surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Aşkı Deri Çanta Bakımı
Deri Çanta Bakımı
28 Mart 2019

Deri Çanta Bakımı

Deri çanta modelleri; şık ve kaliteli yapısı ile kadın ve erkek tüm kullanıcıların en fazla tercih ettiği aksesuar çeşitlerinden biri olmaktadır. Gerçek derinin uzun ömürlü bir yapısı vardır. Ancak doğru bakım ile bu sonuç elde edilebilir. Sık kullanılan deri çantalar, sonuç olarak yıpranma ve kirlenme yaşayabilirler. Kullanım hataları ve yanlış bakım uygulamaları bazen çantaların daha hızlı yıpranıp deforme olmalarına neden olmaktadır. Deri çantanızı ilk günkü kalitesinde taşımak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken detayları göz ardı etmemelisiniz. Doğru temizlik ve bakımla, deri çantaları daha uzun ömürlü ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Deri çanta temizliği nasıl olmalı konusunda ihtiyacınız olan tüm detaylar bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Deri Çanta Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Deri çanta bakımında ilk olarak dikkat etmeniz gereken konu, kullanım şekliniz olmalıdır. Çantanız içerisinde makyaj malzemeleri, parfüm ya da dökülebilecek türde şeyler taşırken dikkat etmelisiniz. Makyaj malzemeleri ve parfüm çoğu zaman dökülme sonucunda leke bırakabilmektedir. Bu lekeler yıkama ve silme sonucu çıkmayabilir. O nedenle dikkatle kullanmaya özen göstermeniz çok daha iyi olacaktır. Makyaj ürünlerini her zaman başka bir makyaj çantası içinde toparlayarak kullanabilirsiniz. Parfüm ve benzeri ürünleri ise kutuları içerisine kullanmanızı öneririz. Çantanıza dökülme olasılığı olan hiçbir şeyi taşımamanızı tavsiye ederiz. Saç spreyi ve parfüm kullanıyorsanız eğer onları püskürteceğiniz zaman çantanızı uzakta tutmalısınız. Bu tarz kimyasal içeren kozmetik ürünler, deri çantalar üzerinde leke bırakabilmektedir.

Deri Çanta Nasıl Saklama Yöntemleri

Deri Çanta Nasıl Saklanmalı

Deri çantanızı kullanmadığınız ve dolaba kaldırdığınız zamanlarda içini gazete kağıtları ile doldurarak dinlendirmelisiniz. Bu sayede deri kırışmaz, yıpranmaz ve kolay eskimez. Derinin renginde solma meydana gelmemesi için güneş almayan yerlerde saklanması da önemlidir. Koruyucu ve hava alan kılıflar içerisinde çantalarınızı uzun süre saklayabilirsiniz. Çanta kılıfları genelde deri çantalar ile beraber satılır fakat eğer elinizde yoksa yine çanta satan mağazalardan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Deri bakım yağları ile rutin deri bakımı yaparak da deri çantanızın ilk günkü görünümünü koruyabilirsiniz. 

Deri Çanta Nasıl Temizlenir?

Deri çantanızda meydana gelen hasarlar için deri tamiri yapan yerlerden yardım almayı ihmal etmeyin. Deri çanta üzerinde meydana gelen yırtılma ve yıpranmaları görmezden gelmeyin ya da kendiniz tamir etmeye çalışmayın. İğneli aksesuar ya da bronş benzeri şeylerden uzak durmalısınız. Bu tarz ürünler, deride delikler açarak yıpranmasına neden olur. Bu tarz hasarların geri dönüşü yoktur. Deri ürünleri doğru şekilde temizlemek kadar doğru şekilde kurutmakta önemlidir. Deri, yapı gereği su geçiren bir materyaldir. Doğru kurutma işlemi ile korunan deri ürünler, yağmur ve kar gibi soğuk hava etkenlerine karşı daha dayanıklı olacaklardır. Deri çantalarınızı ıslanma sonrası ısıtıcı ve kalorifer gibi yerlerde kurutmamalısınız. Pamuklu bir bez yardımı ile kurulayıp, havadar bir alanda içinde gazete kağıtları ile bir süre bekletmeniz yeterli olacaktır. Çantanızın üzerinde kalıcı su lekeleri oluşmuşsa eğer, bu durumda çantanızı bir süre su buharına tutun ve daha sonra kurutun. Bu işlem sonrası çantanızı cilalayabilirsiniz. Bu sayede deri çantanız yeni bir görünüme kavuşacaktır. 

