma işlemini tarif etmeniz yeterli olacaktır. Bu alanda hizmet veren firmaların desteği ile deri ceket modelinizde istenilen sonucu rahatlıkla alabilirsiniz.

Deri ceket tamiri püf noktaları

Deri Ceket Daraltma Ücreti

Öncelikle daraltmak istediğiniz ceket modeliniz ile bu alanda hizmet veren bir deri giyim terzisine gitmelisiniz. Daha sonra üzerinizde denediğiniz deri cekette yapılmasını istediğiniz işlemleri belirtiniz. Deri ceket daraltma, deri ceket boyu kısaltma ya da deri ceket kol boyu nasıl kısaltılır gibi konularda detaylı bilgi alınız. Üzerinizde bulunan deri ceket üzerinden terzi ustasının gereken ölçüleri almasını isteyiniz. Daha sonra ise, bu ölçüler üzerinden deri ceket ya da mont modelinizi daralttırabilirsiniz. Deri ceket daraltma fiyatları terzi ustalarının inisiyatifine bırakılmaktadır. Eğer işinde tecrübeli bir deri dikim ustası ile çalışıyorsanız sizden yüksek fiyat talebinde bulunabilir. Deri terziliği günümüzde değeri unutulan meslekler arasında yer alıyor. Bu nedenle işinde usta bir terzi bulmak da zor olabilir. İyi bir araştırma sonucu uygun fiyatlı deri tadilat ustası bulabilirsiniz.

Deri Ceket Rengi Değiştirme

Deri Ceket Rengi Değiştirilir Mi?

Deri ceket modellerinde birçok farklı renk alternatifi bulunuyor. Örneğin; kahverengi deri ceket modelleri, siyah deri ceket modelleri ya da bordo deri ceket modelleri en çok ilgi gören çeşitler arasında yer almaktadır. Bazen elimizde bulunan deri ceket modelinin rengini değiştirerek farklılık yapabilir miyiz diye düşüncelere dalabiliyoruz. Deri ceket rengini değiştirmek mümkündür. Yeni bir renkte mont modeli almaktansa elimizde olanı değerlendirmek daha cazip gelebiliyor. Deri ceket modelini değerlendirmek adına rengini değiştirmek istediğimizde, işinin ehli bir ustayla deri ceket rengini değiştirmek gerekir. Bazen ise onarım amacı ile deri ceketin belli bölgelerinin boyanması gerekebilmektedir. Deri ceket yüzeyinde meydana gelen yıpranma da yine boyama işlemi ile kamufle edilebilir.

Deri Ceket Boyama Nasıl Yapılır?

Deri Ceket Boyama

Etkili bir deri ceket boyama yöntemi için öncelikle bazı hazırlıklar yapmanız gerekmektedir. Örneğin, nemli bir bez ile ceketinizin yüzeyini silerek yumuşatın. Nemlenen deri, yumuşayacaktır. Bu sayede boyanın deri üzerindeki etkisi artacaktır. Deri, nemli olduğunda boyayı emme kapasitesi de artacaktır. Silme işlemi ile aynı zamanda deri üzerinde biriken toz taneciklerini de ortadan kaldırmış olursunuz. Boya kullanım talimatlarını takip edin. Orda yazılan dışında boya ya da vernik tarzı ürünler kullanmayın. Ceketinizin deri tipine göre kullanabileceğiniz bir fırça satın alın. Deri ceket boyamanın ilk aşaması, astarlama işlemidir. Astarlama ile boya tüm ceket çevresine eşit şekilde dağıtılır. İkinci aşama ise, boyamadır. Bu aşamada boya eşit yoğunlukta, bir fırça ya da sünger yardımıyla deri cekete uygulanmaktadır. Son aşamada ise, boyanacak bölgede eşit yoğunlukta boya kullanılarak boyama işlemi tamamlanır ve kurumaya bırakılır. 24 saat süren bekleme sonrası istediğiniz boyama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınızdır. Kuruma sonrası deri ceket parlatma işlemini uygulayarak işinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer ceketiniz gerçek deri değil ise, suni deri ceket boyama işlemini de aynı yöntemler ile gerçekleştirebilirsiniz ancak deri ceket gibi kaliteli bir sonuç alamazsınız.

Süet Deri Ceket Boyama Nasıl Yapılır?

