surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Kürklü Bot Blog Çocuk Kar Botu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Çocuk Kar Botu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
07 Ocak 2023

Çocuk Kar Botu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kar botları, kış günlerinin en çok kullanılan bot modelleri arasında yer alır. Çocukların hassas bünyesine uygun olarak tasarlanan çocuk kar botu ürünleri, kış günlerinde miniklerin ayaklarını sıcak tutmaya yardımcı olur. Bu bot modelleri, karlı havalarda çocukların kaygan zeminde yürürken veya oyun oynarken daha rahat bir şekilde hareket edebilmesine imkan tanır. Ayrıca konforlu kar botu modelleri özel tasarım detaylarına sahiptir. 

Çocuk Kürklü Bot


Soğuk havalarda rahatlıkla tercih edilebilen kar botları farklı renk seçenekleri ile her zevke hitap eder. Çocuk kar botu modelleri arasından çocuğunuzun ayağına uyan modelleri inceleyip satın alabilirsiniz. Kış aylarında soğuğun ayaklara geçmesini engelleyen tasarımlar, ayakları zeminden yüksekte tutar ve yalıtımlı malzemeleri sayesinde ayakların soğuktan ve ıslanmaktan korunmasına olanak tanır. Peki, en iyi kar botu modelleri nelerdir? Gelin minikler için kar botu alırken dikkat edilmesi gerekenlere birlikte bakalım.

Kar Botu


İç Taban Yapısına Dikkat Edin

Anatomik iç taban yapısı kar botu seçiminde dikkat etmeniz gereken detaylar arasındadır. Anatomik tabanlı kar botları, çocukların ayak şeklini korumaya yardımcı olur ve ayak gelişimini destekler. Anatomik taban özellikli botlar miniklerin ayak kemiklerinin ve bilek gelişiminin sağlıklı biçimde gerçekleşmesine yardımcı olur. Bu özelliğe sahip bot modelleri sayesinde çocuklar dışarıda rahatça hareket ederek keyifle zaman geçirebilir. 

Hafif Modelleri Seçin

Kar botları yapısı gereği geniş tasarım özelliklerine sahiptir. Bunun nedeni botların kalın yapıda olması ve ayakları soğuktan korumasıdır. Ancak çok kalın tabanlı botlar ağır olduğu için çocukların gün içinde hareket özgürlüğünü kısıtlar. Yumuşak yapıdaki kar botları ise çocukların gün içindeki konforu ve hareket kabiliyetlerinin devamı açısından önemlidir. Yumuşak botlar çocukların güvenle adım atmasını sağlar. Bu nedenle kar botu seçerken hafif kumaşlardan tasarlanmış ürünler arasından seçim yaparak çocuklarınızın rahatça hareket etmesine katkı sunabilirsiniz.

Kaydırmaz Tabanlı Botlar Alın

Kış mevsiminde sıklıkla yağan kar ve yağmur dışarıda vakit geçiren çocuklar için çeşitli riskler doğurur. Kar ve yağmur nedeniyle kayganlaşan zemin çocukların düşme tehlikesi ile karşılaşmasına neden olabilir. Bunu önlemenin yolu ise kaydırmaz tabanlı kar botları kullanmaktır. Çocuk kar botu seçiminde kauçuk tabanlı modellere yönelerek miniklerin olumsuz hava koşullarında bile dışarıda özgürce vakit geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Çocuk Kürklü Bot


Yalıtımlı Modellere Yatırım Yapın

İster bebek kar botu ister çocuk kar botu seçin, bot satın alırken iç malzeme kalitesine dikkat etmelisiniz. Isı yalıtımına sahip bot modelleri ile çocuklarınızın ayaklarını soğuktan koruyabilirsiniz. Isı yalıtımlı ürünleri tercih ederken ürünün kaç dereceye kadar koruma sağladığına dikkat edebilirsiniz. Kar botlarının sıcak tutması için ürünün dışına ve dikişlerine özel astar eklenir. Bu astarlar ısıyı botun içine hapseden özellikler taşır. Kürklü, polar veya yün astarlar sayesinde karlı havada çocuklarınızın ayaklarının sıcacık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk Kürklü Bot


Çocuk Kar Botlarında Doğru Numara Nasıl Seçilir? 

Kız ve erkek çocuk kar botu seçiminde en önemli unsur, ayakkabının ayak sağlığına uygun olmasıdır. Çocukların ayakları dört yaşına kadar hızla gelişir. Ancak çocuk bot satın alırken ayak gelişiminin sağlıklı olması adına çocuğunuzun ayak numarasına tam olarak uyan modelleri satın almalısınız. Çocuğunuzun ayağını sıkan veya ayağına bol gelen ayakkabılar miniklerin ayak gelişimini olumsuz etkiler. Ancak kışın kalın çorap seçimi yapıldığını göz önüne alarak yarım numara büyük modeller satın alabilirsiniz.

Siz de Derimarket’in kaliteli malzemelerle tasarlanan çocuk kar botu modellerine hemen göz atabilir, çocuklarınızın ayak sağlığını destekleyen ürünleri satın alabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30