Deri Çanta Leke Çıkarma

Boya, oje ve mürekkep gibi lekeleri deri çantanızdan kendiniz çıkarmak için uğraşmayın. Bu tarz lekelenme durumlarında mutlaka kuru temizleme işlemine başvurun. Eğer deri çantanız üzerinde geçici bir leke oluşmuş ise, oldukça pratik şekilde bu problemin önüne geçebilirsiniz. Pamuklu bir bezi sabunlu su ile köpürterek yıkayın ve nemli bir şekilde deri çantanızda bulunan leke üzerine uygulayın. Bu tarz pratik bir bakım ile çantanız üzerinde yer alan toz ve kirden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Beyaz Deri Çanta Nasıl Temizlenir?

Bahar ve yaz aylarının canlı atmosferini en ideal karşılayanlardan biri de beyaz deri çanta modelleri olmaktadır. Hem sade hem de kullanışlı olan beyaz çanta modelleri, aynı zamanda her giyim stiline kolay adapte olduğu için çok ilgi görmektedir. Tüm bu özelliklerin yanında en büyük dezavantajı ise, çok kolay ve çabuk kirleniyor olmasıdır. Beyaz kiri çok net gösteren bir renk olduğu için, beyaz çanta kullanımı oldukça zor hale gelmektedir. Bu nedenle beyaz çanta modellerine rutin bakım yapmak oldukça önemlidir. Beyaz deri çantanız üzerinde yer alan lekeleri, nemli bir bez ile ovalayarak silin ve daha sonra ise kuru bir bez yardımıyla kurulayın. Canlılık kazanması için son olarak da deri üzerine badem yağı gibi uçucu yağlardan sürebilirsiniz. Vazelin ile de deri çantalarınızın yumuşak ve canlı bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. 

Evde Deri Çanta Bakımı

Evde Deri Çanta Bakımı 

Evde kendi imkanlarınız ile deri çanta bakımı yapmak istiyorsanız; vazelin ve badem yağı gibi her evde bulunan yağ alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Çanta üzerine süreceğiniz yağı bir pamuk ya da yumuşak bez yardımı ile oval hareketler eşliğinde uygulamanız yeterli olacaktır. Bu işlem sonrası temiz ve parlak bir görünüm alacaktır. Aylık bu işlemi yaparak deri çantanızı kir ve toz etkilerinden koruyabilirsiniz. 

Süet Çanta Nasıl Temizlenir?

Süet çanta modellerinin bakım ve temizliği normal deri çantalara kıyasla daha farklı işlemler gerektirir. Süet deri çanta modelini temizlerken süet bakım spreylerinden destek almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Süet bakımı yaparken önceliğimiz elbette çanta dokusunu olası bir leke ve kirden korumaktır. Deri çantalar doğru bakım ile kullanıldığında ekstra temizlik işlemi görmesine de gerek kalmaz. Süet bakım spreyini uzak mesafeden çantanıza sıkın ve kurumaya bırakın. Bu işlem sayesinde çantanız kir ve yıpranmalara karşı daha dayanıklı olacaktır. Süet hassas bir kumaş türüdür. Süet çanta, ayakkabı ve aksesuar ürünlerinizi uzun vadeli kullanmak için iyi bakım uygulamanız gerekmektedir. Zor durumda kalmadıkça yağışlı havalarda süet çantanızı kullanmayın. Yağmur suyu süet kumaşın ıslanmasına ve çok hızlı şekilde yıpranmasına neden olacaktır. Süet, materyal olarak zor bir temizleme işlemi gerektirir. Doğru formüller ile bu zor işlemleri pratik şekilde evde kendi başınıza da uygulayabilirsiniz. 

Süet Nedir?

Süet, keçi, oğlak ve dana dersinin yüzeyinin zımparalanması sonucu elde edilen kumaş türüdür. Bu kumaş türü materyal olarak hassas bir yapıya sahiptir. 

Silgi İle Süet Çanta Temizliği 

Çanta yüzeyinde oluşan lekeyi beyaz süet silgisi ile silerek temizleyebilirsiniz. Bu işlem süetin yapısına son derece uygundur. Süetin kendine has yumuşak dokusunu bozmadan üzerinde bulunan lekeden kurtulursunuz. 