Süet Deri Ceket Boyama

Süet deri ceket boyama işlemi normal deriden çok daha farklı olmaktadır. Süet deri ceket boyama işlemi için sprey süet boyaları kullanabilirsiniz. Süet deri ceket modeliniz fazla yıpranma ve leke içeriyorsa eğer, bir uzman terziden yardım alabilirsiniz. Bazı firmalar deri ceket boyama işlemini belli ücretler mukabilinde gerçekleştirmektedir. Eğer sadece yüzeysel bazı lekeleri kamufle etme amacı ile süet ceketinizi boyamak istiyorsanız, bu durumda sprey boyaları kullanabilirsiniz. Sprey süet boyası yardımı ile süet ceket modelinizi yeni bir görünüme kavuşturmanız oldukça kolay olacaktır.

Deri Ceket Bakımı Önerileri

Deri Ceket Bakımının Önemi

Deri ceket modelleri, günlük kullanım için son derece uygun dış giyim ürünleridir. Kolay kombinlenebilen ve her tarza uyum gösteren bu modeller, aynı zamanda uzun ömürlü kullanım da sunan kıyafetlerdir. Deri ceket ve deri montlar, doğru bakım ile uzun yıllar kullanabileceğimiz giyim çeşitleri arasında yer alır. Bu nedenle deri ceket modellerinin rutin bakımlarını yapmalı ve doğru uygulamalar ile dolabımızda saklamalıyız. Fazla güneşe maruz kalan deri ceketler üzerinde zamanla renk solması görülmektedir. Uzun süre kapalı alanda kalan deri giyim modellerinde de zamanla çatlama ve kuruma meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek için deri ceket bakımını doğru ve uygun şekilde yapmak oldukça önemlidir. Deri ceket boyama işlemi ya da deri ceket tadilatı gibi çözümler ile de kalıcı problemlerinizin önüne geçebilirsiniz. Deri bakımı konusunda ihtiyacınız olan detaylı bilgiler için deri mont nasıl temizlenir konulu yazımızı inceleyebilirsiniz. Deri ceket boyama ve tadilat işlemlerinin daha kapsamlı yapılmasını istiyorsanız mutlaka bu alanın uzmanlarından yardım almanızı öneririz.

Ayakkabı

Deri Mont Tadilat İşlemi

Geçmişten günümüze kadar uzanmakta olan deri mont ürünleri, pek çok farklı beden ve boylarda üretilmektedir. Dünyada olduğu kadar ülkemizde de çoğu kişi tarafından tercih edilen deri mont ürünlerinde daraltma işlemleri yapılmakta ve bu sayede mont ürünleri, kişilerinin vücut ölçülerine uygun hale getirilmektedir. Pek çok kişi tarafından sorulmakta olan deri mont nasıl daraltılır sorusunun cevabında ise, çeşitli uygulamalar yer almaktadır. Kullanılmış ve zamanla kısaltılması gereken deri mont ürünlerinin, normal terzilerde daralttırılması yerine deri sektöründe hizmet vermekte olan firma ve işyerlerinde gerçekleştirilmesi daha doğru olmaktadır. Kesme ve dikim işlemleri ile daraltılan deri ürünler, bu alanda hizmet veren firmalarca daha doğru şekilde daraltılmaktadır.

Deri Tamirat İşlemine Yönelik Önemli Detaylar

Deri tamiri, ustalık ve ciddi tecrübe gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle, zarar görmüş deri montunuzu tamir için işinin uzmanı bir deri ustasına emanet etmelisiniz. Tamir ettirip, uzun yıllar giymek istediğiniz deri montunuzu, yanlış uygulama sonucu kaybetme riski ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden ürününüzü, emin ellere emanet ettiğinizden emin olmalısınız. Montunuzun onarımı, meydana gelen hasara göre değişiklik gösterebilir, bu konuda kullanımdan kaynaklı veya zamanla hasar görmüş ürünlerinizi zaman kaybetmeden onarımlarını gerçekleştirmeniz ve hasarlarını gidermeniz ceketinizin ömrü açısından yararınıza olacaktır.

