Ana Sayfa Blog Deri Giyim Bası Yarası Mucizevi Medikaller İle Ortadan Kalkıyor
Bası Yarası Mucizevi Medikaller İle Ortadan Kalkıyor
19 Mart 2019

Bası Yarası Mucizevi Medikaller İle Ortadan Kalkıyor

Yatak yarası, uzun süre yatağa bağlı kalan veya engelli ve yatak hastalarda görülen erken müdahale edilmezse ölümcül tehlikesi olan hastalıklardan biridir. Bası yarası nedir? Nasıl oluşur? Bası yarası, yatmak zorunda olan ve uzun yıllar boyunca aynı yerde hayatını geçiren hastalar, aradan geçen zamanla beraber birçok rahatsızlık yaşamaya başlarlar. Bunların içinde en korkutucu olanı ise bası yarası adı verilen hastalıktır. Çünkü bu yara, ilerleyen zaman ile beraber oldukça kötü bir hale gelmekte ve hastanın vücudu üzerinden farklı büyüklükte yaraların açılmasına neden olmaktadır. Bu hastalık, basınç ile alakalı bir rahatsızlıktır. Hastanın vücudundaki herhangi bir bölge sürekli aynı oranda basınç ile karşılaştığı zaman, buraya belli bir süre sonra kan gitmez. Kan gitmediği için de oradaki dokular bozulmaya başlar ve zamanla yaraya dönüşür. Bu hastalığa kimi zaman yatak yarası kremi bile fayda sağlamaz, acil bir müdahale gerektirir. Bu hastalar için havalı yatak kullanımı şarttır.

Yatak Yaraları Medikal Yatak Örtüsüyle İyileşiyor

Yatak yarası, dolaşım bozukluğu neticesinde görülebilmektedir. Hastalığın en fazla etkilediği kişiler yatalak olan insanlardır. Ameliyat sonrasında iyileşme göstermeyen ve yataktan kalkamayan kişiler, felç geçiren ve düzelmeyen hastalar, yatak yarasının en çok etkilediği kişilerdir. Yatak yarasının oluşumunda temel faktör, basıncın devamlılığıdır. Bir bölge sürekli aynı pozisyonda kalırsa, o bölgeye yatak aracılığı ile bir basınç uygulanır. Orada zamanla kan dolaşımı bozulmaya başlar. Bunun sonrasında olumsuz durum, kendisini yara ile gösterir. Bu yaraların zamanla büyümeye başlaması ise başka sorunları da beraberinde getirmektedir. Yatak yarasını engellemenin tek yolu ise havalı hasta yatağı satın almak ve medikal yatak örtüsü kullanmaktır. İnsan sağlığına sayısız faydaları olan medikal yatak örtüsü, sadece yatalak hastalar için değil, bebek gelişimi, uyku düzensizliği, depresyon, fibromiyalji hastalığı gibi birçok hastalığın tedavisinde büyük fayda sağlar. Medikal yatak örtüsü, gerçek koyun kürkünden bitkisel tabaklama yöntemiyle tabaklanarak üretilmektedir. Yarı organik bir yapıya sahip koyun kürkünden üretilen medikal yatak örtüsünün insan sağlığına faydalı bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir gerçektir. Özellikle yatağa bağımlı hastalar için ideal olan bu ürünler, vücut ısısını dengede tutar nem oluşumunu engeller, vücutta oluşan basınç farkının azalmasında da büyük etki sağlar. Aynı zamanda koyun kürkünden üretilen sayız medikal ürünleri, derimarket.net adresinden inceleyebilir, havalı yatak modelleri ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Havalı Yatak, Vücuttaki Yaraları Engelliyor

Havalı yatak, farklı modellere sahip olan hayat kurtarıcı bir üründür. Kullanımı çok yaygın bir hale gelmiştir. Bunun temel nedeni hastaların yatak yaralarıdır. Yatak yarası için hastaneler bile bu havalı hasta yatağı çeşitlerini kullanmaktadır. Çünkü yatağın içindeki hava, dalga şeklinde artıp azalmaktadır. Bundan dolayı hastanın vücudu her zaman aynı basıncı almak zorunda kalmaz. Havanın azaltıldığı bölgede, kan dolaşımı sağlanır. Daha sonra oraya tekrar hava pompalanır ve başka bir bölgede basınç azaltılır. Bu şekilde hastanın kan dolaşımının sorunsuz bir biçimde gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Bası yaralarını tedavi etmek çok zor ve pahalı bir iştir. Bu yaraların iyileşmesi ise çok uzun sürer. Bundan dolayı hastaların vücudunda bu yaraların çıkması engellenmelidir. Bunun için de havalı yatak kullanmak, yatalak yakınları olanlar için adeta bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hastanın vücudu bu şekilde değişik basınçlar ile desteklenir. Böylelikle kan dolaşımında çıkacak olan olası problemler de engellenmiş olur. Kimi hastalığı ilerlemiş hastalarda yatak yarası kremi bile çoğu zaman fayda etmez. Bu hastaların bir uzman tarafından tedavi edilmesi şarttır.