0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 19:00)
15 Kasım 2018

Daha İnce Bir Bel İçin Korse Kullanmaktan Çekinmeyin

Korse seçeceğiniz zaman beden ölçünüzü iyi bilmeli ve sizi rahat ettirecek korseleri tercih etmelisiniz. Beden ölçüsünü bilmeden alacağınız korseler sizi yanıltacaktır. Toparlayıcı korse modellerine bakabilir ya da Deri Market içerisinde yer alan aksesuarlardan kendiniz için korselere bakabilirsiniz. Beden tablolarına bakarak kendiniz için en uygun korse tipini bulabilirsiniz. Beden ölçümü yapmak için metreyi kullanabilirsiniz. Derimarket.net  içerisindeki yazlık korse modelleri sizi hem terletmeyecek hem de belinizi daha ince göstereceği için kullanması kolay bir yapıda olan modellerdir. Ölçülerinizin değişebileceğini unutmadan biraz esneklik payı bırakarak korse beden seçimi yapmaya dikkat etmelisiniz. Özellikle pantolon ve etek bedenlerinin farklı olduğunu unutmadan korse bedenlerini doğru almaya özen göstermelisiniz. Yazlık bel korsesi kumaşı nedeniyle ince yapıda olduğundan, terletmeyecek ve işlevini yerine getirecektir. Özel günler için mi yoksa günlük kullanım için mi korse seçtiğinizi bilmelisiniz. Özel günler için alınacak korseler daha farklı olacağından üzerine giyeceğiniz kıyafetlere göre seçim yapmalısınız. Hangi tip kıyafetler seçeceğinizi bilirseniz, korse seçimlerinizi de o kadar doğru yaparsınız. Zarif ve bakımlı görünmek isteyen bayanların çok sık tercih ettiği ürünlerden biri olan korseler özel günlerde de vazgeçilmez olacaktır. Yazlık bel korsesi alarak siz de özel günleri daha estetik hale getirebilir. Korselerin ölçülerini öğrenmenin önemli olduğunu unutmamalısınız.

Yara Tedavilerinde Uygulamalara Dikkat Edin

Bası yarası kısacası aynı pozisyonda uzun süre duran insanların maruz kaldığı yaralardır. Özellikle de vücut ağırlığı fazla olan kişiler, yatağa daha çok basınç uyguladığı için temas eden bölgelerinin fazlalığı nedeniyle bası yaralarına maruz kalırlar. Yara tedavisi için mutlaka uzman bir hekimle görüşmek gerekir. Uzun süre aynı pozisyonda kalındığı için kan dolaşımı etkilenir ve doku beslenmesi sağlanamadığı için deri ve deri altında bozukluklar oluşur. Ayrıca sürtünme etkisi de yaraların daha çok açılmasına neden olur. Eğer idrar yatan kişiyle temas ediyor ya da ter ve dışkıda uzun süre aynı yerde bulunuyorsa yaraların oluşması çok daha hızlanır. Yaralara müdahale edilmezse kısa sürede enfeksiyon oluşması da gözlemlenecektir. Bası yaraları ülser başlangıcına neden olabilir. Hastaların yarısından fazlası henüz hastanede yatarken bu hastalığa yakalanır. Yatak yaraları olarak da adlandırabileceğimiz bakı yaraları kişinin konforunu bozmaktadır. Hastalık ve ölüm riskini de arttırdığı için hastanede kişinin daha uzun süre kalmasını ve daha sancılı bir süreç yaşamasını sağlar. Özellikle yatağa ya da tekerlekli sandalyeye bağlı olan kişilerde bu rahatsızlık daha çok gözlemlenir. Bası yarası tedavisi için hastalığın hangi evrede olduğunun bulunması gerekir. Evre 1’den evre 4’e kadar hastalık aşamalandırılır. Yaranın en yoğun olduğu evre 4.evredir. Çünkü bu evrede hasar kemiğe kadar inmiştir ve kemik dokusu da zarar görmüştür. Yatak yaralarıyla sağlık uzmanları ilgilendiği için neler yapılabileceğine uzmanlar karar verecek ve bir tedavi programı da hazırlayacaktır. Cilt hastalıkları uzmanı ve fizyoterapistler gibi farklı ekipler hastanın yaralarıyla mücadele edecektir. Risk faktörleri de hem dış faktörler hem de iç faktörler olarak ayrılmaktadır diyebiliriz.

Montlarınız Kürk Detaylarıyla Dikkatleri Üzerine Çeksin

Kürklü montlar retro havası nedeniyle son zamanların da favori ceketleri arasında yer alıyor. Özellikle günümüz trendlerine bakarsanız geçmişe doğru bir dönüş olduğunu kısa zamanda anlayabilirsiniz. Bu nedenle 90’lı yıllarda da moda olan kürk detaylı montlar artık son zamanların da trendi olmuştur. Siz de trendleri yakından takip ediyorsanız Deri Market içerisinde bulacağınız kürk yakalı deri ceketlerden birini satın alabilir ve trendleri üzerinizde taşıyabilirsiniz. İçi de kürklü olan bu deri montlar sizi kışın soğuğundan koruyacak ve senelerce kullanabileceğiniz kalitede bir ürün olacaktır. Yıllar geçse bile dayanıklılığından taviz vermeyen bu montları almak için Deri Market içerisindeki modellere bakabilir, anında sipariş edebilirsiniz. Üstelik indirim fırsatlarını kaçırmadan çok uygun fiyata siparişi hızlı bir şekilde verebilirsiniz.

Kürklü montlar kış şartlarında işlevini yerine getirirken şıklığınızdan da taviz vermeden sizi konforlu ve keyifli hissettirecek modellerdir. Farklı renk seçeneklerine sahip olan kürklü montlarda en çok tercih edilen koyu tonlar olsa da çok daha dinamik ve renkli modelleri de seçebilirsiniz. Dayanıklılığı nedeniyle hemen satın almak isteyeceğiniz bu montlar seneler geçse bile aldığınız günkü gibi saklayabileceğiniz bir üründür. Deri şıklığınızı tamamlamak için deri bot modellerine bakabilir ya da aksesuarlar içerisinden kendinize deri cüzdan ya da bileklik de satın alabilirsiniz. Üstelik indirimleri yakalarsanız aldıklarınız çok uygun fiyata geleceğinden kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.