Deri onarımında hatalı yapılacak küçük bir işlem bile ürününüze zarar verebilir. Örneğin deri üzerinde yapılan hatalı dikiş sökülemez çünkü sökülmesi durumunda deride kalacak iğne izleri ve delikleri açıkça belli olacaktır. Bu sebeple deri tamiri yapılırken özenli ve dikkatli olunması gerekir. Deri montunuzu tamir ettirirken mutlaka bu işte uzmanlaşmış kişilerle çalışmanız veya bu konuda yeterli ve doğru bilgiye sahip olmanız ve ayrıca doğru ürünleri kullanmanız büyük önem taşır.

Deri mont tamiri ile ilgili belli başlı detayları aşağıda inceleyebilir, montunuzu tamir etmeden önce fikir sahibi olabilirsiniz. 

- Deri Ceket Parça Değişimi

Deri montunuzun tamamında veya belirli bir parçasında meydana gelen herhangi bir deforme durumunda, deri montunuzun rengine ve orijinalliğine bağlı kalarak gerekli parçaların değişimi, profesyonel bir şekilde uzman kişilerce yapılabilir. Montunuzda ciddi uzmanlık gerektiren bir durum söz konusu değil ise evlerinizde de çeşitli bakım ürünleri ve malzemeler ile deri bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Deri montunuzun diğer parçalarında kullanılan iplerle aynı renk ip kullanımı da parça değişimi esnasında büyük önem taşır. 

- Deri Ceket Beden Daraltma

Deri montunuzun, özellikle omuz, bel ve göğüs bölgenize tam olarak uyması için beden daraltma işlemi çok sıklıkla yapılan bir işlemdir. Beden daraltma işleminin ölçülerinize göre yapılması ile birlikte deri montunuzdaki fazlalık kısımlar atılmaktadır. Bu işlem sayesinde deri montunuzda kırışıklık oluşma olasılığı da azalır.

- Deri Ceket Beden Küçültme

Beden küçültme işlemleri deri montunuzun yapısı ve orijinalliği bozulmadan son derece kolay bir şekilde yapılır. Kol boyu ayarlaması, kol daralması, omuz, bel ve göğüs bölgesinin bedeninize uygun hale getirilmesi ile beden küçültme işlemleri gerçekleşir.

- Deri Ceket Kol Boyu Ayarı

Deri montunuzun kol boyu ayarı gerek manşet bölgesinden, gerek omuz bölgesinden ayarlanarak bedeninize uygun hale getirilen bir işlemdir. Kol boyu ayarlaması için yapılan işlemler deri montunuzun kol bölgesinde kullanılan parçalara (fermuar, çıtçıt, ek aksesuar) göre değişkenlik gösterir.

- Deri Ceket Fermuar Tamiri ve Değişimi

Deri montunuzda bulunan bütün fermuarların onarımı ve değişimi; işinde profesyonel ustalar tarafından yapılabilir. 

- Düğme ve İlik Değişimi

Deri montunuzun rengine ve tarzına uygun düğme dikimi-değişimi veya yeni ilik yapımı ve ilik kısımlarınızın onarımını da gerçekleştirmeniz oldukça kolaydır.

- Astar değişimi ve Tamiri

Mont ve ceketlerde en çok yapılan işlemlerden biri olan astar değişimi, deri montlarda da gerçekleşebilmektedir. Eski astarların yenilenmesi, astarın deforme olmuş kısımlarının onarımı ve deri montunuzun rengine uygun astar değişimi, uzmanlar tarafından başarılı şekilde yapılabilir. 

- İlave Parça Yapımı

Deri montunuza kemer, yaka, cep vb. ilave parça ve bölüm yapımını da deri dikiminde hizmet veren yerlerde kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Deri Ceket ile Deri Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Deri ayakkabılar ve ceketler, modası asla geçmeyen zamansız bir kombinasyondur. İster klasik, ister abartılı veya modern bir görünüm yaratmak isteyin, deri ayakkabıları deri bir ceketle birleştirmek bunun için mükemmel bir yoldur. Doğru aksesuar ve stil teknikleri ile kombininizin şık ve özgün görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayakkabı

Deri ceketleriniz ile harika kombinler yapabileceğiniz hakiki deri ayakkabı modellerini Derimarket sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

2024 Kışı Çok Soğuk Olacak: Kürklü Botlarınızı Hazırlayın

2024 Kışında Ugg Botların Muhteşem Geri Dönüşü

2024 Yılı Erkek Ayakkabı Trendleri

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30