0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 19:00)
07 Şubat 2019

Deri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Firmamızın ürün çeşitleri arasında yer alan orijinal deri ayakkabılar için satın alım yapan müşterilerimiz işlem sonrasında genel olarak kendi yöntemleriyle deri ayakkabı nasıl yumuşatılır sorusunu merak etmektedir. Deri ayakkabılar kıyafet seçiminde erkekler ve kadınlar için en önemli parçalar arasındadır. Bu giyim ürünlerinin parlak ve doğal bir şekilde kullanımına devam edilmesi için belirli bir süre sonrasında tekrar yumuşatılması gerekir. Aksi takdirde ayakkabı sertleşmeden dolayı sorun çıkaracak ve değiştirmek istenecektir. Bu nedenle doğal bir şekilde ayakkabılarınızı yumuşatmanın yolu sürekli bir şekilde giymek ve derinin kurumamasını sağlamaktır. Kurumuş bir deriyi yumuşatmak için uzmanlar tarafından önerilen Hint yağını kullanarak tekrar yumuşatma uygulayabilirsiniz.

Islanan Deri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Deri ayakkabı ürünleri ıslandığında sertleşme görülen ve giyim noktasında rahatsızlık oluşturan ürünler olduğu için deri ayakkabı nasıl yumuşatılır sorusu da önemli bir noktadadır. Bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde giyim noktasında veya uygulanan yanlış temizlikler ile ıslandığı için kuruduktan sonra sertleşen deri ayakkabıların yumuşatılması amacıyla Hint yağı kullanabileceğiniz gibi badem yağı da kullanılabilir. Badem yağı orijinal deri ürünleri için uyumlu bir malzeme olarak kullanılabilen ve deride çatlama göstermeden yumuşaklık sağlayan bir malzemedir. Ayrıca badem yağı gibi vazelinde aynı şekilde deri ayakkabı üzerinde basit bir sünger yardımıyla hafifçe ovularak uygulanabilir.

Kürklü Bot

Ayakkabı Boyasıyla Deri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Deri ayakkabıların tekrar yumuşak ve giyilebilir bir hale gelmesi için deri ayakkabı nasıl yumuşatılır konusunda ayakkabı boyası uygulanarak da işlem yapılabilir. Günümüzde üretilen birçok cilalı doğal yağ içeren ayakkabı boyaları deri ürünlerinde olumlu sonuçlar ortaya koymaktadır. Firmamız tarafından satın alım sürecinde belirtilen boya maddeleri gibi doğal boyalar kullanılarak ayakkabılarda yumuşatma işlemi yapılabilir. Kimyasal olarak derinin yumuşamasını sağlayan içeriği ile boyalar sürekli bir şekilde ayakkabılarda uygulanırken hem temizlik hem de kademeli bir şekilde derinin yumuşaması sağlanacaktır. Ayrıca temizlik noktasında hafif ıslak bir süngerle sabunlu su uygulamak ve daha sonra doğal bir şekilde ayakkabıyı kurutmak da derinin yumuşamasını sağlayacaktır.