Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 19:00)

Ana Sayfa Blog Deri Giyim Bası Yarası Mucizevi Medikaller İle Ortadan Kalkıyor
Bası Yarası Mucizevi Medikaller İle Ortadan Kalkıyor
19 Mart 2019

Bası Yarası Mucizevi Medikaller İle Ortadan Kalkıyor

Yatmak zorunda olan ve uzun yıllar boyunca aynı yerde hayatını geçiren hastalar, aradan geçen zamanla beraber birçok rahatsızlık yaşamaya başlarlar. Bunların içinde en korkutucu olanı ise bası yarası adı verilen hastalıktır. Çünkü bası yarası, ilerleyen zaman ile beraber oldukça kötü bir hale gelmekte ve hastanın vücudu üzerinden farklı büyüklükte yaraların açılmasına neden olmaktadır. Bası yarası durumu, basınç ile alakalı bir rahatsızlıktır. Hastanın vücudundaki herhangi bir bölge sürekli aynı oranda basınç ile karşılaştığı zaman, buraya belli bir süre sonra kan gitmez. Kan gitmediği için de oradaki dokular bozulmaya başlar ve zamanla yaraya dönüşür.

Yatak Yaraları Doğru Yatak Seçimi İle İyileşebiliyor

Yatak Yarası adındaki rahatsızlık, dolaşım bozukluğu neticesinde görülebilmektedir. Hastalığın en fazla etkilediği kişiler yatalak olan insanlardır. Ameliyat sonrasında iyileşme göstermeyen ve yataktan kalkamayan kişiler, felç geçiren ve düzelmeyen hastalar, yatak yarasının en çok etkilediği kişilerdir. Yaranın oluşumunda temel faktör, basıncın devamlılığıdır. Bir bölge sürekli aynı pozisyonda kalırsa, o bölgeye yatak aracılığı ile bir basınç uygulanır. Orada zamanla kan dolaşımı bozulmaya başlar. Bunun sonrasında olumsuz durum, kendisini yara ile gösterir. Bu yaraların zamanla büyümeye başlaması ise başka sorunları da beraberinde getirmektedir. Yatak yarasını engellemenin tek yolu ise havalı yatak satın almaktır.

Uyku Konforu


Havalı Yatak, Vücuttaki Yaraları Engelliyor

Havalı yatak, farklı modellere sahip olan hayat kurtarıcı bir üründür. Kullanımı çok yaygın bir hale gelmiştir. Bunun temel nedeni hastaların yatak yaralarıdır. Yatak yaraları için hastaneler bile bu yastıkları kullanmaktadır. Çünkü yatağın içindeki hava, dalga şeklinde artıp azalmaktadır. Bundan dolayı hastanın vücudu her zaman aynı basıncı almak zorunda kalmaz. Havanın azaltıldığı bölgede, kan dolaşımı sağlanır. Daha sonra oraya tekrar hava pompalanır ve başka bir bölgede basınç azaltılır. Bu şekilde hastanın kan dolaşımının sorunsuz bir biçimde gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Bası yaralarını tedavi etmek çok zor ve pahalı bir iştir. Bu yaraların iyileşmesi ise çok uzun sürer. Bundan dolayı hastaların vücudunda bu yaraların çıkması engellenmelidir. Bunun için de havalı yatak kullanmak, yatalak yakınları olanlar için adeta bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hastanın vücudu bu şekilde değişik basınçlar ile desteklenir. Böylelikle kan dolaşımında çıkacak olan olası problemler de engellenmiş olur.