surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Kürklü Bot Blog Bot Nasıl Seçilmeli? Bot Seçim Rehberi
Bot Nasıl Seçilmeli? Bot Seçim Rehberi
06 Aralık 2022

Bot Nasıl Seçilmeli? Bot Seçim Rehberi

Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde bot alışverişi de hız kazanmış durumda. Her sezon güncellenen ve değişen tasarımlar sayesinde farklı tarzlara hitap eden erkek bot modelleri ve kadın ürünleri bulmak mümkün. Topuklu bot modelleribayan kar botu veya erkek süet bot… Her biri farklı kullanım amaçları ile satın alınan bu botları seçerken birtakım özelliklere dikkat etmek şart. Bot seçerken hem ihtiyacınıza hem de ayak sağlığınıza uygun seçimler yaparak aldığınız ürünleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Peki, bot çeşitleri nasıl seçilir? Gelin bot bayan ve erkek ürünleri alırken dikkat etmeniz gerekenlere yakından bakalım.

Kürklü Bot

Ayağınıza Her Anlamda Uyan Botlar Seçin

Bot seçiminde yapılan yanlışların başında, ayak numaranıza uygun olan her botun ayağınıza tam olarak uyacağı düşüncesi gelir. Ancak bu durum her zaman doğru değildir. Bot satın alırken ayağınızı üç boyutlu olarak düşünmeli, ayak genişliğini ve kalınlığını da hesaba katmalısınız. Taraklı veya kalın yapıda ayaklarınız varsa ayaklarınıza uygun ölçülerde ürünler tercih ederek ayaklarınızın gün boyu rahat etmesini sağlamanız mümkün. Böylece ayaklarınızdaki kan dolaşımının düzenli olmasına yardımcı olabilir ve ayaklarınızın uzun süre sıcak kalmasını destekleyebilirsiniz.

Kar Botu


Esneklik Özelliğine Öncelik Verin

Deri bot bayan ve erkek modellerinin çoğu kalın tabanlı ve gövdeli olacak şekilde tasarlanır. Bu açıdan bakıldığında botların spor ayakkabılar kadar rahat olmayacağı düşünülür. Oysa yeni nesil malzemeler ve tasarım teknikleri sayesinde artık botlar da spor ayakkabılar kadar esnek malzeme yapısına sahip olabiliyor. Bu nedenle size yeteri kadar esneklik sunan modellere öncelik vererek ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Özellikle yürüyüş ve trekking aktiviteleriniz için spor bot erkek ve kadın ürünleri arayışındaysanız esneklik beklentinize cevap veren bot modellerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ugg Bot


Bilek Yapınıza Uygun Modellere Yönelin

Botlar bilekleri de içine alan formda tasarlandığı için bot seçerken bilek sağlığını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bileği çok sıkı olan süet bot modelleri, ayaklarınızdaki kan akışını olumsuz etkiler ve ayaklarınızın yeteri kadar sıcak kalmasının önüne geçer. Ayrıca bileğinizi sıkan botlar bir süre sonra bileklerinizde ağrı oluşumuna yol açabilir. Tüm bu problemleri önlemek için bileğinizi gevşek bırakan modellere yönelmeniz isabetli olur. 

Taban Seçimini Göz Önünde Bulundurun

Deri bot seçimi yaparken taban yapısına özen göstermek şart. Karlı ve yağmurlu havalarda ıslak zeminler pek çok kazaya sebebiyet verir. Bunu engellemenin en iyi yolu, kauçuk tabanlı bot modellerine yatırım yapmaktır. Kauçuk bot modelleri, kaymaz tabanlı botlar olarak da adlandırılır ve her türlü hava koşulunda sağlam bir tutuş imkanı sunar. Bu modeller hem erkek hem de kadınlar için ıslak zeminlerde büyük avantaj sağlar ve kış aylarını daha rahat geçirmeye olanak tanır. 

Kadın Kar Botu


Nefes Alan Malzemelerden Yapılmış Ürünler Tercih Edin

Ayaklar vücudun en çok terleyen bölgelerinden biridir. Kış aylarında kalın çoraplar ve botlarla kapalı kalan ayakları rahatlatmak için nefes alan malzemelerle tasarlanmış ürünler kullanmak gerekir. Kaliteli malzemelerden yapılmış olan ürünler ayakların nefes almasına yardımcı olur. Hakiki deri bot modelleri de bu ürünler arasındadır. Deri, yapısı gereği nefes alan bir malzeme olup ayak sağlığını korumaya yardımcı olur. Gerçek deriden üretilmiş modeller sayesinde kış aylarını konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Derimarket; %100 deri, şık ve kullanışlı bot modelleri ile her ihtiyaca ve zevke uygun bot modelleri tasarlar. Değişen dünya trendlerine uygun olarak üretilen modeller modanın nabzını tutan tasarım detayları ile dikkat çeker. Siz de birbirinden kaliteli erkek ve kadın bot modellerini şimdi inceleyebilir, Derimarket’in ayrıcalıklı fırsatlarıyla alışverişinizi hemen tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30