Fırçayla Süet Çanta Temizliği

Süet kumaşın temizlik işlemlerini kolaylaştıran araçlardan biri de süet bakım fırçası olmaktadır. Süet fırçasının bir tarafı yumuşak, diğer bir tarafı ise sert olmaktadır. Süet çantanızı önce yumuşak tarafı ile daha sonra da sert tarafı ile silerek temizleyebilirsiniz. Süet deriyi yıpratmamak için oldukça yumuşak şekilde bu fırçayı kullanmanızı öneririz. 

Süet Beyaz Çanta Temizliği

Süet Beyaz Çanta Nasıl Temizlenir?

Beyaz süet kumaşın temizliği süet silgisi ile kolaylıkla yapılabilir. Leke olan ya da temizlemek istediğiniz kısmı süet silgisi ile silerek kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Kağıt zımpara yardımı ile de beyaz süet çantasında oluşan lekelerden kurtulabilirsiniz. Son olarak süet bakım spreyi sıkarak kuruması için havadar bir ortamda dinlenmeye bırakabilirsiniz. 

Deri Çanta Makinede Yıkanır Mı?

Çoğu kadın için çamaşır makinesinde çanta yıkamak oldukça kolay bir işlem olmaktadır. Bu nedenle de her şeyi makine ile yıkamak isterler fakat deri ürünlerin uzun ömürlü kullanımları açısından çamaşır makinesine atılmaları doğru değildir. Deri çanta modellerinizin ilk günkü kalitede kalmasını ve daha uzun vadeli bir kullanım sunmasını istiyorsanız makinede yıkamamalısınız. Yukarıda sıraladığımız işlemleri uygulayarak oldukça etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Kadın Deri Ayakkabı

En Çarpıcı Tarzlar İçin Deri Çanta Modelleri

Deri çanta kullanımı son zamanlarda adeta trend haline geldi. Oldukça iddialı ve kaliteli tarzlara imza atmak istiyorsanız deri çanta ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. En çarpıcı stiller deri çantalar sayesinde ortaya çıkmaktadır. Hemen hemen her kadın aksesuar kullanımına büyük önem verir. En önemli aksesuarlardan biri olan çanta seçimi de en cool tarzları yaratmak için ve önemli eşyaları taşımak için oldukça gereklidir. Sizler için birbirinden tarz deri çanta modelleri sunuyoruz. Kusursuz görünümde olan bu çantalara göz atabilir ve seçimlerinizi yapabilirsiniz.

En Kaliteli ve Şık Deri Çanta Modelleri

Deri çanta modelleri arasında dilediğiniz renge ulaşmanız mümkün. Hem sezonda öne çıkan renklerden hem de zevkinize uygun renklerden seçimler yaparak en tarz deri çantalara sahip olabilirsiniz. Kırmızı rugan deri baskılı cüzdan, siyah hakiki deri cüzdan, siyah fermuarlı hakiki deri bayan çanta, bordo desenli deri mıknatıslı ve kıstırmalı cüzdan gibi birçok tarz deri çanta modelleri bulunuyor. Kahverengi çok amaçlı çanta, siyah yılan baskılı orijinal çanta, mavi kürklü çanta gibi birçok farklı modele ulaşmanız da mümkün. Kadın çanta modelleri her sezon değişim göstermekte ve yenilenmektedir. Her kombine uyan çantalar istiyorsanız oldukça kaliteli deri çantalardan yana tercihler yapmalısınız. Özel tasarım olan cüzdan, portföy çanta, abiye çanta, spor çanta gibi farklı çeşitlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sezonda öne çıkan parlak renklerden yana deri çanta seçimleri yapabilir ve böylece en tarz çantalara sahip olabilirsiniz. Kaliteli çantalara sahip olmak istiyorsanız seçim yaparken deri çantalara göz atmayı unutmayın.

Deri Çanta Fiyatları

Deri çanta modelleri ve fiyatları her zaman faklılık göstermektedir. Deri çanta fiyatları, seçtiğiniz ürünün kalitesi ve içerdiği ayrıntılara göre şekillenmektedir. Eğer avantajlı fiyat etiketi olan bir çanta almak istiyorsanız, hakiki deri çanta modellerini incelemenizi öneririz.

Kadın Deri Ayakkabı

Derimarket'in hakiki deri ayakkabı modelleri ile çanta kombinlerinizi tamamlayabilir ve kombinlerinize şıklık katabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30