surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Kürklü Bot Blog Çocuk Botu Nasıl Seçilir? Çocuk Bot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Çocuk Botu Nasıl Seçilir? Çocuk Bot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
12 Aralık 2022

Çocuk Botu Nasıl Seçilir? Çocuk Bot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocukların ayak gelişimi için sağlıklı ayakkabı kullanımı oldukça önemlidir. Kış aylarında çocukların ayaklarını sıcak tutacak ve onları rahat ettirecek bot modellerine yönelmek gerekir. Spor, bot, deri bot, süet bot, çocuk yağmur botu veya çocuk kar botu… Pek çok farklı amaca göre değişen çocuk botu çeşitleri arasından hem çocuğunuzun beğeneceği hem de doğru özelliklere sahip olan ürünleri satın alabilirsiniz. Alışveriş sırasında botun iç ve dış materyallerini detaylı olarak incelemek ve sert malzemeli modellerden olabildiğince kaçınmak gerekir. Peki çocuklar için hakiki bot çeşitleri nasıl seçilir, dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir? Gelin çocuk botu alışverişinde merak edilenlere yakından bakalım…

Çocuk Kürklü Bot

Sıcak Tutan Modeller Tercih Edin

Kış aylarında kız veya erkek çocuk botları seçerken dikkat etmeniz gereken ilk konu, botların ayağı sıcak tutmasıdır. Ancak botlar ayağı sıcak tutarken ayakta terleme de yapmamalıdır. Terleten bir ayakkabının kullanım süresi fazla uzun olmayacaktır. Bu noktada botun iç ve dış materyallerine göz atmanız gerekir. İç kısmı ter emici astar, hakiki yün/kürk ve dış kısmı hakiki deri materyalle tasarlanmış botlar çocuğunuzun ayağında terleme yapmaz ve aynı zamanda ayaklarını sıcak tutmaya yardımcı olur.

Hareket Kabiliyetine İmkan Tanıyan Ürünler Seçin

İster bebek botu ister çocuk botu seçin, ürünün çocukların hareket kabiliyetini kısıtlamayacak bir tasarıma sahip olması gerekir. Çocuklar, yaşları gereği sürekli hareketlidir ve sık sık oyun oynamak isterler. Botun ayağa rahatsızlık vermesi çocukların hareket serbestini kısıtlar. Botların ayağa tam oturması, parmakların botun içinde rahat etmesi önemlidir. Çocuğunuza, ayağını sıkan veya ayağına büyük gelen numaralar yerine tam numara botlar almalı ve ürünü mutlaka önceden çocuğunuza denetmelisiniz.

Bebek Kürklü Patik

Sağlam Tabanlı Botlar Alın

Kız veya erkek çocuk kar botu alırken ürünün taban yapısının sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle karlı günlerde dışarıda kar topu oynamak isteyen çocuğunuz için tabanı kauçuk olan ve kayma yapmayan ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Alışveriş sırasında botun tabanını dikkatlice incelemeli ve bu konuda bilgi almalısınız. Ayrıca tabanı tırtıklı modeller de karlı ve buzlu zeminlerde sağlam tutuş özellikleri sergiler. Kaymaz tabana sahip botlarla çocuğunuz güvenli ve konforlu adımlar atabilir.

Hafif Ürünlere Yönelin

Erkek ve kız çocuk kar botu seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da ürünlerin hafifliği. Dışarıda uzun saatler boyunca oyun oynayan çocuklar için ağır malzemeye sahip botlar ayakta ağrılara ve çeşitli problemlere yol açabilir. Kalın botlar yerine daha hafif materyale sahip ürünler tercih ederek çocuklarınızın ayak sağlığını koruyabilirsiniz.

Çocuk Kürklü Bot

Su Geçirmez Yapıda Ürünler Tercih Edin

Çocuğunuzun, kış aylarında yağmurlu ve karlı havada dışarıda sıkça vakit geçireceğini düşünerek su geçirmez botlara yatırım yapmalısınız. Çocuklar, sokakta çoğu zaman dikkatli yürümezler. Ayrıca yağışlı havalarda caddelerde meydana gelen su birikintilerine basmak onlar için adeta bir eğlencedir. Çocukların doğasında yer alan bu tip durumları göz önünde bulundurarak suya dayanıklı botlar satın alabilirsiniz. Su geçirmez bot modelleri sayesinde çocuklar gün boyu dışarıda daha keyifli vakit geçirebilir ve ayaklarında ıslaklık hissi yaşamazlar.

Tüm bunların yanı sıra çocuk bot seçiminde ürünlerin anatomik yapıda olması, ayağın şeklini alarak iç kavis desteği sağlaması da önemlidir. Böylece çocuklar kış mevsimi boyunca her türlü hava koşulunda konforlu ve sağlıklı adımlar atabilir, sokaklarda eğlenceli vakit geçirebilir. Derimarket’in çocuklar için tasarladığı hakiki deri bot ve kar botu modellerini hemen inceleyebilir, çocuğunuz için kaliteli bot modelleri siparişini şimdi oluşturabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30